ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od Jirik.fx »

Tak jsem dnes zaplatil 120 tis. za novinku ATN Mars 4, 384 7-28x termovizi. Měla by mi tento týden přijít. V americe ji nabízí pod názvem Thor za 3 500 USD: https://www.atncorp.com/thermal-scope-thor-4-384-7-28x
Volba padla na tenhle přístroj, protože už mám stejný digital ATN X-SIGHT 4K PRO 5-20X, ke kterému jsem si koupil i dálkoměr ABL. Takže stejné ovládání (nebo aspoň hodně podobné) a možnost využití dálkoměru na obou přístrojích. Jak to přijde tak se budu snažit dát sem nějaké info.
Naposledy upravil(a) Jirik.fx dne pát 05.4.2019, 6:40, celkem upraveno 1 x.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od CBFranta »

No dopr....,co se děje. Žádné nové info. Že je 14 dní v prodeji ATN MARS 4 u Šubrta všichni víme, že cena je od 61000,- až po 160000,-, taky víme. A co dál? Všichni čekáme. Že jsi vypláz 120000,- je sice tvoje věc, ale dej vědět jak jsi spokojen, jak to kouká apod.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od Jirik.fx »

To se omlouvám, já zas takový rychlík nejsem. Vybalil jsem z krabice, podíval jsem se, že je to úplně stejný z venku jako ten jejich digitál, že ovládání je taky v podstatě stejný, pak jsem se podíval večer na zahradě na psa a řekl si, že si to teda nechám, že asi dobrý.
Když jsem sem dával příspěvek tak jsem doufal, že se mě někdo zeptá a jestli to umí to a to, já se zeptám co že to má umět, on mi to vysvětlí a já půjdu a v reálu zjistím jestli to to něco umí nebo ne. Čímž se to též naučím.
Ve zkratce: nemám zatím co psát. Zařízení mi připadá zatím naprosto perfektní, ovládání velice intuitivní (asi proto, že už umím s ATN 4 K). Obraz fantastický za všech světelných podmínek a to i na hodně velké vzdálenosti, vše příjemné překvapení,ale nechtěl jsem to sem psát, protože jsem nevyzkoušel za reálných podmínek v lese, takže by se mohlo stát, že budu za pitomce. Doufal jsem, že to v lese odzkouším mnohem dřív, ale nějak nebyl čas. Chybu na tom zatím žádnou nevidím,
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od CBFranta »

Omluva se všeobecně přijímá. Já mám o řadu níž (2-8x). U tvojí řady jsem se bál malého zorného pole na cca 5O-70 metrů. Jinak souhlasím, kdo má zkušenosti s ATN 4K nemá problém s obsluhou. Je třeba si pohrát s nastavením obrazu (jas, kontrast). Co používáš za pozorovací techniku? Jak ti to vyhovuje? Já jsem si nejdříve pořídíl termopozorovák. Po půl roce se naplnila slova Kikina a šel jsem pro termozaměřovač. Původně jsem termo zaopatřil jako doplněk pro ATN 4K.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od Jirik.fx »

Jojo, úzké zorné pole vidím jako hlavní problém mého nákupu. Naštěstí mám i termopozorovák od Night pearl. S nastavením obrazu - jas a kontrast jsem si ještě nepohrál. Musím se přiznat - myslivec jsem 2 měsíce a ještě jsem na zvěř nevystřelil, teprve mě to čeká. Zatím nakupuji hračky (což byl také hlavní důvod proč se stát myslivcem - hraček pro odstřelovačku už mám moc - tak to chtělo novou záminku). Pozorovací techniku mám takovou, že se podívám termopozorovákem a pak se podívám přes termopuškohled a když dá pánbůh tak vystřelím. Vcelku jednoduchý plán. Víc zatím promyšleno nemám, časem vše doladím a co bude chybět tak dokoupím.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od CBFranta »

jirik.fx : Prosím, už máš nějaké poznatky z praxe? Jak jsi spokojen. Co zorné pole? Já jsem se dnes do toho díval, ale bohužel jen na městský provoz, takže těžko hodnotit. Nemáš nějaké video se zvěří? Já mám 2-8x. Jsem spokojen, zejména, když se čuníci přesunují lesem. Zatím tři na 75 metrů v lese a jedna liška na louce 92 metrů. Jsem spokojený, ale už mám zase roupy a chuť na vyšší level. Tak uvidíme!
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od Jirik.fx »

U mě pořád stejný, ještě jsem ho nedal na pušku, leží mi tady vedle stolu v krabici. Koukal jsem z něho párkrát z ruky ve městě. Zorné pole malé , rozlišení perfektní. Mě to malé zorné pole až tak nevadí, mám k tomu ještě termo pozorovák od Night pearl a tam je zorné víc než dostatečné.
Zatím jsem na pušce rozchodil akorát ten digital ATN 4 k.
Měl bych dotaz, jakou jsi použil monáž? Tu originál z krabice?
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od CBFranta »

Montáž jsem nejdříve použil ocelovou dvoudílnou na weaver (pozor musí být ty nejvyšší). Potom jsem u Šubrta v Č.Bu. sehnal original jednodílné rychloupínací montáže na ATN a v pohodě jsem oba přístroje prohazoval. Dodávané montáže s přístrojem Šubrt doporučeje do ráže 30-06 včetně.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od jiri »

Ahoj, muzu se zeptat na duvod prodeje Thor 4, narazil jsem na to v bazaru. Díky za info.
CBFranta píše: pon 20.5.2019, 16:24 Montáž jsem nejdříve použil ocelovou dvoudílnou na weaver (pozor musí být ty nejvyšší). Potom jsem u Šubrta v Č.Bu. sehnal original jednodílné rychloupínací montáže na ATN a v pohodě jsem oba přístroje prohazoval. Dodávané montáže s přístrojem Šubrt doporučeje do ráže 30-06 včetně.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od CBFranta »

Chci vyšší level. Podíval jsem se do ATN 7-28x a nemůžu jinak. S 2-8xjsem již ulovil za 2 měsíce 4 čuníky v lese, mezi stromy na cca 70m.Poslední tento týden v úterý. Lišku na 92 metrů. Měřím solo dálkoměrem. Když neprodám, tak si 2-8x nechám a budu potichu toužit a shánět prachy. Pozorovák už mám, takže problém malého zorného pole u 7-28x mám vyřešen. Pro někoho nepochopitelné, ale já si prostě nemůžu pomoc.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: ATN Mars 4 termovize (ATN Thor 4)

Příspěvek od Patrik D »

Mate někdo další poznatky???
Odpovědět