Termo Archer

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Filda Hunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.7.2019, 15:38

Termo Archer

Příspěvek od Filda Hunter »

Našel jsem na netu tuto ukrajinskou firmu Archer https://archer.ua/en/catalog/index, která vyrábí terma s balistickým programem pro armádu. Na facebooku jsem si všiml, že to sem dokonce i někdo vozí. Máte to odzkoušené? Odpovídá to ceně, nebo účel splní i Pulsar?
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od OndraH »

Nikdo to nevozi, bo se to vyrabi v cechach. Ceny jsou vyssi nez pulsar ale kvailta tomu odpovida, ted budou i nejake lovecke modely
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Filda Hunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.7.2019, 15:38

Re: Termo Archer

Příspěvek od Filda Hunter »

Podle těch jejich webovek z Ukrajiny to fakt nevypadá, že by to tu někdo dělal fyzicky. Respektive mi nedává moc smysl, aby to někdo vyráběl tady v CZ a vyvážel na Ukrajinu. Spíš mi jde o kvalitu a SERVIS případných přístrojů, když je na Ukrajinu uvalené samé embargo.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od OndraH »

Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termo Archer

Příspěvek od pufr »

Filda Hunter píše: pon 29.7.2019, 11:22 nedává moc smysl, aby to někdo vyráběl tady v CZ a vyvážel na Ukrajinu
Jsem byl celkem nedávno na jedné předváděčce pro "necivilní sektor" a tam byla řeč o zavedení výroby v tuzemsku - ale možná už to "zavedení" pokročilo.
Jinak smysl bude opačný - přístroje konstrukčně a materiálově sice pocházejí "kdoví odkud" (možná ani ne 100% z Ukrajiny), ale vyrobené v ČR budou mít bezproblémovou distribuci v EU i dále směrem na západ od nás ... :?
(což ve finále může snižovat nároky na výrobní kapacity až třeba na úplné minimum :D :) )
Pufr
Filda Hunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 28.7.2019, 15:38

Re: Termo Archer

Příspěvek od Filda Hunter »

OndraH píše: pon 29.7.2019, 12:15 http://tvt-europe.com/
https://archer.ua/en

Otázkou, kdo byl dříve :lol:

Pufr: možné je všechno a ničemu bych se nedivil, ale ráno jsem se bavil se známým a ten mi říkal, že byl na jejich stánku na letošní IWA a byli to Ukrajinci, po Čechovi ani památky. Takže se u nás bude asi jednat o dovoz, případně způsob jednoduší distribuce do zemí EU.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od OndraH »

Nevím, přít se nebudu. Ale měl jsem možnost se podívat přes starší model, ale musím říct, že pecka, kam se pulsar hrabe ale blo to spíš na army použití. Teď budou prý vyrábět lovecké modely Archer Falcon. Cena kolem 200+-.
Já mám termo od jiného výrobce takže nestraním ani jednomu :-)
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Termo Archer

Příspěvek od cobaj »

Archer je původně z Ukrajiny a montuje se tady v ČR i na Ukrajině. Stejně tak jako třeba Škoda vyrábí v Rusku nebo v Indii. Měl jsem možnost několik měsíců užívat nejvyšší model s integrovaným dálkoměrem TSA 7/75 a nemá to tady absolutně žádnou konkurenci. Už jen to, že dálkoměr je od firmy Vectronix hovoří za vše, není to atrapa dálkoměru který končí na 200 metrech nebo na lehké mlze či deštíku. Bavíme se zde o dosahu v řádu kilometrů. Do přístroje nahrajete svoje data používaného střeliva a pokud chcete zapnete funkci a už v podstatě jen změříte vzdálenost a osnova je automaticky přenastavena s příslušnou korekcí. Odolnost a kvalita přístroje je zřetelná na první pohled a splňuje náročné požadavky ozbrojených složek. Pochopitelně cena a robustnost je oproti plasťákům poněkud jinde.
M.
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER »

Zdravím pánové.Cobaj a Ondra H. májí pravdu. Filda H,řekni známému ať nekecá: :D :D -))Na IWA jsme už dva roky nebyli, neboť nám to nic nepřinášelo.2015 , 2016 jsme byli na stánku společně s našimi Ukrajinskými partnery, 2017 už sami. Archer je výrobek který je na trhu již deset let!!!! Společnost která ho vyrábí se jmenuje Thermal vision technologies. V roce 2015 vznikla v Čechách pobočka Thermal vision Technologies - Europe ,zkráceně TVT- Europe s.r.o.,
která se nachází v Hradišti na Písku u Pardubic.Archer svou kvalitou a s tím spojenou vysokou cenou byl především určen pro náročnou klientelu ,která byla tuto kvalitu schopna ocenit a mohla si dovolit za nej utratit i nemalý a peníz a tím pádem to byly převážně ozbrojené složky a
pár nadšenců. Jelikož na Ukrajine pro oligarchy ,nebyl problém za lovecké puškohledy utrácet takto vysoké částky zprvu se neřešila segregace mezi přístroji pro silové složky a myslivce, ale před rokem se mi podařilo partery přesvědčit, že evropský trh potřebuje něco jiného než Ukrajina a proto můžu oznámit že právě v těchto dnech vstupuje na trh nová generace termovizních zaměřovačů ARCHER určená pro lov.Ceny se budou pohybovat v rozmezí od 145.000,- po 220.000,-Kč včetně DPH, bude záležet na výběru jádra a verzi z dálkoměrem nebo bez. Jsou to vynikající přístroje s naprosto ojedinělou funkcionalitou a precizním balistickým kalkulátorem a laserovým dálkoměrem.Vše najdete na stránkách www.tvt-europe.com,,,stránky v současnosti procházejí významnou rekonstrukcí, tak buďte prosím trpěliví, počítám že tak cca do 10 dnů bude již vše fungovat jak má. Jinak ano, společnost TVT-Europe vznikla právě z důvodů určitých omezení pro Ukrajinu a také z ekonomického hlediska, jelikož né vše funguje na Ukrajině tak jak v Evropských zemích kde žijeme..Všechny výrobky se vyrábí v České republice a je zde i špičkový servis na kterém si zakládáme, jelikož klademe velký důraz na kvalitu našich výrobků a spokojenost zákazníku..Na Ukrajině probíha také výroba pro místní trh a hlavně vývoj. My zde v Čechách zjišťujeme výrobu a prodej pro celý svět..Snad jsem zodpověděl vše nejasnosti, kdyby cokoliv jsem k dispozici a budete li mít zájem o předvedení přístrojů, mužete se klidně zastavit...Michal
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termo Archer

Příspěvek od pufr »

Díky Michale, vítej na fóru,
základní informace přímo od zdroje se vždy hodí.

Je to tady uživatelské fórum, ale zástupce výrobců, jejichž příspěvky jsou věcné, nemají charakter reklamních sdělení tu myslím celkem rádi tolerujeme :)
Pufr
ARCHER
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: ned 10.11.2019, 21:36
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Termo Archer

Příspěvek od ARCHER »

pufr píše: pon 11.11.2019, 11:38 Díky Michale, vítej na fóru,
základní informace přímo od zdroje se vždy hodí.

Je to tady uživatelské fórum, ale zástupce výrobců, jejichž příspěvky jsou věcné, nemají charakter reklamních sdělení tu myslím celkem rádi tolerujeme :)
Díky za uvítání... Jsem rád že to nevyznělo tak, že bych si tady dělal reklamu, ale že jsem chtel uvést info na pravou míru.A jinak, jsem tady doufám správně :-))),,,,jsem taky uživatel... :wink: :wink:
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termo Archer

Příspěvek od Nighthunter »

Míšo,díky za info.Ještě jeden dotaz.Proč by si měl zákazník koupit právě termovizi Archer,a nikoli konkurenční zn.Eagle?Zkus mě,jako jednatel,prodejce a zároveň uživatel zn.Archer přesvědčit.
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Termo Archer

Příspěvek od Patrik D »

Zdravím, nechci nikoho urazit, ale jen zjištuji názory zkušenějších a co si myslíte o nejnovějším pardu termovizi, myslím cena versus parametry. Omlouvám se, že sem tahám jinou značku, ale jak píši zajímá mě názor zkušenějších . Děkuji
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Termo Archer

Příspěvek od petjan »

Vážně uvažuji o Archeru, typ ještě zvažuji. Ale nikde jsem nenašel video, nebo foto spodku přístroje, abych měl představu, jakou montáž použít, protože to chci na jednuška, nepřipadá v úvahu weaver lišta. Nemáte jej už někdo doma? Rád bych viděl foto, nebo video toho spodku.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termo Archer

Příspěvek od Nighthunter »

Pokud hodláš pořídit termovizi Archer,budeš potřebovat montáž,kterou budeš provádět centr,jinak budeš mít záměrnou osnovu šejdrem,pokud nebude termovize v ose spolu s hlavní.
Odpovědět