Noktovizor Bresser 3x50 (monokular) GEN I.

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Petr Míšek
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 23.12.2006, 9:51

Příspěvek od Petr Míšek »

dík, na koukání neni špatnej zobrazení tak do 80 m. dobrý za mlhy jsem ho ještě nezkoušel ale jak ho vypnu tak ten čtvereček vidím ještě dost dlouho. Nevim jestli kvůli tomu má cenu chodit ke doktorovi
Jo a ještě mě překvapilo zkreslení vzdálenosti ale to je asi normální, všechno se mi zdá o hodně blí?
vhool

Příspěvek od vhool »

RE: no to ze se ti zdaji veci bliz je celkem normalni,nevim co mas za typ ale podivej se jake ma priblizeni.a jednoducha rada:koukej do neho druhym okem nez miris :wink: kazdy mame jinak prizpusobive oko takze tak jsem to myslel s tim okem.za mlhy to ani nezkousej,nema to cenu.pracuje to na principu znasobeni zbytkoveho svetla takze uvidis jen zesilenou mlhu,o prisvitu ani nemluvim.je to horsi nez dalkovy svetla v mlze :wink:
Petr Míšek
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 23.12.2006, 9:51

Příspěvek od Petr Míšek »

je to 5x42 to přiblí?ení chápu ale překvapilo mě jak je to jiné.S tím okem to tak dělám, ale koukat levým se stále ještě učím.
S tou mlhou jste mě na to přivedli až vy tady, tak to tedy schválně zkusím
vhool

Příspěvek od vhool »

RE: podle toho co jsi napsal tak predpokladam ze jde o yukon ranger.jestlize jo tak potom je to trochu neco jineho.je to digitalni technologie a u toho nemam zkusenost s pozorovanim za mlhy ale myslim ze to bude stejny.dej pak vedet az vyzkousis.co se tyka toho ze je to "jine" tak tak diky te digitalizaci je to jeste o trochu zkreslenejsi nez u klasickeho nocniho videni.obraz je sice nepatrne ostrejsi a bez neduhu gen 1 ale zkresleni je u tohoto vetsi a na muj vkus je i obraz agresivnejsi k oku nez u gen 1+.osobne jsem s nim mel velky problem v odhadu vzdalenosti.(mel jsem ho tyden zapujceny).proto jsem dal prednost klasice.stejne mi osobne nejvic vyhovuje sklo a noktak pouzivam pouze kdyz nejde jinak.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Petr Misek:

Rovnez do toho koukam radsi levym okem. Jak uz radil Vhool. Za prve vidim lepe :o (coz nechapu... asi uz slepnu) a za druhe muzu hned mirit pravym a nemusim cekat az se mi oko znovu adaptuje na tmu.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

vhool píše:RE: podle toho co jsi napsal tak predpokladam ze jde o yukon ranger.jestlize jo tak potom je to trochu neco jineho.je to digitalni technologie a u toho nemam zkusenost s pozorovanim za mlhy ale myslim ze to bude stejny.dej pak vedet az vyzkousis.co se tyka toho ze je to "jine" tak tak diky te digitalizaci je to jeste o trochu zkreslenejsi nez u klasickeho nocniho videni.obraz je sice nepatrne ostrejsi a bez neduhu gen 1 ale zkresleni je u tohoto vetsi a na muj vkus je i obraz agresivnejsi k oku nez u gen 1+.osobne jsem s nim mel velky problem v odhadu vzdalenosti.(mel jsem ho tyden zapujceny).proto jsem dal prednost klasice.stejne mi osobne nejvic vyhovuje sklo a noktak pouzivam pouze kdyz nejde jinak.

...ha, ha, ha - levé oko to jistí. Líbí se mi, jak k tomu každý dojde sám.
Osobně jsem měl monokulár I. gen, ale o?enil jsem ho s jedním pánem. Pohled do zelené roury připomínající kulisy k Rusalce mě neuspokojoval. Teď mám Yukon Ranger 5x42 - digi?ák a jsem max. spokojený. Ostřejší obraz, větší možnost nastavení různých parametrů - intenzita osvitu, gama korekce, ostření - pohoda. Koukám běžně na 150-200m. Na poli je vidět ještě o kus dál. Nejlepší je to ale do 100m. Jak je mlha, tak je problém, nebo dé?? nebo sně?ení. Pokud je možno koukat normálním sklem, na NV vůbec nesahám. Digi?ák má tu výhodu, že IR přísvit je na vlnové délce skoro 1000 nm, což zvěř neregistruje. U toho předcházejícího jsem měl přísvit asi 630 nm a srnčí i prase vždycky zvedlo palici, když jsem je okukoval - vidí to asi jako tmavě červený bod ???
Má to také možnost externího 12V napájení ze zásuvky v kočáře a možnost přenosu obrazu na kameru - což bych teda někdy moc rád prubnul :shock:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
vhool

Příspěvek od vhool »

jo jo sklo je sklo
Petr Míšek
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 23.12.2006, 9:51

Příspěvek od Petr Míšek »

To Steyer : zaúkoloval jsem synovce až vyřeší propojení s PDA, myslím
?e by to mohlo být na koukání lepší.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

yukon

Příspěvek od Choochoo007 »

cetl jsem ze menic v gen. I ma zivotnost jen cca 1000hod(http://nighttech.aspweb.cz/temp/katalog.doc). To se mi moc nelibi. Nevite jak je to s tim Yukon Ranger 5x42. Nevim jak to funguje tak nemuzu soudit
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Petr Míšek
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 23.12.2006, 9:51

Příspěvek od Petr Míšek »

životnost nevím,nikde to ani nepí?í ale je to jinej princip tak tam snad
nemá co odejít, protože mu nevadí světlo což gen. 1 a 2 mimo speciálů
za 90 tis. hodně
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Re: Noktovizor Bresser 3x50 (monokular) GEN I.

Příspěvek od fivlas »

Mám 5x50 a při delším pokukování to, asi na oči moc dobré není,si myslím.
Odpovědět