Noktovizor Bresser 3x50 (monokular) GEN I.

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Noktovizor Bresser 3x50 (monokular) GEN I.

Příspěvek od Andy »

Tak jsem si koupil v akci v Lidlu :o tenhle nocnak...
Obrázek

Stal 4990,- Kc coz je docela zajimava cena. Kouka se s nim docela dobre... samozrejme ostreni je jeho horsi strankou... ale da se to. Kazdopadne je to velmi uzitecna vec na nocni lov.

Vrele doporucuju.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Ahoj Andy.Na jak daleko se dá koukat?Je stim dobře vidět do 50m.Bylo by to dobrý večer bez měsice.A co to říká na mlhu?
vhool

Příspěvek od vhool »

mam ho taky a za ty prachy je to dost dobry.do 100m nemas problem a IR lampa je taky prekvapive dobra.taktez doporucuji.v mlze jsem tohle nezkousel ale co mam zkusenosti s podobnym tak v mlze nefunguje.je to horsi nez normal sklo.zesili to mlhu,ne obraz.pracuje to na pricipu zesileni svetla neni to thermo :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jak pise vhool. Mlha bude asi problem. Kazdopadne kouka to docela dobre za ty prachy. A prisvit je docela silnej a bodovej.

Vcera jsem s tim koukal na ty prasata na 70-80m a videl sem je paradne. Akorad ze zvetseni 3x neni nic moc :-) chce to dobre koukat... aby clovek ty maly potvory zaregistroval na tu "dalku". Je to zmena kdyz pres den clovek kouka s 10x :roll:

Ale co je na nocnaku tak paradni je fakt, ze se proste clovek dobre zorientuje a ikdyz nema zrovna vhodny puskohled do tmy (konkretne ja), tak si udela prestavu a pak uz je strili na siluetu. Rozhodne se nestane ze clovek streli neco jineho nez chtel.
vhool

Příspěvek od vhool »

... jo to je fakt a hlavne clovek dobre rozezna opilyho houmelesaka od prasete coz je kolikrat problem i ve dne :D
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy-nesmíš si ale hlavně splést při záměně nočňáku za kulovnici ty siluety. :lol: :lol: :lol:
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Prase jako prase. Jen ten gulá? by se musel vařit dýl. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Olaf, Fery:
Sem cekal ze mi reknete ze si hlavne musim uz dobre naklikat :oops: :lol:

Ale k veci... s nocnakem se clovek zorientuje a v puskohledu uz staci jen sledovat poradi siluet, aby se nepomichaly 8) Mit na vyradu misto prasat dva bezdomovce by fakt bylo asi blby :twisted:
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

Andy z toho bych strach neměl. Tam kde budou prasata, rozhodně nebudou bezdomovci. Já myslel opravdu jen záměnu mezi prasaty, která jsou většinou pořád v pohybu. takže pokud máš větší kotlík, není co ře?it :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: no ja nevim jak u vas ale u nas se vyskytuji oba druhy celkem bezne a to hlavne kdyz dam na hromadu koblihy s pekarny tak se to tam dost strida :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Obrázek

A to se pak ten nocnak fakt asi hodi... Obrázek
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

vhool-snad jim neustřeluje? tím remingtonem koblihy od úst, chudákům. Tak takovéto problémy u nás nemáme. Maximálně nějaký nalomený luf?ák po zavírací hodině místních osvě?oven nemůže najít svoji chalupu :lol: :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

... no nekdy bych i s chuti ale bohuzel jsou na rozdil od divocaku celorocne hajeni :cry: ale ted vazne,clovek musi byt v nasi honitbe hodne opatrny protoze je jich tu hodne a poflakujou se tam i v noci a kdyz je pecivo z pekarny zrovna navezene tak ho fakt kradou :evil:
Petr Míšek
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: sob 23.12.2006, 9:51

Příspěvek od Petr Míšek »

to Andy, mám koukadlo od yukonu a problém že ve tmě mám poté rozhozené oko tak na 2 minuty že koukat do puškohledu nemá smysl.
U? jsem se na to chtěl zeptat dříve jestli je to pouze můj problém nebo tohoto přístroje
vhool

Příspěvek od vhool »

TO P:Mí?ek:no nevim ale yukony jsou celkem dobry kukatka,ja osobne tento problem mam tak do 10s oko srovnane takze zkus se zeptat doktora.mozna mas neco se zornickou nebo tak.nejsem lekar ale kazdy ma oci jinak prizpusobive.je pravda ze ja uz tuto techniku pouzivam leta takze je mozne ze si oko zvyklo.vic ti bohuzel neporadim,chtelo by to vyzkouset.lovu
Odpovědět