Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od rimar77 »

zvíře když právě za těch podmínek cos to měl půjčené by ti digitál udělal v podstatě stejnou službu výhody terma vyniknou až když je vysokej porost, mlha, déšť atd. taky záleží co jsi měl za termo ono není termo jako termo co si budeme povídat. Já to oceňuju hlavně jako prevence průseru přesně jak píšeš člověka v pozorováku dokážu odlišit na 300-400m a díky tomu jsem v klidu jednou jsem už člověka v puškohledu měl (v černých hadrech na konci noci kradl na poli brambory tím způsobem že lezl po 4) a nikdy více nechci podobný zážitek už absolvovat raději za to dám ty prachy a jsem v klidu když pominu to jak mi to zlepšilo přehled celkově o zvěři co máme v revíru a kudy se pohybují atd.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od tibi1 »

no ale jak pises neni termo ako termo...t. j. ak sa ti ten clovek co kradne krumple raz za ca nepostavi na nohy nezistis to a je to stale "diviak" takze prieser trvá
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od rimar77 »

to nemohu souhlasit Tibi teď rozeznám na 200m bez problémů zajíce, lišku, kunu, srnčí od černé atd. ty obrysy jsou dost dobré na to abych věděl přesně na co koukám teď už bych na debila v bramborách nemířil ale volal majitele pozemku :-)
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od tibi1 »

co je to za termo?
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

Tibi-běžná konfekce Apex
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od tanak »

termo je ok skusal som Flir Scout PS24 a pearl 510+ cena cca rovnaka 2000 eur ale 510+ ma lepsie parametre ale to je teraz jedno termo je super z hladiska ked sedim na posede a prebehnem okolie tak som hned v obraze co kde sa nachadza a viem sa zamerat na ten smer kde sa zver nachadza a nemusim kukat ako puk do triedra a zmurit a cakat pokial sa zver pohne v terme najdem a v dalekohlade sa uz viem pekne zameram na zverer dalej idealne na dohladavanie elektronicky pes. jasne ze je to termo drahe idealna cena je tak 700 euro uz len pockat pokial sa na trhu objavy nieco lacnejsie .

napriklad Termovízia FLIR SCOUT TK cena 600 eur len treba realne vyskusat
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od tibi1 »

Flir PS 24 mam uz asi 3-4 roky...vtedy som za nu vyflusol 3000oiro...samozrejme po prvom pohlade do nej po rozbaleni, fakt rozcarovanie oproti tym marketingovym videam ked vidno i hroty parožia či všetky detaily...asi ano ale možno tak v lyku...ale po case som sa naucil do neho kukať a rozlišovať od zajaca po kunu; lišku; psa; jazveca i ostatnu zver i na 500m. Skratka sa s tym treba pouzivanim sžiť a potom hlavne podla pohybu i na vacsiu vzdialenost poznam spolahlivo i druh mensej zveri. A musim priznat ze vdaka Fliru som dohladal kopu zveri ktoru by som inak nikdy nenasiel alebo hladal na miestach na ktorych by ma to v zivote z logickeho hladiska ani nenapadlo.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

tak jsem se díval "novým" digiforce 870vs - a musím říct že ten přísvit 915 asi dělal nějakej mongol? je to naprosto nepoužitelný - nevím jestli je to vlastností toho přísvitu (ale na jiných mi to tak strašné nepřišlo) nebo jen konstrukčně posr..

přepálený uprostřed, na kraji tma... obraz jak přes málo děravý síto..

když jsem k tomu namontoval 940 tak to koukalo krásně.. takže to vypadá fakt na ten "přísvit".. ale co jsem se ptal tak je to asi ůnormal"
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

U mýho Reconu 770R je to úplně to samý, dle mě je to vlastnost těchto integrovaných přísvitů 915. Škoda že ten přísvit nejde regulovat a roztáhnout do široka, takhle člověk ubere jas a vidí jen prostředek a okolí tma. Vyřeší to jen přídavná 940.
Naposledy upravil(a) Posmiros dne pon 14.11.2016, 9:23, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

tak sem se podíval Yukon LT 6,5x42? co má vestavěný 940.. jestli za 10 digiforce 870 kam se musí kupovat za 2,5 přísvit 940 nebo rovnou ten lt.. mnohem lepší
naprosto v pohodě koukání, jemný obraz, štělování atd.
model byl teda jen pes po louce, ale zkusím zítra nějakou zvěř
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Posmiros »

Takže Yukon LT je lepší? Je to srovnatelný třeba s Photonem?
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Petr1970 »

neměl jsem to najednou na stejné místo, až asi po úplnku, ted se bojím chodit do lesa :-)

ale soukromě tipuju že úplně v pohodě.. dneska na 150 metrů zajíc ze země pěkně i s tou mlhou-vodou co je ve vzduchu
a liška tak na 300.. tam ale sem to poznal spíš podle pohybu, ta hmla byla už dost velká. světla sem viděl hned a pak sem musel čekat až se to "rozpohybovalo".. ale bylo to možná i dál.... (ted to měřím na mapách satelitu)..
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
hakl
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 04.10.2011, 12:55

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od hakl »

To Petr1970. Já jsem dlouho používal prvního Yukona Rangera 4x, měl přísvit myslím 850. Když jsem chtěl poznat detaily na zvěři (třeba, střapec u kňourka) a rozsvítil ho na plný céres, tak mě ten přísvit děsně přesvítil oko, že jsem jsem se pak nemohl minimálně minutu srovnat s puškohledem. A levým okem jsem se s tím pozorovákem nemohl nějak srovnat. Jinak to bylo na hromadové čekání do 70m super kukátko. Jak je s tím LT 6,5x ? Když bych srovnal tu 4x s Photonem 6,5x a přísvitem 940, tak ten je super, vůbec mi oko nepřesvěcuje. Kolikrát si říkám, že bych jednoho nechal na flintě a druhýho si pořídíl na pozorování. O tom LT jsem slyšel pozitiva, vážně o něm uvažuju. Kolegové mají Recony a vím, že obeznají zvěř fakt na velkou dálku, ale je to dvakrát tolik peněz. Nebo mi již odchází zaměřovací oko, no jo věk nezastavím. Dík za odpověď.
Sauer
Nový návštěvník
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 27.9.2007, 15:44

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Sauer »

Má niekto nejakú skúsenosť s pulsar digiforce x970? Má to oproti iným modelom CCD snímač (citlivejší) namiesto CMOS snímača a displej má OLED (lepšie zobrazuje bielu a čiernu počas nočného pozorovania) namiesto LCD, lepší počet riadkov (55) a detekčnú vzdialenosť 450m, širšie zorné pole. Zaujíma ma porovnanie tohto prístroja s lacnejšími variantami nočných videní a jeho použiteľnosť na pozorovanie pri výkone práva poľovníctva.
Apropo, vie mi niekto zodpovedne povedať aká je kvalita obrazu pri pozorovaní cez tento resp. obdobný prístroj? Chcem to na pozorovanie do tých 150-200 m, ide mi o to, či je obraz ako tak čistý a neuvidím na 150m len svietiace oči resp. machule v zrnitom obraze, pričom síce rozoznám o akú zver ide, ale nebudem poznať detaily (pohlavie pri diviačej zveri, prečítať parohy jeleňa či srnca). Nemám s digitálnym nočným videním žiadnu skúsenosť, nepozeral som cez to, videl som nejaké foto a videá na youtube, ale kvalita bola dosť rozdielna aj pri rovnakom type prístroja (asi podľa toho ako to autor zaostril).
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Steyer »

To hakl: nešpekuluj furt a kup si toho Yukona Rangera 6,5x42 LT :-D
To sauer: kromě pár serepetiček tam nic nového oproti Recon x870 nevidím.
http://www.pulsar-nv.com/products/digit ... nv-scope-/
By mě u toho Digiforce zajímala cena, Binox to ještě neinzeruje.
Digitální NV je skoro vždy o svítících světlech zvěře a hodně často o "machulích" v zrnitém obraze.
Řekl bych, že tady panuje přímá úměra - čím horší pozorovací podmínky, mlha, kouřmo, mrholení, atd, tím větší a lepší machule :-D
Pro kvalitní ostřejší obraz je nutno zvolit Gen II.+, Gen III. atd. a k tomu i solidní přísvit. Ten sice není vždy potřeba, ale hodí se. Pokud se teda bavíme o NV.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Odpovědět