Noční vidění pozorovací

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
esdu
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18.3.2013, 20:04

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od esdu »

Máte někdo zkušenost s digitálním nočním viděním yukon stringer ? Přemýšlím nad jeho nákupem. Jaký je váš názor ?
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od OndraH »

Tak jsem si udelal radost pulsar quantum xd50- do ted nechapu jak jsem bez toho mohl zit:-)
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Zbrojovák »

ono tě to přejde :) třeba za mrazu na sněhu zjistíš že to s dobrou denní optikou není třeba ani zapínat
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od mozek222 »

No podle předpovědi ho to přejde asi až v prosinci, pokud nežje na horách :lol:
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od OndraH »

Žiju v nížině, sníh cca týden v roce dohromady, zatím u mě převažuje nadšení, proto zatím nemohu zcela objektivně hodnotit, najednou jsem zjistil co máme drobné.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Zbrojovák »

Ale jo, jen jsou určité podmínky počasí kdy to přináší velmi málo - řeklo by se až nepochopitelně. Ale při dnešních zimách, které vlastně nejsou, veliká pomoc. Kdyby začaly zimy tak jako před 30.-50.lety - půl roku by to alespoň u nás leželo doma.
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne čtv 28.1.2016, 7:29, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od tibi1 »

....svata pravda velebnosti :lol:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

zbrojovák,tibi-musím s vámi nesouhlasit.To,že to někdy přináší málo,respektive obraz není ostrý a kontrastní,není mrazem,ale asi vlhkostí(velikostí kapiček vody).V detekci zvěře je termo bezkonkurenční.Zvláště v porostech,houštácích.Tam i za světla najdeš víc,než klasikou.Vždyť jsme to zažili....
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Zbrojovák »

To ano, pravda v mlze bez konkurence. Jde o to že při mrazu cca pod -3°C na sněhové pokrývce je v lese tolik tzv. teplých ploch a objektů - že detekovat "živé" se dá jen podle pohybu. Na frajplace vidím normálně očima případně přes dalekohled. To + co to přináší je sledování detekovaného kusu v porostu - pak se ví kudyma na střelitelné místo třeba vyjde, kde mě obchází atd. to zas jo - jak jsem psal přináší to něco, ale hza takových podmínek relat. velmi málo. Jasně, platí pro člověka s OK očima, který ještě ve tmě na sněhu dobře vidí a zachytí pohyb, zaměří kus v běžné kvalitní optice.
Jsou situace, kdy to není třeba a kdy už jo. Stačí aby bylo sněhu míň, vnadiště přeryté a vidí se prd. Proto jsem mluvil o zimách 30-50let zpět, kdy ležel sníh od listopadu do konce lovecké sezony, byla častá obnova, mráz atd. Pak termák může být v klidu doma, i na dosled netřeba. Víc takových nocí, kdy není třeba elektroniky, čučet do lcd, jen klasika, postaru a přesto to funguje :wink: bohužel takových nocí poslední roky moc není...pro mě malý svátek
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od rimar77 »

zbrojovák na todle je dobrá funkce co má termo od nighperlu - zvýraznění červené to zapnu a světlé fleky svítí dál ale když vyleze něco živého zasvítí to červeně a hned víš která bije :-)) jinak pozorovák nosím i když je se sníh koukám klasika dalekohled a jednou za půl hodiny přejedu okolí termákem abych viděl a do křoví a i dál a když se ke mne něco živého se blíží vím směr a snadněji to pak uvidím jak v dalekohledu a pak i v puškohledu. Ale samozřejmně jak píše kikin tak okraje lesa bez termáku ani náhodou, mlha to samé a sněžení jakbysme, takže své výhody má i v tomto počasí ale na druhou stranu je třeba si ten sníh užít s klasikou přesně jak píšeš a vzpomínat na noci strávené venku na sněhu na liškách když sníh ležel až do března to bylo prostě jiný.
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od crif »

Tak tak, přepnout do červeného módu.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od kikin »

Ten červený mod Pulsary mají již od nejnižšího modelu,tak OndraH je v pohodě.Jinak stačí ubrat jas a hned je výrazné rozlišení.
Druhá věc je ,že když to svítí a je sníh,jsou všichni měsíčkáři venku.Výsledek je,že za těchto situací nic lovitelného nevyjde z krytu.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od OndraH »

Já s stím zatím učíme nejvíce využívám zatím to kontrostní kdy zvěž je zobrazována černě - jde mi nejlépe rozeznat druh zvěře. Červenou používám na rychlé prohlídnutí terénu.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od Zbrojovák »

mód černá teplá znamená pro mě oslnění a brzy únavu oka - bílé pozadí, displej svítí, ale každému vyhovuje něco
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Noční vidění pozorovací

Příspěvek od crif »

S tou černou a bílou máš zbrojováku pravdu. Oko dostává větší "kopanec" a zároveň trvá déle, než se "vyrovná".
Na sněhu si jistě vystačíme s něčím jako 7x50, 8x56....tam to není třeba řešit.
Odpovědět