Noční vidění na zbraň

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Noční vidění pozorovací

Příspěvek od voki »

Kolegové, chtěl bych Vás požádat o radu, ev. zkušenosti. Chtěl bych pořídit noční vidění a rozhoduji se mezi dvěma typy.
1. DEDAL 440 cena cca 62 000,-
2. DIPOL 741 cena cca 84 000,-

Oba jsou generace 2+

Moc děkuji za Vaše názory.
Naposledy upravil(a) Karel61 dne pát 22.11.2013, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Rozdělení 2 vláken "noční vidění" na NV pozorovací a NV na zbraň
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od ČENDA »

K tomuto ti můžu říct jenom jedno,a to,že je to zákonem zakázaný doplněk zbraně. Ale dělej jak myslíš.....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od martinh »

počkej si na mesicek, to je to nejlepší a zároveň nejlevnější noční vidění. Když je tma sed na zadku doma :D
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Noční vidění

Příspěvek od Abr »

ČENDA píše:K tomuto ti můžu říct jenom jedno,a to,že je to zákonem zakázaný doplněk zbraně. Ale dělej jak myslíš.....
Nevím jak u vás, ale my máme udělenou vyjímku z ministerstva z důvodu přemnožení černé. Má natom zásluhu hospodář 8)
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od voki »

To jste šťastní myslivci, když máte vyjímku. Sice NV vlastní polovina myslivců, ale i tak to jde :D
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Noční vidění

Příspěvek od Tommy »

To abr:
chceš mi říct,že na zákonem zakázaný doplněk se dá udělit vyjímka??
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Noční vidění

Příspěvek od kasari »

To abr - zeptej se ještě jednou pořádně na tu vyjímku, hlavně kdo vám jí udělil. Pokud MZe, potažmo kraj, ještě to neznamená, že to můžete používat. Jen vám povolili, abyste využívali zakázaný způsoby lovu, ne zakázaný doplňky. A tahle vyjímka se uděluje poměrně často. Tohle všechno se ale týká zák. o myslivosti a ne zák. o zbraních :!: :!:
Ulkomaalainen...
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Noční vidění

Příspěvek od dalas »

Je to tak, vyjma vyjímky ze zakázaných způsobů lovu je nutná i vyjímka na zakázaný doplněk spadající do skupiny A. Když jsem se díval na co je možno vyjímku dostat, nikde jsem nenašel (v zákoně) nic, co by pasovalo na lov. Je tam vyjímka pro držitele průkazu skupiny A (sběratelství) a pak na zbrojní licence. Nevím ale, jestli neexistuje nějaká vyhláška nebo něco podobnýho, podle čeho by to mohlo dostat vyjímku. I kdyby vyjímka byla udělena, pak je to na konkrétní osobu a zbroják. Je tu vůbec někdo, nebo znáte někoho, kdo to má povolený od policajtů?
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Noční vidění

Příspěvek od Abr »

kasari píše:To abr - zeptej se ještě jednou pořádně na tu vyjímku, hlavně kdo vám jí udělil. Pokud MZe, potažmo kraj, ještě to neznamená, že to můžete používat. Jen vám povolili, abyste využívali zakázaný způsoby lovu, ne zakázaný doplňky. A tahle vyjímka se uděluje poměrně často. Tohle všechno se ale týká zák. o myslivosti a ne zák. o zbraních :!: :!:
Chápu jak to myslíš :) Je to stejné jako s petovkou na zbrani, nebo leas.ukazovátkem co koupíš na trhu u větnamce :oops: Mě na posed polda nechodí a na schůzi to hospodář nerozebíral kdo jak a co, hlavně ať černá nedělá takové škody :!: a je škoda, že se černé nalovilo tak málo za minulí rok.
vhool

Re: Noční vidění

Příspěvek od vhool »

to abr + ostatni : v pravidlech je zminka o sireni nezakonnych praktik,prosim o dodrzovani jinak nasleduje ban.toto si reste pomoci SZ a ne na skle.je mi fuk kdo a jak lovi ale diskuze o tom jak kdo lovi nezakonnym zpusobem tolerovat nebudu :!: :!: :!:
Abr píše:.... Je to stejné jako s petovkou na zbrani, nebo leas.ukazovátkem co koupíš na trhu u větnamce :oops: Mě na posed polda nechodí a na schůzi to hospodář nerozebíral kdo jak a co, hlavně ať černá nedělá takové škody :!: .....
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od yardaz »

Smazáno uživatelem...
Naposledy upravil(a) yardaz dne pon 04.7.2011, 18:35, celkem upraveno 1 x.
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Noční vidění

Příspěvek od Abr »

voki píše:Kolegové, chtěl bych Vás požádat o radu, ev. zkušenosti. Chtěl bych pořídit noční vidění a rozhoduji se mezi dvěma typy.
1. DEDAL 440 cena cca 62 000,-
2. DIPOL 741 cena cca 84 000,-

Oba jsou generace 2+

Moc děkuji za Vaše názory.
Kolego, už si zkoušel volat téhle firmě? Když už bych si kupoval něco takového a tak drahého, nechal bych si to předvect v realu :!: Jak se říká. Dvakrát měř, jednou ŘEŠ :lol: http://www.nocni-videni-atn.cz/nocni-vi ... temy/ps22/ Nevím jestli dováží i něco jiného, ale možná.
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od voki »

Ahoj Kolego, děkuji, ot ATN jsem již měl, na model si nevzpomenu. Byl jsem spokojen, ale byl moc těžký a vzhledově se hodil na kulomet do Afganistánu :D . PS 22 jsem měl také. Je to lehké, přenosné na jiné pušky. Ale kvalita je podstatně nižší. Takže v zimě bez měšíčku na 60m nelze rozeznat kňourek od bachyňky.
Již jsem si koupil DEDAL 440 3x a předsádku 6x a jsem spokojen. Děkuji.
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění

Příspěvek od rimar77 »

jo Dedal 440 je moc hezkej, líbí se mi že je takovejkompaktní a nízkej a s úchytem hodně vepředu, když jsem jí měl možnost prohlédnout v Lysé zaujal mne. asi nejlepší varianta ceny / výkon. Jakej tam máš měnič? myslím že tam jsou 4 alternativy a rozdíl je znát v cenně, podle té ceny co uvadíš by to už měl bejt ten lepší holandskej měnič?
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od voki »

ne ne, kolego, je tam ruskej :( , ale maximální spokojenost a pro mne plně dostačující :D
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Odpovědět