Noční vidění na zbraň

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Noční vidění

Příspěvek od Jindrich Camek »

Weaver neni dobra.Nebude ti sedet nastrel pri zamene s puskohledem.je lepsi na svenka dodelat listu a napasovat jej na tu co mas.J
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od ČENDA »

Voki nechci být šťoura ale ty máš od policie vyjímku na zakázaný doplněk zbraně???? :?:
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
Uživatelský avatar
voki
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 10.11.2008, 23:45
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Re: Noční vidění

Příspěvek od voki »

:(
Naposledy upravil(a) voki dne pát 13.5.2011, 13:52, celkem upraveno 1 x.
Menlicher 308 WIN + Swarovski 2,5-15x56 RD
Merkel 16/16, Faukner 16/16
Merkel 8x57 JRS/20 + Docter kolimátor
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Noční vidění

Příspěvek od Alda »

voki píše::shock: ...nemám, tý jo, na to jsem si vůbec nevzpoměl....
voki, vsichni ti to tu verime...

panove, jste na hodne tenkem ledu - pozor na to, aby nebylo potreba toto tema zamknout ci podat nejake oznameni.... dekuji za pochopeni!
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Lo-ki
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14.6.2012, 17:01

Re: noční vidění

Příspěvek od Lo-ki »

Zdravím chlapi

Jen se chci zeptat to noční vidění nedělá žádné světlo, že to neplaší zvěř? Jestli tomu rozumím tak třeba dalekohledy s nočním viděním a IR světlem jsou ´´ neviditelné´´? Dejte vědět docela mě to zajímá uvažoval jsem o koupi dalekohledu s nočním viděním ale nechci do toho investovat a aby mi to bylo na nic když to bude svítit a plašit v lese uplně všechno... Dík
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od Hirc »

Ahoj,
co takhle zadat do Goooglu "noční vidění - jak to funguje" a trošku si počíst :wink:

Abych jen neprudil - levné noční vidění Gen1 potřebuje externí "přísvit", protože světlo z hvězd a měsíce nejsou pro méně kvalitní "čip" v přístroji dostatečně silné. No a ten přísvit je vidět... zadej si na Youtube.com "night vision gen 1" a "digital night vision" a uvidíš..
Lo-ki
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14.6.2012, 17:01

Re: noční vidění

Příspěvek od Lo-ki »

Ok už jste mi pomohli díííííííííííík...
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: noční vidění

Příspěvek od lada barvar »

Zdravím kolegové! Přítelkyně našeho kolegy má zájem zakoupit našemu kamarádovi, vynikajícímu myslivci,který je v současné době fyzicky handicapován noční vidění, aby si mohl trochu vychutnat možnosti spojené alespoň s pozorováním zvěře.Osobně mám noční vidění v cenové relaci cca 13.000 Kč a nejsem s ním spokojen. Proto bych uvítal reference na kvalitnější noční vidění (pouze porozovací). Rady typu Googl nepotřebuji. Zajímají mně praktické zkušenosti!
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: noční vidění

Příspěvek od Hirc »

zdravím, v jaké cenové relaci? Pokud přítelkyně počítá s investicí kolem 10-15t, tak by mohl stačit digitální Pulsar 750
http://www.binox.cz/nocni-videni-pulsar ... recon-750/
- případně dražší "R" verze co umí i nahrávat video

na youtube jsou videa předchozí verze Pulsar Recon 550...
http://www.youtube.com/watch?v=eMkDEPUOyYo
lada barvar
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17.11.2008, 19:14
Bydliště: olomoucko

Re: noční vidění

Příspěvek od lada barvar »

hirc- Děkuji za rychlou a konkrétní odpověď, tak jsem si to přesně představoval. Na cenovou relaci jsem se samozřejmě ptal jako první, ale byla mi utajena :D. Takže předpokládám rozmezí těch 10.000-20.000 Kč. Většinou platí čím dražší, tím lepší. Pokud máte i vy ostatní nějaké tipy a zkušenosti, sem s nimi.
pavel007
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10.3.2013, 15:13

Re: noční vidění

Příspěvek od pavel007 »

Chtěl jsem se zeptat jaká je výhoda, když přídavné IR ozařovače mají větší výkon mW. Jako např. rozdíl mezi těmito dvěma: http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/no ... lsar_150mw
http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/no ... sar_l-915¨
Když ten druhý má možnost nastavení vyšší výkonu, znamená to, že obraz u digitálních pozorováků bude jasnější a na větší dálku lepší? Oba jsou už s nm nad 900 takže pro zvěř neviditelné. Díky za objasnění. Lovu
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: noční vidění

Příspěvek od T.Kulikov »

pavel007 píše:Chtěl jsem se zeptat jaká je výhoda, když přídavné IR ozařovače mají větší výkon mW. Jako např. rozdíl mezi těmito dvěma: http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/no ... lsar_150mw
http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/no ... sar_l-915¨
Když ten druhý má možnost nastavení vyšší výkonu, znamená to, že obraz u digitálních pozorováků bude jasnější a na větší dálku lepší? Oba jsou už s nm nad 900 takže pro zvěř neviditelné. Díky za objasnění. Lovu
Na tohle asi neni uplne jednoducha odpoved, mam treba na fotopasti taky neviditelný prisvit ( fakt videt neni) ale jeho reálný výkon je o moc menší nez u pásma 850. Na digi pozorovaku mam méně výkony prisvit v pásmu viditelném a sviti subjektivně lepe...doporučuji testnout s konkrétním přístrojem.
pavel007
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10.3.2013, 15:13

Re: noční vidění

Příspěvek od pavel007 »

Většinou budu koukat do 80 metrů ale nejčastěji tak okolo 30metrů. Jediná možnost je ta, že si koupím jeden a snad se domluvím s prodejcem zda bych to po odzkoušení nemohl vyměnit za druhý, ale to je až ta poslední možnost, ale pokud by to vyměnit nešlo tak se musím rozhodnout mezi těmato dvěma.
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: noční vidění

Příspěvek od T.Kulikov »

pavel007 píše:Většinou budu koukat do 80 metrů ale nejčastěji tak okolo 30metrů. Jediná možnost je ta, že si koupím jeden a snad se domluvím s prodejcem zda bych to po odzkoušení nemohl vyměnit za druhý, ale to je až ta poslední možnost, ale pokud by to vyměnit nešlo tak se musím rozhodnout mezi těmato dvěma.
Tak se nabízí, ze by bylo lepsi koupit ten s větším výkonem. Otázka je, zda bude kompatibilní s tim, co uz mas doma. Ja s tou 850 koukal taky do těch 80 metru celkem slusne.
Michalek
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 12.4.2013, 6:11

Re: noční vidění

Příspěvek od Michalek »

Asi záleží na tom co komu sedne, já jsem dvakrát vracel a nakonec jsem zůstal u Trackeru s ozařovačem 100m.
Mám rád přírodu a podporuji všechny co loví jen dalekohledy
Odpovědět