Noční vidění na zbraň

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Zbrojovák »

Zde nějaké odkazy na videa - docela působivé.
Snapshot, který je k mámí za lidových 300 papírů:
http://www.youtube.com/watch?v=AgYO9V-okO8

předsádka dostupná v obchodech u nás za 340tis, videa jsem nenašel, proto dotaz výše.
http://www.mss-at.com/en/gsci-thermal-i ... s-200.html

nakonec jsem našel nejlevnější tremo zaměřovač v z USA za 3,9tis USD
http://www.youtube.com/watch?v=OCcH0oX17Hk
http://www.youtube.com/watch?v=PPV9Nr1IDf8
http://www.youtube.com/watch?v=Iz4XB9O6Ahg

Co vy na to?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
Tak jsem ze zvědavosti na netu hledal současné cenové relace přístroje Yukon Sentinel 3x60 a zjistil jsem, že tyto přístroje nemá v nabídce jediný prodejce. Jako by na ně byl zákaz či nějaké embargo. Neví náhodou někdo oč tu běží?
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od včelák »

Yukon Sentinel 3x60 je v dnešní době totálně překonán digitálními NV. Myslím že to je jediný duvod proč už ho žádný obchod nenabízí. Yukon Sentinel 3x60 funguje jen s vyditelným přísvitem a to je problém.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
Dík za informaci i když nejsem přesvědčen, že to je tou pravou příčinou. Mám možnost podívat se přes Yukon Sentinel 3x60 a měl jsem příležitost podívat se i digitálem..... Neřekl bych, že je Sentinel tak výrazně horší než digitál co jsem měl v rukou....(značku neznám, mělo to být bělorusko) Pokud by se u Sentinelu použil laserový přísvit, asi by to bylo dost dobré pokoukání..... Taky podle mne je o Yukon Sentinel vzhledem k poměru cena-výkon stále zájem. V tuzemsku dostupné digitály v cenových relacích pro normální lidi jsou na ten výkon podle mne stále ještě předražené..... Ale podotýkám, že na to nejsem odborník, tak to prosím ber jen jako můj osobní názor... :) Někdo jiný má jiné informace, či názor na vytracení Yukonu Sentinel ze sortimentu prodejců?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od lovec »

Tomas 43 píše:Ještě něco málo k té střelbě na černou, tedy převážně za šera nebo v noci, tím reaguju na předešlý příspěvek.
Částečně by pomohlo to, k čemu stejně dříve nebo později dojde, tj. úplné odstranění noktovizorů jako zakázaného doplňku
ve smyslu znění zákona.Současná možnost získat vyjímku Policie ČR je paskvil a není o ni zájem ze dvou důvodů :
- nikomu se pochopitelně nechce umožnit kontrolu policie u něj doma, kdykoliv se jí zamane
- nikdo nechce nést riziko, že vyjímka může pozbýt platnosti a poměrně drahý přístroj bude muset odevzdat do úschovy policii.
Omlouvám se za odbočení od tématu.
On ma ten pristroj nejaku registracnu kartu, podobne ako je preukaz zbrane? Na zaklade coho by mal po uplynuti vynimky dotycny myslivec odovzdat pristroj?
Neviem o tom (ak sa mylim, oprav ma), ze by bolo v CR zakonom zakazane vlastnit takyto pristroj.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Hirc »

Na legální pořízení nočáku, který podléhá zákonu (zakázaný doplněk) dostaneš něco jako "průkaz zbraně".
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od lovec »

Rozumiem. Ako je to s dalsim predajom takehoto "registrovaneho" nocaku? Znovu je to mozne predat len niekomu s potrebnou vynimkou?

Je zakonom zakazane vlastnit takyto pristroj? Pre zjednodusenie predpokladajme situaciu, ze dotycny ani nevlastni zbran a kupi si taky nocak na pozorovanie.
(Zaujima ma len legislativny stav, nie konkretny pripad).
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Hirc »

A) můžeš to prodat někomu, kdo má od PČR nákupní povolení (bez toho ti to neprodají ani v obchodě)
B) nevím (ale osobně si myslím, že pokud je NV s křížem tak se to za pozorovák nepovažuje)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od rimar77 »

hirc přesně tak jak je to II+ gen s křížem tak to berou jako zakázaaný doplněk I gen a elektronické nikdo neřeší
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Hirc »

no nevím řeší/neřeší, ale zákon nerozlišuje generace NV. Takže vše "zelené" je na vyjímku, zatímco digitální a termo je bez vyjímky (i kdyby to byl hightech model za 12t USD). Alespoň tak to chápu :wink:
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím!
Podle mne pravdu má Hirc. Jen bych jej ještě upřesnil v tom, že ne všechno zelené je na výjimku. Zákon stanoví jako zakázaný doplněk zbraně " ZAMĚŘOVAČE konstruované na principu noktovizoru " Teda dle výkladu Ministerstva vnitra se musí jednat o zařízení (noktovizor), které současně splňuje podmínku že je zaměřovačem (tedy má vlastní záměrnou osnovu) dále je již z výroby jako zaměřovač konstruováno a nakonec má již z výroby provedení jímž je možno tento zaměřovač spojit se zbraní. Zákon o zbraních neřeší generace ale výlučně stanoví, že se jedná o princip noktovizoru. Předsádky a "zasádky" bez vlastní záměrné osnovy, které se kompletují s běžným "puškohledem" nejsou zakázaným doplňkem zbraně ani v případě takové kompletace. Je ale pravdou, že lze u některých typů nočního vidění narazit na to, že se jedná o tzv. "bezpečnostní materiál" na který se vztahují zvláštní předpisy.... Tam by po koupi mohla být vyžadována jejich registrace na Policii ČR.... Tedy vše, co nesplňuje podmínky stanovené zákonem o zbraních (zaměřovač konstruovaný na principu noktovizoru) lze k lovu používat pokud byla Státní správou myslivosti pro danou honitbu udělena výjimka ze zakázaného způsobu lovu.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od dalas »

Tady je to shrnuto http://zbrane.subrt.cz/novinky/vyjadren ... ktovizoru/
Zábavné je, že je zakázaný jeden princip nočního vidění a to zesílení zbytkového světla. Vše ostatní zakázané není.
Trochu je problém s pojmem konstrukce. Samozřejmě, že předsádka samotná na principu noktovizoru je zcela bez problému, protože sama o sobě není zaměřovacím zařízením. Taktéž puškohled nevyužívá princip noktovizoru. Pokud ale předsádku namontuji na puškohled, zkonstruoval jsem zařízení, které je zakázáno. Dle mne výrobci a distributoři jen chytře posunuli odpovědnost na konečného uživatele. Jen pro pořádek, konstrukce nemusí být nutně spojena s výrobci jednotlivých komponent, je to stavba, montáž ať už ji provádí kdokoliv.
Osobně to považuji za anachronismus, pokud je povolena termovize, kterou považuji pro lov za daleko účinnější.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Karl »

Zdar, jaký digitální noční zaměřovač je v součastnosti nejlepší?
Patrik D
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 136
Registrován: úte 10.9.2019, 14:14

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Patrik D »

Jde o to co chceš převážně lovit?
Včera jsem šel s termovizí v ruce a parda na flintě a když termem vidím kam se podívám a nočákem nikam, jelikož padla mlha, můžeš jít dóm. Já lovím škodnou!!!
Budu řešit zase termo na zbraň, měl jsem termo ATN, po půl roce a druhé reklamaci vrátili prachy.
Pořídil jsem parda digi super, jenže já když chci neboli potřebuji vidět škodnou a nevidím je mi digi k ničemu. Za sebe můžu parda doporučit jen ber ten novější s dálkoměrem na poli budeš v pasti nepoznáš jak daleko co je.
Karl
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pon 11.9.2017, 13:18

Re: Noční vidění na zbraň

Příspěvek od Karl »

Lovit budu škodnou + prasata. A ten prisvit na Pardu je v poho? Všude propagují 940 nebo 915nm a tenhle má 850...
Odpovědět