Levné noční vidění Generace 2+

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Steyer »

Hele radím vyzkoušej to, než do toho vrazíš dest klacků. Kvůli menšímu zornému poli mají ty digit´táky jakoby "relativně vzato" menší zvětšení. alespoň u toho Rangera se mi to tak jeví, Je to můj subjektivní názor, ale jsem celkem rád, že mám zvětšení 5x. Ubezpečuju tě, že každej stupeň je dobrej. Ono je dost rozdíl vidět něco a nebo moci si to něco prohlídnout. U prasete je třeba na těch 40-80m rozeznat znaky - to je myslím na tom NV nejdůležitější. Taky u IR Led Range je uvedeno jen 70m. to se mi nezdá moc.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Jindrich Camek »

Panove,Myslim,ze tu pise spoustu takovych plkalu,kteri si neco chcou koupit nebo koupi a pak o tom vypravi v hospode u piva.Jediny prakticky a skvele poznatky tu ma steyer.Ktereho bych se rad zeptal k veci.Slysel jsem,ze digitaly maji v prenosu zpozdeni,je to pravda,muze to hrat roli pri strelbe?Jinak panove na nocni videni mam svuj nazor.Je lepsi dobre obeznat kus a dobre jej trefit nez strilet do tmy,prase postrelit a v mnohych pripadech nedohledat.O nocni videni se intenzivne zajimam.U nocniho videni u generace 2+je treba uúpozornit a dat si pozor na to o jaky typ menice se jedna.Je treba si je treba se ptat na to jaka je spolehlivost menicu gen2+.Pokud si nekoupite menic Holandske firmy minimalne DepO tak vazne ryskujete ze se z radosti z nocniho videni stane vase nocni mura a vyhozene penize.poruchovost je znacna.Ruske menice ekran,meltz a podobne se vyrabeli v 80letech.Dneska je trosku jina doba.A buh vi,kde se ty menice valely.Tyto menice se osazuji jak do Atn,tak Dedal.Takze se musite rozhodnout, bud date za kvalitni nocni videni minimalne 95000,nebo se vazne zacnete zajimat o Pulsar N 550.Vypada to tak,ze u me vyhral.Uz v zhledem k tomu,ze ceny nocnih videni uz klesaji a urcite budou.A ja nechci byt ten,ktery da ted 100000kc za pristroj,ktery si koupim mozna za tri roky za polovinu,nebo si koupim za ty same penize termovizi.Jinak velice zajimave je to,ze v Americe je cena nocnich videni na polovine ceny nasich Dealeru.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Steyer »

u mojeho Ranger PRO 5x42 Digi ani u předchozího typu jsem něco jako zpoždění obrazu, nebo nestíhání rendrování nebo čtverečkování nikdy nepozoroval. Jenom při rychlejším pohybu při rozhlížení kolem se obraz přechodně stává malinko nejasnějším, ale to je dáno technologií Sum Light, která jakoby sbírá světlo z jednoho místa a tím je pak obraz lepší. Odstraní se to tím, že s tím divoce nešermujete kolem, ale pomalu přejíždíte a když něco upoutá pozornost, tak se to ustálí a doostří.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Zbrojovák »

No podle toho co tu čtu, tak ten pulsar550 s "neviditelným" přísvitem 940nm bude fungovat, proč ne? Jen se obávám odolnosti přístroje jako takového, asi to bude chtít nějakou nekopavou ráž , popř. upravit flintu úsťovou brzdou, nebo snížit výkon laborace. Můj názor.
Na 458win bych si to nemohl dát dovolit :x (Připomínám máme v okrese výjimku ze zákona a výjimku "A" bych si klidně vyřídil).
A abych něco přidal, mám genII pozorovák z USA, teď jsem lovil v 01,25hod, necelá čtvrtka měsíce polojasno a sem tam hvězda, otevřené vnadiště na lesní křižovatce. Přísvit jsem nepoužil a na 30m jsem obeznal 2 vodící bachyně podle struků, selata jsem ale téměř neregistroval - byla nekontrastní a malá, takže jen pohyb.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Jindrich Camek »

Coz se tyce me.V pulsaru je celkem dobre videt.Vadi mne ta trida odolnosti proti vlchkosti a jeho pracovni teplota.Navic coz se tyce poruch,taky to neni zadna slava jak sem se dozvedel.Dalsi dost vazny zadrhel je ve spozdeni prenosu.Samozrejme na hromade pokud jsou prasata v klidu tak nemusi byt problem.Jeho spozdeni je udajne 2s.Musim rict,ze jsem se dival u kamarada prez PS 22 CGTI a celkem sem hledel jak to funguje s prisvitem i bez.Pritom tento nocak dnes koupite u Rudela za cca 55000kc.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Zbrojovák »

A na tento nástavec lze přidat přísvit s onou neviditelnou vlnovou délkou?
Ta montáž pokud není celá na integrální piccatini rail, ve mě nevzbuzuje co do pevnosti a tuhosti důvěru. Pokud máte někdo zkušenosti hoďte mi je prosím klidně do SZ, předem dík.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Jindrich Camek »

Tak mezi nama,co jsem se bavil s kamardy tak myslim,ze ona neviditelnost prisvitu neni.Samozrejme,ze intenzita zdroje muze byt jina.Ale pokud vidim okem zdroj,tak jej zver vidi taky.Je to jen o tom jestli lovi v honitbe a okoli moc lidi s prisvitem,tak samozrejme zver po case reaguje .Ale vesmes prisvit u gen 2+ zver moc nerusi.V kazdem pripade je lepsi lovit na pasiv.Otom zadna.Coz na prasata,ktera lovim na hromadach do 30m gen 2+ v pohode dokaze.A pokud chce nekdo nocak za 250000kc.Aby mohl lovit v noci a obeznavat srnce a jinou sparkatou zver tak to neni myslivost.Taktez ji lovit v noci na 200m.Rad bych videl jak ji tito radoby lovci dohledavaji.Myslim,ze pusti ranu ani nevi kam a jedou domu.Jindra
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Zbrojovák »

No už jsem tu o tom psal, podle mě je rozumná dálka střelby v noci a za šera bez výrazných orientačních bodů nástřelu, tak do těch 60-70ti m, pak už stěží při baterce najdeš nástřel. Snad ráno, ale to už je často jak víme pozdě. Pokud se loví na vnadištích tak je to něco jiného, ty bývají do 50-ti metrů a nástřel víš kde hledat.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Jindrich Camek »

Myslim,ze o nocnim videni a strelbe tu uz bylo napsano dost.Spise by me zajimaly zkusenosti s menici jednotlivych vyrobcu a jejich trvanlivot a kvalitu.Pac ta je ruzna.Napriklad ruske menice nekterych vyrobcu byvaji udajne casto poruchove.Jen me trosku udivuje,ze je pouziva krom Dedalu a Dipolu i Atn ktere je americke vyrby.Pak si neco kup a babo rad?Jindra
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím :)
Ono ATN nepoužívá pouze ruské optické měniče....., v jejich sortimentu je toho dáváno např. do ATN PS 22 trochu víc (lze dohledat na netu...) a nejlepší optické měniče jsou prý holandské... :wink:
LubosHa
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 05.8.2013, 17:10

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od LubosHa »

Na tohle http://www.infoto.cz/nocni-videni/digit ... net-3-5x42 jsem četl pár dobrejch recenzí (hoď normálně do googlu název + review - vyskočí ti i videa). Víc ale neporadím :(
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milik607 »

Prosím vás jaké by jste doporučily noční vidění - zaměřovač na kulocnici cca do 20tis . Ideální by bylo něco s přiblížením cca 6x nebo 8x . Co jsou takové odzkoušené a funkční věci? Mezi špičku se řadí dipol a dedal? Dekuji
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od CBFranta »

Noktovizor 2+ musíš říci cenu co chceš investovat.Za dvacku toho moc nepořídíš. Digitál do 20-tisíc to máš úplně jednoduchý. PARD, OO7, OO8. Sem tam nějaký jukon. Dále máš možnost něco na bazaru.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milik607 »

Tak když bych to vzal z jiné strany, jaký přístroj NV by mělo smysl kupovat? Dneska je trh plnej vseho moznyho ale jen pár věcí je vyzkoušených a funguje to. Zdá se mi to, nebo na českých eshopech je NV hrozně málo? Nebo jen hledám špatně? Co se týče toho samotného použití tak máme smíšenou honitbu. Cca 50% les i pole. Lov černé na krmelisti je v lese cca 70m. Kdybych NV kupoval tak už i s kvalitním prisvitem. Bude mít v něčem to NV výhodu oproti digitalu? Co se týče obrazu, 2+ NV se vyrovná například atnku x-site 4k nebo tomu Pardu? Děkuji za cenné zkušenosti.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od CBFranta »

To se špatně radí. Vždy je něco pro a něco proti. Co někomu vyhovuje nemusí splňovat tvé představy. Dám ti radu - puč, sežeň kámoše, kteří mají NV a testuj v konrétních podmínkách tvé honitby. Píšeš, že lovíš v lese na cca 70 metrů. Je otázka, zda nebude lepší doškudlit a koupit termo?
Odpovědět