Levné noční vidění Generace 2+

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Nevlastním žádné noční vidění ani s ním nemám skušenosti-často však uvažuji že by se hodilo.V čistě lesní honitbě je tma jak v pytli :( Jak jsem to tady všechno pročítal Generace 1+ muže být dostačující , ale nakonec všichni doporučují nebo touží vlastnit Gen 2+.Ale ta cena každého odradí .Narazil jsem na dva modely nočního vidění Gen.2+ kde je uváděná cena užasná.Jedná se o model Wraith DVS-14T G 2+ a Spirit 4x50 G 2 .Ceny jsou 13000kč a 10800kč. Uvítal bych vyjádření skušených nebo schopných kteří jsu schopni sehnat recenze a informace .Nevím jestli jsem narazil na něco opravdu zajímavého a nebo je v tom nějaký háček nebo jen reklama :roll:
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Hirc »

ani jedno není NV přístroj Generace 2, ale jedná se v obou případech o digitální přístoje popř. Gen 1. Kvalitu Gen2 rozhodně mít nebudou - úzké zorné pole, nutnost mít neustále zapnut přísvit... ať si reklama říká co chce.

V ruce jsem ani jeden z nich neměl, ale podle obrázku je výrobcem Běloruský DIPOL, který se prodává pod X ruznými názvy a značkami...
http://www.opticsplanet.net/yukon-sight ... 18001.html
http://www.amazon.com/dp/B002T8KQKU/ref ... B002T8KQKU
a
http://www.dipol.biz/en/?c=monoculars&f=dm1

kdo ví víc nechť mě opraví :-)
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Přesně tyto reakce očekávám a vítám. :P
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Mně to nedá a v létě tam zajedu a nechám si to předvést ,problém je, že nemám žádné skušenosti a do té doby se možná ještě někdo ozve kdo to má . :D
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

No a jaký by jsi ty doporučil model -za malý peníze
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Ja mam tenhle Pulsar Digisight N550 a super je to jako gen 2 nv. Cena 29 coz je polovina 2 gen NV.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od kikin »

milan550,tak to moc netahej ven,aby neonemocněl,je na to náchylnej.Slyšel jsem o jednom,co za 3 měsíce vyměnil 3 kusy.Je to jak hračka od Matella,použitý material hrůza,praskají v tom dráty na slabé kulovnici.Použitý komponenty-ta nejlacinější čína.Ozařovák viděj
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Nebylo by lepší psát o zařízeních ať se dozvíme něco nového + zkušenostmi s nimi. A nedokolečka si tady hrát. Je to trend budoucnosti a já se o něj rád zajímám stejně jako spousta dalších. :)
vhool

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od vhool »

Zpet k tematu panove nebo to zde zamknu,na jednu stranu volate o odbornych informacich a pritom zde plkate hovadiny,prispevky nesoiuvisejici s tematem mazu a vy se trosku zamyslete na smyslem tohoto fora,krafat kraviny muzete na jinych forech :!: :!: :!:
vhool

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od vhool »

fajn takze nedate si rict .....zamykam,po case promazu a muzete si stezovat treba u admina ... nebudu zde nikomu pro srandu :!: :!: :!:

:!: :!: :!: PROMAZANO :!: :!: :!: na zkousku odemceno
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Mně by zajímalo jestli se vyšperkované digitální NV G1+nemuže skutečně výrazně blížit G 2 .Kupříkladu digitální Yukon Ranger PRO má uveden dosah až 600m .Někdo tady na foru vysloveně chválí .Já osobně ani nevím jak se digi a normální NV od sebe liší a o kolik se to tím digi zlepší .A jestli se to zlepší ve všech parametrech.
peter.benson
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 13.3.2011, 16:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od peter.benson »

Zdravím,
v bazaru prodávám noční vidění kdyžtak mrkněte. Jinak jsem koukal i do několika přístrojů a mám o tom lehké povědomí.
Všeobecně slýchám názor že digitální noční vidění stojí za prd. Fungují na stejném principu jako noční režim digitálních kamer apod. . Funguje to na nějakých těch ccd senzorech či nějak tak. Hlavní nevýhodou toho je že člověk musí používat "přísvit" neustále a bez toho to nefunguje.

Kdežto klasický noční vidění používá nějaký trubice který zesilují zbytkové světlo. Takže čistě zapnete a funguje to. Případně si můžete k tomu přisvítit v IR spektru-to jaký nv bere jaký spektrum není celkem důležité.

Jakýkoliv digitální nvg se s normálním nemůže srovnávat- respektive označení u digitálního že to je gen2 není to samé jako u klas. že to je gen2 .

Jinak k těm cenám do 10k se dá u nás koupit gen1 a gen 1+ at již bazarové nebo nové , když bude hodně dobrý kup tak za 20-25k se dá pořídit gen2 (bazarová) nový začínají až tak okolo 35-40, gen 3+ to už je nějakých 80k(bazar-který se nevyskytuje. tak 2-3 ks ročně) nový jsem viděl nějaký zběsilý český shop za 150k apod.

Jinak rozdíly mezi těmi generacemi jsou opravdu skokové.
gen1 -zesiluje zbytkové světlo cca 1000krát
gen1+ zesiluje do cca 2000krát
gen2 zesiluje 10-25000krát
gen2+ zesiluje 30-50000krát
gen3 tam záleží na jejich omni ale zesílení je cca 40-70000krát

obrovský skok je především u gen1 a gen 2 u generace 2+ a gen.3 zavisí na kvalitě výrobce. nejlepší jsou označení AN/PVS což je určeno pro armádu v USA...pokud se vám dostane do rukou toto tak kupujete to nejlepší na trhu.Vše co neudělá armádní zkoušky a nemá jejich kvalitu tak jde do komerce. vždy armádní kousky zasahují o gen výš.¨

Osobně nevím jestli zvířatům vadí ir přisvícení nebo ne. Ale je to pro vás celkem důležité. Ikdyž pokud pozorujete na loukách tak tam je zbytkového světla vždy hodně.

Jinak použití na zbrani je zákonem zakázáno a je správně pokud se debata stočí k tomuto že se to smaže.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Milane CZ 550-mám dotaz.Ve víše uvedeném příspěvku je psáno že digi NV snad vubec nefunguje bez přísvitu .To mně dost zarazilo .Jestli to dobře chápu Ty máš taky digi -tak jaká je pravda.Případně at se ozve i někdo další kdo má digi NV .Myslel jsem když je hvězdná obloha bez mněsíce nebo je čtvrt mněsíc-že to stačí bez přísvitu.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od včelák »

Myslel jsem tak do 50-80m -pak teprve nastupuje přísvit.Tak nějak jsem si to doposud představoval
peter.benson
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 13.3.2011, 16:57

Re: Levné noční vidění Generace 2+

Příspěvek od peter.benson »

Jsem také zvědav na odpověd. O digi nvg jsem se nikdy moc nezajímal jelikož v lese s tím bez přísvitu určitě není nic vidět. Některé digi nvg mají i přísvit který se nedá vypnout. Co se týče viditelnosti na louce tak tam by to bez toho možná šlo.Uvidíme co odpoví :-)
Případně jestli by bylo možné nějaké foto?:-)

Jak řikám,pokud zvířata vidí přísvit tak to je průšvih a nemá cenu nic podobnyho pořizovat, pokud nevidí tak to je celkem jedno. Stačí pak koupit nějaký IR světlomet se kterým si to člověk nasvítí. Pak jde jenom o kvalitu obrazu kdy ani sebelepší světlo nepomůže.
Odpovědět