Noktovizor Yukon Exelon 3x50 GEN I+

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Noktovizor Yukon Exelon 3x50 GEN I+

Příspěvek od Andy »

Co rikate na tenhle "nocnik" ?

http://www.binox.cz/monokularni-nocni-v ... elon-3x50/

Obrázek

Podrobný popis

Světelná optika
Optické schéma R-Contact
Rozli?ení na úrovní gen.2+
"Plochý" obraz bez zkreslení
Dobrá ergonomika
Foto a video příslušenství


Exelon 3x50 vyznačuje se vylep?enými optickými a provozními charakteristikami. Díky Použití EOM (elektro- optického měniče) typu CF-Super v kombinaci se světelným 50-mm objektivem, spojenými ve schématu R-Contact, je obraz přístroje Exelon 3x50 charakterizován vysokou a rovnoměrnou rozli?ovací schopností, ostrostí v celém zorném poli a úplným odstraněním zkreslení. Koeficient zesílení světla CF-Super je minimálně 1200 krát, což podstatně převy?uje hodnotu pro EOM gen.1 a výsledně Exelon 3x50 operuje s větší pozorovací vzdáleností a má perfektní detailní rozpoznání pozorovaných objektů: v polních podmínkách (při přirozeném nočním osvětlení 0,05 Lx) umo?ňuje přístroj odhalovat objekty na vzdálenosti do 500m, s přesvědčivým rozpoznáním na vzdálenost 230-270m. Díky ?irokému zornému úhlu lze přístrojem bez obtí?í sledovat i pohyblivé objekty. Exelon 3x50 se odli?uje vysokými ergonomickými vlastnostmi, přístroj je dobře vyvážen, nezatě?uje při nožení a Použití v polních podmínkách. Vysoká kvalita zobrazení staví Exelon na přední místo na trhu mezi noční přístroje, využívané pro fotografování a nahrávání videa v noci.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak jsem neco pres nej vyfotil... neni to tak zle. Samozrejme foceno za dne pres tu dirku co ma na zaslepce.

Ale predstavu si clovek udela.

Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak jsem ho vcera zkousel v uplne tme i v seru. Musim rici, ze je opravdu o dost lepsi nez byl Bresser 3x50 GEN I. A to vyrazne. Nejen rozliseni ale i zesileni zbytkoveho svetla.

Fakt parada. Co je slabsi je prisvit. Neni tak kuzelovy jako mel Bresser. Vice uvidi az praxe.

V patek to vyzkousim v prirode.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Mě se zdá zvět?ení 3x dost málo. může to mít ale celkem slušný zorný pole.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

neni zvykem aby u nocnich pozorovaku bylo velke zvetseni. Trojka bohate staci. U NV jsou dulezite jine parametry. Ostrost a plochost obrazu, rozliseni, zesileni.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Jako recenze pěkný, pěkně se přes to asi dívá, ale z myslivostí to nemá nic společného :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To je vec nazoru. Ja zase nemusim ZHcka :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Andy píše:neni zvykem aby u nocnich pozorovaku bylo velke zvetseni. Trojka bohate staci. U NV jsou dulezite jine parametry. Ostrost a plochost obrazu, rozliseni, zesileni.
To máš samozřejmě recht, já začínal se zvět?ením 1,5x a to bylo na prd. Je fakt, že u mojeho NV je torchu menší zorné pole (Ranger Digi 5x42 od Yukonu), je to ideální tak od 50 do100m ale na poli to vidí dobře i dál, když hledám, co mi běhá pod posedem, tak mi dlouho trvá než to objevím. Zajímal by mě nějaký binokulár za rozumnou cenu, divim se, že je ještě nezačali dělat v digi provedení.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo ten model co mas neni spatnej... ale jak rikas... na blizko uz zase poradne nevidis. A reknu ti, tenhle excelon je fakt dobrej. Vidim veci co bych s bresserem nevidel ani nahodou. A je to prave tou rozlisovackou a ostrosti obrazu.
vhool

Příspěvek od vhool »

to tomfi: budu ti oponovat,mlivi se tu o pozorovacich kukatkach a to je velmi dobry pomocnik pro myslivce.kdyz pominu pouziti pri lovu tak treba na scitani zvere je to to nej co muzes mit nebo treba na pytlaky :wink:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To whool: Na pytláky do doby,než to budou mít oni kvuli myslivcům :) ..jinak pokrok se nezastaví...je to otázka krátkej doby,kdy to bude mít každý...
vhool

Příspěvek od vhool »

to wena: pytlaci uz to maji dost dlouho :evil:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

myslim si, ze vetsina pytlaku ma x-nasobne lepsi vybaveni nez myslivci :twisted:
w.e.n.aaa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: sob 02.12.2006, 10:54

Příspěvek od w.e.n.aaa »

To Alda: A proto se proti tim tak těžko bojuje!
herkules197
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 22.7.2008, 9:32

exelon

Příspěvek od herkules197 »

já jsem na to taky koukal ale tam pí?ou 4 X 50 exelon a tady poposujete 3x50 není to chyba :wink: :lol:
Odpovědět