Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Termokamery

Příspěvek od Rogam »

Vážení,

chtěl jsem se Vás zeptat, zda někdo máte nějaké osobní zkušenosti s pozorováním zvěře pomocí termokamer? Narazil jsem na nabídku http://www.termogram.cz/prehled-termovi ... pecnost.ni , které mají být určeny i pro myslivost.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

osobní zkušenost nemám, nicméně jak rozlišení (resolution) tak zorné pole (field of view) nejsou nic moc - jako hračka asi dobrý, ale za stejné peníze si lze pořídit klasický NVD s lepšími parametry a od renomovanějšího výrobce než zrovna ATN
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Termokamery

Příspěvek od Rogam »

Hirc píše:osobní zkušenost nemám, nicméně jak rozlišení (resolution) tak zorné pole (field of view) nejsou nic moc - jako hračka asi dobrý, ale za stejné peníze si lze pořídit klasický NVD s lepšími parametry a od renomovanějšího výrobce než zrovna ATN
Šlo mi praktické zkušenosti....., přesto děkuji za názor. Jde právě o to, zda třeba to rozlišení (640x480 bodů) u tohoto typu zařízení hraje, tak podstatnou záležitostí, či nikoliv, což posoudí pouze ten, co to měl v ruce.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

Termokamery jsem nějaké v ruce měl,a docela se mi to líbilo, minimálně jako hračka. Výhoda - vidíš zvěř kdykoliv a za jakýchkoliv podmínek, i za křovím, v mlze, v úplné tmě, vždy. Nevýhoda - nevidíš detaily. Tedy vidíš tvar těla, poznáš co to je, u malých zvířat co to nejspíš je, ale detaily jako paroží apod. už nevidíš. Praktické použití? - sčítání a pozorování zvěře, vím kolik čeho mám v revíru, a i jiných zvířat než zvěře, pozorování jevů v přírodě, které jinak člověk třeba nemá šanci sledovat..... Cena pro mě ovšem moc vysoká na to, jak často a hodně bych to využil.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: Termokamery

Příspěvek od T.Kulikov »

Thermokameru jsem v ruce nemel ani jednu ale našel jsem k ni zajimavy odkaz:

http://m.youtube.com/watch?v=jM9z4DOgnuI
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Termokamery

Příspěvek od Rogam »

díky za postřehy

tak to by mne asi tak úplně nelákalo, lovit takto tu černou, jak z video hry..... :?
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termokamery

Příspěvek od Zbrojovák »

Ten odkaz patří spíše do sekce puškohledů, nic méně:
Je to jen další stupeň vývoje optiky, s kterým časem bude lov obvyklý, tak jako dnes s výkonným puškohledem.
Kdysi byli taky zastánci jen otevřených mířidel, že optika na zbrani je něco navíc a neetická a hle na dnešek, 7x50 je obyvklé minimum.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

Zbrojovak-dokud to bude stat jako dost slusny novy auto,tak z toho masovka nebude :)) Ale jinak mas pravdu, ze vnimani se meni,at se nam to treba nelibi. Predovkami se dnes uz taky bezne nelovi a vykonna optika nikoho nepoburuje.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Termokamery

Příspěvek od tibi1 »

Vie mi prosím niekto z manikov povedat aky je kvalitativny rebricek pri termoviziach u znaciek ARCHERY, FORTUNA a FLIR?...1, 2, 3 miesto a preco?
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Termokamery

Příspěvek od dreamer4u »

Tak rozhodne termovizne videnie vrhne dalsi pohlad na svet, resp. v noci. Samozrejme velmi zalezi na vykone daneho zariadenia ale ked si das vyhladavat napr. na youtube jager pro tak mozes vidiet co za masaker sa s tym da narobit. Z etickeho ale aj pravneho hladiska vsak u nas asi legalne nepouzitelne. Na pozorovanie vsak super. Rozhodne vsak musim povedat ze som mal moznost vyskusat nieco aj v profesionalnom prevedeni ale aby to videlo v totalnej hmle alebo za hustymi kriakami tak to asi nie. A rozhodne sa nejednalo o taketo masinky ale fakt velke kompaktne masiny. Samozrejme v zime ak nie je huste listie je to v pohode. Na druhej strane viditelnost aj niekolko desiatok kilometrov nie ako tieto na cca 400-800 metrov.
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

zdravím nemáte někdo zkušenost s touhle termovizí co nabízí Rudel ta cena je přijatelnější než u Fliru

http://www.elovec.cz/termovize-night-pe ... 288px-60hz
medo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 21.1.2010, 13:37

Re: Termokamery

Příspěvek od medo »

Porovnanie modelov od Pulsar qantum , treba si všímať nie len zvačšenie ale aj zorné pole , mne sa javí ako optimum HD 38 S.
http://www.youtube.com/watch?v=4QW0OBdz ... DVcPnNYed8
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

ono je dost znát jak s tím kdo umí zacházet tady je obraz mnohem lepší

http://www.youtube.com/watch?v=17QOLxNEQMk

http://www.youtube.com/watch?v=yNdGwbbDnC8
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od Hirc »

všetečný dotaz na majitele termo pozorováků - je s tím vidět ve dne do křoví?
´kuju :D
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

hirc-ANO,pokud je alespoň teoretická přímá viditelnost,pro klasiku nepožitelná
Odpovědět