Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

Proto říkám,berte Pulsara a máte klid.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

BwanaHunter píše:fplisek> jaký pozorovák máš? IR510?
IR510X, 25mm čočku.

Vím, že je to Čína, co dnes ne? A ti co říkají že ne, že je o vyrobené v Německu, atd, tak je to taky Čína :) , zase s tím mají určitě víc zkušeností než Bělorusové, Litevci, nebo co je zač Pulsar :) .
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

xtaup - srovnávat yukon photon s dobrou termovizí je nemyslitelné. Vyděl jsi někdy ve photonu na 150m jak se honěj netopýři nebo jak samostatně lověj nad potůčkem ještě hluboko v říjnu ?
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Dne 14.7 zde BwanaHunter píše že trail xp 50 kouká vysloveně dobře . Zklamání byl trail XQ 50
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

Včelák:Přeně tak,máte pravdu.Bwanahunter kam vítr,tam plášť.Bohužel,i takoví lidé jsou na foru...
Bartes
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17.12.2017, 11:17

Re: Termokamery

Příspěvek od Bartes »

včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Tak tohle vydeo a srovnání se mi vůbec nelíbí. To je nějaký tmavý a všechno stejně šeredný. Já bych tím mím viděl krásně i jednotlivé kmeny smrků okolo a v pozadí a ta postava by svítila jak zářivka. To je nějakej paskvil a z toho si úsudek nedělejte. Takhle mi to kouká když je mlha. Vono si člověk fakt musí vyladit ostrost displeje a jas a kontrast obrazu. Tady bych nerozeznal jinou kvalitu obrazu u XP a XQ je to všechno stejně šeredný jak přez kopírák a na 600m by jste neviděli vůbec nic. Hrozný.
Bartes
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 17.12.2017, 11:17

Re: Termokamery

Příspěvek od Bartes »

Včelak: Dej jsem nějaké video. Rád bych se podíval. Diky
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

Nighthunter> Hele, chytrolíne, s těmihle osobními invektivami se běž bodnout. Na tomhle fóru jsem 8 let, a nikdo nemůže říct, že bych kecal a vymýšlel si. Tvůj nick se registroval dnes a má tu dva příspěvky, oba ve vlákně o termokamerách. Náhoda? Všimni si, že na rozdíl od tebe nikomu neříkám a neradím, co si má koupit. Jen prezentuji svoje názory a závěry, včetně reference o tom, na základě čeho jsem si je vytvořil. A můj názor, za kterým si stojím, je, že za mě Pulsar a ATN NE. Pokud s tím máš problém, protože to nekoresponduje s tvými komerčními zájmy nebo jsi nadšený uživatel Pulsara, který má problém akceptovat, že někdo nehýká blahem, není to můj problém. Samozřejmě můžeš mít názor diametrálně odlišný od mého, s tím nemám problém, ale prezentuj ho, podpoř argumenty, a no problem. Ale urážky si laskavě odpust.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

včelák píše:Dne 14.7 zde BwanaHunter píše že trail xp 50 kouká vysloveně dobře . Zklamání byl trail XQ 50
Však to nerozporuju. XQ bylo vůbec zklamání. Je pravda, a to jsem psal už před tím, že jsme všechny přístroje testovali "out of box" a vliv změny nastavení jen v rozsahu běžných uživatelských změn pomocí ovládacích prvků. Tedy žádné sofistikovanější ladění v menu atd. To samozřejmě mohlo mít nějaký vliv, na druhou stranu je to taky určité kritérium, jak moc je to uživatelsky příjemné. Tím se dostávám k tomu, co jsem chtěl ještě dodat. XP50 kouká samozřejmě lépe, bylo by smutné, aby ne (za mě i tak zůstává otázka, jestli až tak, kolik stojí, ale to teď neřešme). Nicméně ten můj názor se nezakládá jen na tom, jak "to kouká." To, co mně osobně na Pulsarech (i ATN) taky vadí a docela dost, je složité ovládání a fůra - pro mě - zbytečných hraček a kravinek, které nechci a nepotřebuju, typu relativní dálkoměr, který je k ničemu, obraz v obraze, různé posuny, milion režimů, nahrávání...blablabla. Vyloženě mě to obtěžuje. Vyleze zvěř, nemám moc času, potřebuju..něco, zoomnout nebo tak, a hafo tlačítek, ve vypjaté situaci nebo spěchu se překliknu, naskočí mi tam nějaký nesmysl a než se toho zbavím, je pozdě. Já chci jasný obraz, dostatečný kontrast, dostatečnou obnovovací frekvenci, dostatečné rozlišení displeje a vyhovující dobře čitelnou osnovu. Nic víc ani nechci. Ale samozřejmě chápu, že z věcí, které mě štvou, někdo jiný může být nadšený, a stejně tak chápu, že něco jiného je, když má člověk něco zažitého a když to má v ruce prvně.

Ale hlavně - já nikomu netvrdím, že Pulsar je na nic a má ho zahodit. Stejně tak podle mě ale není pravda, že jediné, co je k něčemu, je Pulsar a kdo nemá nebo nechce Pulsar je trouba, jak to někdy vyznívá. V tomhle má pravdu Kikin, že každý má svoje plusy a mínusy. Pokud jde o ATN, nevím tedy, jak termovize, ale digitály se ser*u.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

fplisek píše:
BwanaHunter píše:fplisek> jaký pozorovák máš? IR510?
IR510X, 25mm čočku.

Vím, že je to Čína, co dnes ne? A ti co říkají že ne, že je o vyrobené v Německu, atd, tak je to taky Čína :) , zase s tím mají určitě víc zkušeností než Bělorusové, Litevci, nebo co je zač Pulsar :) .
S předním ostřením? Jo, ten se mi taky líbil. To přední ostření je super a VoX senzor taky pomůže. Měl jsem ho v ruce sice asi dvě hodiny na střídačku, ale zaujal, vyhodnotil jsem si ho jako dobrý poměr cena/výkon.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Termokamery

Příspěvek od fplisek »

Ano, s předním ostřením. Sice jsem měl možnost zatím osahat jen Pulsar XQ30V, ale neměnil bych, to je složitá a neforemná hračka oproti Guide, to je jednoduché, rychlé, uživatelsky přívětivé a kouká lépe. Co se mi na Pulsaru líbilo je základní zvětšení 2,5x a kryt čočky
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Termokamery

Příspěvek od včelák »

Bartes vydea jsem nikdy nenahrával a ani bych to sem neuměl dát . Na tom tvén videu je Pulsar Helion palyginimas tak nevím co je to palyginimas a je to Helion né Trail. Pěkná videa Trailu xp 50 máš ve sloupci hned vedle toho tvého videa když si to otevřeš.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

je třeba si uvědomit že Pulsar dělá jeden přístroj který nabízí na velkém trhu a každá země má svoje specifika a požadavky. Třeba ten PIP je podle mého vyloženě určen pro USA kde loví ze zemně připlíží se ke stádu prasat hodí AR-ko do podstavce a dokavaď se něco hýbe nebo vystřílí zásobníky tak střílí. Na posedu to překáží při tomhle způsobu lovu naopak. Nové nemohu hodnotit mám jen apexe 75 a jsem max. spokojen. Přijdu na místo kde chci lovit seřídím si jas a kontrast a už mi stačí jen tři čudlíky na zapnutí /vypnutí, kalibraci a na zoomování. Pro mne byl jasná volba - asi existují i lepší přístroje z těch co jsem mohl tehdy pořídit v ČR taková nabídka nebyla a jejich cena pro mne byla neúměrná a servis dodám do binoxu a víc se nestarám. Dneska už těch modelů je na trhu hodně a začíná být chaos co pořídit a co vybrat. Každý máme jiné priority požadavky a různé lovecké zvyky či zlozvyky a proto jeden přístroj mu sedět nemusí a druhý ano proto není snad důvod tady napadat Bwanu když prezentuje svůj názor a sám i přiznává že zkoušel jen z krabice. Ono přeci jen v tom lese je to pak trochu jiné. Abych se přiznal když jsem měl apexe nového taky jsem z toho měl hlavu v pejru z těch všech funkcí než jsem se s ním naučil a přizpůsobil si to tak že dneska vystačím s minimem funkcí a používám jen ty co potřebuji. A zatím pořád přístroj má pro mne lepší parametry než jsou mé lovecké a střelecké schopnosti takže pokud bude Binox servisovat přeci jen je to elektronika a ta má svou životnost budu ho mít i tak dlouho.
Nighthunter
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: úte 19.12.2017, 16:38

Re: Termokamery

Příspěvek od Nighthunter »

BwanaHunter:nemám potřebu někoho urážet.Pro mě je zásadní se něco dozvědět na zdejším foru.Tvé předchozí ale i současné příspěvky ohledně Pulsaru se bohužel rozcházejí,takže potom vyvolávají určitou reakci.
Odpovědět