Termokamery

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Oba výše citované přístroje(Flir LS_XR a Liemke) jsou parametry slabší,než Pulsar Helion XP38,který je za 102 000 peněz.
Liemke sice binokulár,kde pochybuji o výhodě(utahané obě oči).Napájení 4x AA! a cena je loupežný přepadení.
Flir LS-XR 9Hz v této cenové hladině nepřijatelné.
Já bych šel do Heliona XP 50,tím jsem koukal a zatím to nej,co jsem měl v ruce.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termokamery

Příspěvek od pufr »

Flir LS-XR http://www.flir.eu/law-enforcement/display/?id=57065
"Video Refresh Rate 9Hz NTSC or 30 Hz"
Pufr
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Termokamery

Příspěvek od lovec »

Rogam píše:To lovec

Promiň, dostáváme se s tou debatou někam jinam, přiznávám, že se v tom rozhodně neorientuji jako ty, ale sám si napsal:
lovec píše: ....Bussard by mal mať zákonite lepší obraz kvôli jemnejšiemu rozlíšeniu mikrobolometra.....
a co mě jako koncového zákazníka zajímá? Mě osobně tedy primárně zajímá ta kvalita + nějaké další parametry (mezi ně tedy nepatří pozorovat zvěř na 1 km a dál, ale pozorovat v nějaké pro mě rozumné vzdálenosti a být schopen vidět co nejvíc detailů), které jsem si vnitřně stanovil, že chci, takže hledám informace, proto jsem se tu i ptal na názor ostatních. Domníval jsem, že by tu mohl mít někdo osobní zkušenost se značkou LIEMKE, v Německu není tak neznámou, jako zatím u nás. Teoretické "úvahy" , co je lepší/horší - ničím nepodložené (aspoň odkazem na nějaký věrohodný hromadný test) mají pro druhého vypovídací hodnotu 0. Takže to shrnu, zase se musím spolehnout jen na sebe a někde zkusit-porovnat si to sám :lol: . Pokud jde o cenu, tak jak si správně uvedl je to každého věc za co je utratí, navíc každý máme ten limit a prioritu někde jinde. A ještě na okraj i velké firemní kolosy mají a nemají povedené produkty, takže řešit "značku" v rámci této debaty je zcela irelevantní. :wink:
:D
Ja ťa od ničoho neodhováram, ani nechcem tvrdiť, že Flir je jediná použiteľná vec na trhu. Pre mňa osobne nie je Bussard hoden svojej ceny. Prečo, to som už vymenoval viackrát. Značky si do toho zamontoval ty, nie ja (MB vs Maybach). :wink:
Samozrejme, žiadna firma nemá 100% kvalitné kompletné portfólio, ale tu sa predsa nebavíme a kamere za 500-600€.

S produktmi Liemke všeobecne tu má skúsenosti mnoho ľudí - sú to totiž presne tie isté prístroje, ktoré predáva Rudel a desiatky ďalších predajcov po celej Európe, každy so svojou nálepkou. Na dlhodobejšiu skúsenosť s Bussardom bude treba nejaký čas počkať.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Termokamery

Příspěvek od pufr »

lovec píše: s produktmi Liemke všeobecne tu má skúsenosti mnoho ľudí - sú to totiž presne tie isté prístroje, ktoré predáva Rudel a desiatky ďalších predajcov po celej Európe, každy so svojou nálepkou.
Byť nejsem žádný fanda německých nacionalistických "honimírů", tak v tomhle bych nerad dělal arbitra, neb dlouholetá široká zkušenost říká, že pokud vůbec někdo, tak právě německý obchodník si dokáže vynutit na asijském dodavateli kvalitu, ledacos navíc a ještě i výbornou cenu a Čína je veliká, není to jen jedna továrna na "stejné přístroje s různými nálepkami" :?
Na druhou stranu samosebou taky spíš preferuju výrobky u kterých mám alespoň přibližnou představu, kdo a kde je mohl vyrobit - nesou značku výrobce, ne jen obchodníka ...
Omluva za OT :oops:
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

kikin> Helion kouká dobře, o tom žádná. Taky ovšem stojí skoro 2x tolik, než Keiler od Liemkeho. A ano, je to jiná kategorie přístroje, to nesrovnávám. Každý podle toho co chce, využije a na co má kapsu. Byl jsem párkrát venku s tím kolegovým K-19 a jak jsem si myslel, že termo nepotřebuju, mám psa atd. a nerad lovím za úplné tmy :lol: , začínám zjišťovat, že je to docela návykové. Ne jen kvůli lovu, to je možná až to poslední, ale člověk vidí věci, které jinak těžko. A pro mě Keiler OK, samozřejmě vzhledem k ceně. Helion kouká líp, pokud někomu ta investice dává smysl.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Termokamery

Příspěvek od BwanaHunter »

lovec píše: S produktmi Liemke všeobecne tu má skúsenosti mnoho ľudí - sú to totiž presne tie isté prístroje, ktoré predáva Rudel a desiatky ďalších predajcov po celej Európe, každy so svojou nálepkou.
To úplně ne, Rudel prodává NightPearl, což je přeznačený Guide. I s těmi jsem se na IWA bavil, a byl jsem překvapený, za jaké ceny nabízeli :wink:. Jinak jsem se o tom bavil s člověkem, který má v téhle technice profesní přehled, i ve vojenské oblasti, a ten říkal, že i když je Guide Čína, ve svém segmentu, tedy entry level civilní trh prý nebyli vůbec špatný, ale poslední dobou jim prý ujel vlak.

pufr píše: Byť nejsem žádný fanda německých nacionalistických "honimírů", tak v tomhle bych nerad dělal arbitra, neb dlouholetá široká zkušenost říká, že pokud vůbec někdo, tak právě německý obchodník si dokáže vynutit na asijském dodavateli kvalitu, ledacos navíc a ještě i výbornou cenu a Čína je veliká, není to jen jedna továrna na "stejné přístroje s různými nálepkami" :?
Na druhou stranu samosebou taky spíš preferuju výrobky u kterých mám alespoň přibližnou představu, kdo a kde je mohl vyrobit - nesou značku výrobce, ne jen obchodníka ...
Omluva za OT :oops:
To máš pravdu, ale jestli jsem pochopil dobře, tak to není taky tak jednoduché, protože výrobců termokamer je dost, ale senzorů pro ně jsou prý v současnosti jen 2 na světě a od nich berou stejně všichni. V Keilerech je Ullyses. Na stánku na IWA jsem mluvil přímo s Liemkem, ukazoval mi, co všechno dělají, mají i armádní program, SW pro střelbu z mobilních platforem atd. Rovnou říkal, že tyhle levnější kamery nedělají celé v Německu, že to by za tyhle peníze neuměli, ale že řídící SW a nějaké další drobnosti je jejich, vyvíjený v Německu. Pravda nebo ne, otázka. Nicméně dávají 3 roky záruku včetně baterie, servis v Německu, výměna baterie po záruce včetně vodotěsnosti není problém. To mi přijde docela podstatné.
Naposledy upravil(a) BwanaHunter dne čtv 08.6.2017, 12:30, celkem upraveno 1 x.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Termokamery

Příspěvek od rimar77 »

bwana pravdu díš termo ti ukáže úplně jinou stránku toho co se venku děje a neskutečně si to užívám, protože najednou vím kolik reálně máme kde srnčího zajíců atd. a jeden se občas nestačí divit kolik toho v tom revíru vlastně žije :lol:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Bwana-ja vycházel z nějakého odkazu výše a tam byl liemke za 10000 e.Z toho jsem usoudil,že Rogam chce dělo, proto jsem byl zklamaný parametry a cenou .
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Termokamery

Příspěvek od Petr1970 »

viděl někdo v ruce Traily XQ a XP? je ten rozdíl znatelný? ten "Mikrobolometr" nebo jak tomu říkají?

je to rozdíl cca 30? ..... stojí to zat o?
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Termokamery

Příspěvek od Rogam »

kikin píše:......Z toho jsem usoudil,že Rogam chce dělo, ....... .
Ano, Rogam chtěl/potřebuje nějaký vyšší model. :lol: Mám už nějaký pátek PULSAR Quantum HD19S, naprostá spokojenost a pokud by mě rozmlsanost netlačila do něčeho novějšího, tak bych neměl důvod se po něčem dalším koukat. Vzhledem k tomu, že už se to někam vývojově posunulo, tak jsem se začal poohlížet po něčem modernějším. S tím, že jsem dostal od zdroje, kterému naprosto důvěřuji tip na toho LIEMKEho, ať se na něj podívám, že ty nové modely za ty peníze slušně koukají. Vzhledem k tomu jsem se tu začal poptávat, netušil jsem, že se strhne taková debata, asi distributorů .... :mrgreen:
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Termokamery

Příspěvek od kikin »

Petr-to si musíš vomakat sám,podle svých priorit :D
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Termokamery

Příspěvek od majodus »

Ja si myslim ze najlepsie si je sadnut s niekym kto tie pristroje fyzicky ma a odskusat si to .ja som mal utkvelu predstavu na jeden typ a dostal som ho do ruky a porovnaval .dalsim faktorom je servis.Poviem priklad zrovnaval som pulsara fortunu a flira a jeden fakt riadne vycuhoval .startovaci cas ,servis.optika fakt prima vec akurat jedna skoda ale to je o inom
Lovec Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.4.2017, 23:29

Re: Termokamery

Příspěvek od Lovec Pavel »

Rogam píše:Koukám, že se nyní s termovizemi roztrhl pytel, když jsem to prvně poptával před těma 5 roky já , tak to moc velký výběr nebyl :lol: Chtěl jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s termo od německé firmy Liemke, na kterou jsem narazil na netu: http://liemke.com/index.php? Ty parametry, za ty peníze vypadají zajímavě, mám PULSARa a potřebuji ještě jednu, tak hledám..., tady je i nějaké srovnání: http://blog.lk-shop.com/tag/pulsar-quantum-xq19/ , kde to celkem chválí.
Narazil jsi na kopii DALI :) Jeden Němec to kupuje a přelepuje nálepky. Tady je oficiální distributor DALI pro Slovensko a Česko: www.termovizedali.cz Například pan Jedlička prodává Liemke za 2 100 EUR a Termovizedali mají to stejné za 1 990 EUR, čili skoro o 100 EUR levnější a mají na to i servis :lol:
Píšu to pro to, že mě už štve jak někdo něco nakoupí, přelepí název a prodává to jako Made in Germany...
U DALI jsme nakoupil a spokojenost :)
Lovec Pavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.4.2017, 23:29

Re: Termokamery

Příspěvek od Lovec Pavel »

BwanaHunter píše:
lovec píše: S produktmi Liemke všeobecne tu má skúsenosti mnoho ľudí - sú to totiž presne tie isté prístroje, ktoré predáva Rudel a desiatky ďalších predajcov po celej Európe, každy so svojou nálepkou.
To úplně ne, Rudel prodává NightPearl, což je přeznačený Guide. I s těmi jsem se na IWA bavil, a byl jsem překvapený, za jaké ceny nabízeli :wink:. Jinak jsem se o tom bavil s člověkem, který má v téhle technice profesní přehled, i ve vojenské oblasti, a ten říkal, že i když je Guide Čína, ve svém segmentu, tedy entry level civilní trh prý nebyli vůbec špatný, ale poslední dobou jim prý ujel vlak.

pufr píše: Byť nejsem žádný fanda německých nacionalistických "honimírů", tak v tomhle bych nerad dělal arbitra, neb dlouholetá široká zkušenost říká, že pokud vůbec někdo, tak právě německý obchodník si dokáže vynutit na asijském dodavateli kvalitu, ledacos navíc a ještě i výbornou cenu a Čína je veliká, není to jen jedna továrna na "stejné přístroje s různými nálepkami" :?
Na druhou stranu samosebou taky spíš preferuju výrobky u kterých mám alespoň přibližnou představu, kdo a kde je mohl vyrobit - nesou značku výrobce, ne jen obchodníka ...
Omluva za OT :oops:
To máš pravdu, ale jestli jsem pochopil dobře, tak to není taky tak jednoduché, protože výrobců termokamer je dost, ale senzorů pro ně jsou prý v současnosti jen 2 na světě a od nich berou stejně všichni. V Keilerech je Ullyses. Na stánku na IWA jsem mluvil přímo s Liemkem, ukazoval mi, co všechno dělají, mají i armádní program, SW pro střelbu z mobilních platforem atd. Rovnou říkal, že tyhle levnější kamery nedělají celé v Německu, že to by za tyhle peníze neuměli, ale že řídící SW a nějaké další drobnosti je jejich, vyvíjený v Německu. Pravda nebo ne, otázka. Nicméně dávají 3 roky záruku včetně baterie, servis v Německu, výměna baterie po záruce včetně vodotěsnosti není problém. To mi přijde docela podstatné.
Už jsem to tu někde psal. Liemke Keiler-25 je přeznačené DALI :lol: Tady je ofico stranka DALI: termovizedali.sk. Mají i servis v ČR. Němec si to přelepil a přidál 100 EUR k ceně :lol:
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Termokamery

Příspěvek od Rogam »

To Lovec Pavel

Díky za postřeh, a to je i LIEMKE Bussard kopie "něčeho" nebo to je již jejich vlastní produkce?
Odpovědět