Rada noční vidění

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Věrek
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.1.2016, 23:53

rada noční vidění

Příspěvek od Věrek »

Zdravím stojím před volbou ATN 5x18 nebo Pulsar 870 předem díky za názor
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od tonny »

Taktéž stojím před rozhodnutím, co si na černou a lišky pořídit. Zvžoval jsem Yukon Photon R 4,5x42, nelíbí se mi ale pořád svítit a řešit baterie. Mám pozorovák 1+ a docela vyhovuje, tak zvažuji pořízení kvalitnějšího 2+ od ATN https://zbrane.subrt.cz/nocni-videni-at ... ow-4-cgti/, jen vybrat měnič, který by vyhovoval, jestli ten cenový rozdíl stojí zato. Máte s těmito přístroji nějakou zkušenost? Možná se zdá cena dost vysoká, že už by mohla být termovize a nemusím žádat o vyjímku. Kvalitní termovize je ale o dost dražší a nevím, jak je odolná, jak dlouho vydrží např. na 45-70gov. Zkusím zajet k prodejci, co má něco skladem na porovnání. Děkuji za názory, zkušenosti.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od fplisek »

Taky přemýšlím co pořídit do budoucna místo Digisighta 770A, termo nechci, to mám pozorovák, na flintě mi vyhovuje digitál, RT jsem zavrhnul, dost mě zklamal, ale zaujala mě novinka Digisight Ultra N355, měl už někdo náhodou tu čest? :)
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od Andy »

N355 ani N250 není toho času nikde dostupné. Asi je brzy. ;-) ale taky mě zajímá.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od Steyer »

nevíte o někom v Čechách, kdo by opravil noční vidění?
Dedal D128 Gen. 2+, nechce se mi to posílat do fabriky.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od kikin »

steyer-posílat to z eu do RF a zpět může být taky pěknej průser.Pokud tam není špatná ta velká flaška,tak by si s tím nějakej šikula poradil.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od Steyer »

no tak to je mi celkem jasný, já právě sháním toho šikulu :wink:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od kikin »

steyer-jen obecně:i ten šikula nic neudělá,pokud bude vadná elektonka Ekran.Jejich special,do gen 1+ 10000kč,do gen 2+ nevím.Udávaná životnost je blábol.
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od Steyer »

Ale to já přece vím.
Jde mi o to, aby se v tom vrtal alespoň někdo, kdo o tom má aspoň trochu "PONĚTÍ". :D
Jsem toho názoru, že nemusí být hned v "ČUDU" hlavní zesilovač a převaděč obrazu. :D
Spíš tam bude někde uklepaný kontakt nebo bude v "ČUDU" jen elektronika,
které tam zase (až na ten ZESILOVAČ) není až zas tolik.
Já už jsem našel http://www.optics-nj.cz/pristroje.html
ale mají volno až po novém roce, takže ještě vydržím.
Ale kdyby někdo věděl o někom jiném, kontaktu se nebráním.
Ale pokud je v čudu ta hlavní součástka - tak je to tak leda na louskání ořechů, to je jasné.

Lepší???
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od fplisek »

Tak už má někdo N355? Koukal jsem, že už jsou u nás k dostání. Nebo nějaké recenze? :-)
pavels
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: úte 22.3.2016, 21:05

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od pavels »

jaké by jste mi doporučili noční vidění do 20 tis?
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od Jirik.fx »

Chtěl bych Vás poprosit o radu jaké si pořídit úplně první noční vidění. Diskusi tady na foru jsem si pročetl celkem podrobně, určitou představu mám, ale rád bych se utvrdil. Takže bych se chtěl zeptat s čím byste mi doporučili začít. Cena není podstatná, ale nechce se mi začínat s něčím za 200 k, další parametry jsou abych se s tím vůbec naučil zacházet tj. uživatelský komfort. Klidně si pořídím i dvě různé, např doplnění puškohledu NV pozorovákem NV. Jestli není vhodné začít s předsádkou abych využil kvality optik co mám? Zda různá NV stejně dobře snáší silnější ráže jako je např. 300 Win mag nebo 7 mm rem mag, nebo zda to budu moct bezpečně používat jen např. na 6,5 nebo .308 win. S lovem začínám takže tak nějak nejsem schopen popsat určení, ale spíš mě to táhne k lovu na trochu větší vzdálenosti než je 50-60 metrů. Pokud se ptám na něco blbě tak se omlouvám, uvítám každou radu. Nerad bych si jako první NV koupil něco za 100+ a pak zjistil, že mnohem radši chodím do lesa s něčím za 30 k, protože je to jednodušší používat.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Rada noční vidění

Příspěvek od pufr »

No, když nikdo, tak alespoň obecně, neb trochu váhám, jak ten Tvůj dotaz nejlíp "pojednat" :)
Digitály jsou dnes už celkem použitelné (Pulsar, ATN ...) a nepochybně jim patří budoucnost, ale pravda je, že zesílení zbytkového světla je v tuhle chvíli u analogů 2. a vyšší generace úplně jinde. Opruz zákazu analogových zaměřovačů naši i němečtí myslivci většinou obcházejí předřazením kolimátorku (s režimem bodu pro NV) před nějaký tak alespoň 3x nebo 4x zvětšující přístroj, jako třeba tenhle MeoNox:
Obrázek
funguje to i s maličkými kolimátorky umístěnými výrazně níž - hodně mimo optickou osu NV , jako třeba tenhle drobný "hajzlík"
Obrázek
Limit této sestavy, pokud jde o vzdálenost střelby, není tak malý, jak by se možná zdálo. Pro cíl velikosti cca 15 kg selete (a zručného střelce) nejsou vzdálenosti lehce nad 200 m žádný problém. Montážní weaver lišta musí být někdy o kousek delší - při ceně celé sestavy už to není nijak zásadní

Určitě bych neopomíjel termovizi, v novějších modelech s dobrým rozlišením jsou už i ty parohy ve většině případů celkem vidět a jako prostředek k obeznání přítomnosti a druhu zvěře funguje na kilometr i víc :D
Pufr
Odpovědět