Termovize za 18tis!!!

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od lovuzdar »

Nazdar pánové.. co říkáte na pozorování zvěře termovizí s cenou 18tisKč.???
http://www.aliexpress.com/item/FLIR-Rec ... 90588.html

Spíš by mě zajímaly technické názory než legislativní, či morální. Využití bude asi nejen v myslivosti, ale třeba i k ochraně majetku, honitby, atd...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1405
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od Choochoo007 »

Original bych rekl ze stoji toto http://www.usnightvision.com/flirreconm ... scope.aspx
Co prodavaj cinani tezko rici :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od Hirc »

číňani umí zkopírovat kde-co, ale u FLIR technologie bych si na ně nevsadil ani omylem, zvlášť když se ani neobtěžují dát si tam vlastní obrázek produktu (nejen u tohoto - stačí si nechat vyhledat "FLIR" nebo "Gen 3" a je tam skoro všechno co se v US prodává)

Mimochodem, ten originál FLIR co citoval Choochoo stojí v 640x480 konfiguraci 8,200 USD a je zakázaná na export...
"Export: The Export of this product without proper licensing is strictly prohibited and falls under ITAR"
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od lovuzdar »

Teď jen najít odvážlivce co to objedná s testne... Pokud to bude mít ucházející výsledky, proč do toho nejít. Já třeba používám kopie satelitních přijímačů DREAMBOX z číny a zatím jedou řadu let na pohodu. Cena je proti německému originálu čtvrtinová a výsledek stejný. Stejný případ bude i termovize, cena produktu je neodolatelná ;o) .... chtělo by to najít nějaké reference o té čínské nabídce, kdo má čas ať popátrá...
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od kojot »

Mám na to plán. Přesvědčuji manželku, že je to vynikající pomůcka pro výpočet síly materiálu na zateplení domu. Díky ní lze totiž upravit proměnlivě zateplení dle míst s největším únikem tepla. Tímto způsobem se vlastně termovize i zaplatí. Následně pak aby se na ni neprášilo, dá se eventuálně nosit i do lesa. :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od lovuzdar »

toto je větší pecka:
http://www.aliexpress.com/item/ATN-THOR ... 36758.html
a dá se to namontit přímo na kulovnici. Jen upozorňuji, že jsou dva druhy, jeden má jen 30hz a tento 60hz což jednou tak rychleji reaguje na změny a objekty jsou srozumitelnější. Prý se s tím rozezná člověk na kilometr, určitě by stálo za to to vyzkoušet. Cena je relativně nízká. Třeba je to kopie originálu, třeba je to originál. Dneska se vyrábí všechno v číně, tak jsi třeba nějaký dělník tímto způsobem přilepšuje svou kapsu ;o)
Já si do jara počkám, až začne lovecká sezona (řepka, kukuřice) a pak se rozhodnu. Teď to na zajíce rozhodně nepotřebuji ;o) Na jednu stranu je to neetické, na druhou stranu se mě již nejednou stalo, že mě z křoví vylezli lidi... což tyto nemilé náhody může eliminovat..... Všechno má svoje pro a proti.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od Zbrojovák »

Choochoo007 píše:Original bych rekl ze stoji toto http://www.usnightvision.com/flirreconm ... scope.aspx
Co prodavaj cinani tezko rici :wink:

Tenhle compact je pouze pozorovák? Multifunkční systém připojení k denní optice myslím u termovize nehrozí, nebo o něčem ve světě víte?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od lovuzdar »

Ano, asi se jedná o pozorovák... Za ty prachy docela luxus, i když na druhou stranu cena proti USA je pakatel....
Já bych spíše doporučoval toto: otevřete si stránky: http://www.aliexpress.com a dejte vyhledat toto: ATN THOR 320 3X 60Hz
To je puškohled s termovizí, který se vyrábí v číně. Je to kopie firmy ATN, ale na druhou stranu to funkční být může. Čína kopíruje všechno a dá se říct, že v některých případech docela spolehlivě. 60Hz už je docela rychlý zobrazovací efekt, takže bez problémů použitelné do 1km. Na lov škodné, značka ydeál ;o))) ... pokud by jste se rozhodli pořídit tento puškohled, dbejte na to, aby tam bylo těch 60Hz...nebo je tam i verze 30Hz...což je poloviční výkon a cena skoro stejná ! .... <lovuzdar>
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od xHonza »

Trochu Vás schladim panstvo - přečtěte si recenze na tenhle portál a pochopít že taky můžete šlápnout do pěknýho hovna. Tyhle inzeráty na termovizi jsou toho zářným příkladem - v lepší případě Vám to přijde z vadnym bolometrem, v horším vůbec... user feedback prodejce nula, takže sázim na to druhý.

http://www.trustpilot.com/review/www.aliexpress.com

Ještě lepší důkaz jak pochybná záležitost to je, je to že tam tenhle prodejce "prodává" i všechno ostatní od ATN, vč. NV obsahující komponenty vyráběné jen v US (např. fotonásobiče 3 gen od ITT, které se nevyváží ven - jsou export prohibited) atd. Takže doporučuju nejdřív přemýšlet, aby místo ježíška rozesmáteho od ucha k uchu nebyl pláč a skřípění zubů :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
lovuzdar
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 29.10.2012, 13:36

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od lovuzdar »

Já jsem www.aliexpress.com testnul, objednal jsem si fotopast Ltl acorn 6210MM 940nm Low-glow 12MP za nějakých 5700,-Kč a můžu říct že jsem maximálně spokojen. Je to ta samá, co na českém trhu prodávají ,,značkové" obchody za 10tis... Má to neviditelný přísvit, GSM, češtinu, instalační CD, prostě pohodíčka. Tím neříkám, že ostatní zboží je OK, chce to prostě vyzkoušet, nebo dát na reference druhých....
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Termovize za 18tis!!!

Příspěvek od Hirc »

fotopast je jen jinak oplastovaný foťák zkřížený s telefonem - pochybuju, že se vyrábí ještě někde jinde než "PRCu". Nedělejme si ikuze - vyrábí to jedna fabrika a akorát na to lepí různé značky... A různé hlášky prodejců, že jsou "výhradní distributoři" jsou akorát reklama, číňani na tohle nehrajou :lol:

problém s termovizemi a nočním viděním Gen3 je, že je to vojenská technologie, kterou mají zvládnutou právě jen amíci a nechtějí aby se to vyváželo mimo území USA - ani přístoje, ani jejich části. Kdyby to číňani uměli a prodávali to komukoliv, tak by se války všude ve světě vedli úplně jinak. A armáda USA by přišla o jednu z nějvětších výhod - schopnost fungovat "ve dne v noci".
Odpovědět