Nitesite

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nitesite

Příspěvek od kikin »

kopov.c-a to jsi to srovnával s tím nejlacinějším digitálem.Vyšší řady ho uplně smetou.Kdyby to přišlo na trh před 10 lety,to bychom slintali.
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: Nitesite

Příspěvek od Pavel46 »

Tak další poznatek - zkušená větší bachyně s cca 35 kg selaty přísvit při větší intenzitě přisvícení vidí. Nevidí ale osvit obličeje. Na to nereagovala. Druhý den menší bachyně s jedním seletem cca 15 kg vůbec přísvit neřešila, sele střeleno. Funguje to dobře a schválně jsem na ní přísvit rozsvítil opravdu hodně, až zbytečně hodně a opravdu to neřešila a osvit obličeje také ne. Tedy funguje to. Navíc vyzkoušeno s přídavným "neviditelným" laserovým přísvitem a také přístroj funguje...
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nitesite

Příspěvek od rimar77 »

pavel 46 všeho dočasu neboj oni si jednou ten osvit s tou střelbou spojí :-) záleží jak moc se NV ve tvém okolí intenzivně používají
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nitesite

Příspěvek od kopov.c »

Ta baška co to neřešla by ti pravděpodobně stála i při baterce-i to se dnes občas ještě stane. Ale jak píše kolega nade mnou.Všeho dočasu. Tady u nás je jedna baška a ta jak se zdá reaguje i na 940tku laser. Stalo se to už třikrát-a ne jenom mě. v klidu si nic netušíc žrali a v momentě rosvícení přísvitu se okamžitě podívá přímo do něj a davaj. Větrem to nebylo-stál jsem tam 5 minut a podívala se až po rozsvícení přísvitu. A to už celkem třikrát. Jiný prasata nereagují. Ještě mě napadlo,že to může býl lehoučkým osvícením obličeje od pozorováku. Ale náhoda to rozhodně není :)
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nitesite

Příspěvek od rimar77 »

kopov přesně tak jak si to jednou černá spojí světlo = střelba je úplně jedno jakou máš vlnovou délku a mizí, na jednom obdobném slovenském fóru psal kolega zkušenosti a jen potvrdil co jsem zjistil i já zvěř vidí každej přísvit jen ji ten 940 a 980 tolik nevadí, já abych se přiznal začínám poměrně dost podezřívat že nám zde někdo za pomoci NV nezištně pomáhá s odlovem protože srnčí se mi po zapnutí přísvitu okamžitě otáčí a kouká po mně a odchází a vlnová délka je úplně jedno a na lišku jsem svítil jak jsem chtěl a nevadilo jí to
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Nitesite

Příspěvek od kikin »

rimar77-přesně tak.Vyzkoušel jsem je všechny a každý přísvit funguje chvíli.Pokud se přisvěcuje,tak to prostě vidí.Bachna,která se to již naučila,protože po ozáření přišla o sele,vychová zbytek selat v tomto duchu.Budou chytřejší a až budou mít svá selata,předají jim to.Tím se vyselektují a přístroj se stává méně a méně použitelný.Jen ty lišky,ty to nerozkecaj :D
johnpeep
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pát 14.12.2012, 17:25

Re: Nitesite

Příspěvek od johnpeep »

Koupil jsem před asi pul rokem taky NiteSite Wolf. Prodejce mi poslal taktéž silnější zdroj- a nemusel jsem připlácet. Teď k lovu. Není to žádné perpetum mobile. Má to své mouchy. Prasata na ten přísvit někdy reagují, jindy ne. Nesmí se na ně hned svítit přímo na plné kule. Stačí když na obrazovce vidíš krásně svítit jejich světla, siluetu vůbec nemusíš vidět,pak si v klidu počkáš, vybereš kusa a trochu přidáš světla a stříliš. Staré bašky jsou mazané a když se jim něco trochu nezdá, už foukají a jsou pryč. Musí se s tím Wolfem naučit přisvicovat a je to v pohodě. Nejlepší je střílet vice jak 100 metrů, to už jsou klidnější a ten přísvit moc nevidí. Ideálni je podle mě tak 150m. Tam kde jsou při lovu blízko světla z chalup, pouličních osvětlení, světla od vozidel z dálnic a pod. na ten přísvit skoro vůbec nereagují. Kdežto v horách, kde svítí jen měsíc, auta vidí zvěř sporadicky, tak tam je velký problém a svině zdrhají. Ostatní zvěř při nasvícení jen zvedne hlavu, zkontroluji co se děje a zase v klidu berou paši.Kuny a lišky na to nereagují. Da se stím vklidu střílet na 250metrů, když si dobrý střelec. Ja jsem střelil nejdál na sele 180 metrů a to mi ještě odešlo 30 metrů a pak zhaslo. A teď ty negativa. Je to velké a těžké heblo na flintě, takže bych to viděl jenom na posed, šoulat se stim velké dálky nedá. Když máš variabl a maš to naštělované na 4x a pak chceš střílet na dálku a daš si tam 12x, musíš si snímací kameru doostřit, protože obraz zvěře je rozmazaný a nečitelný. Takže kameru musíš sundat z puškohledu, pootočit čočkou, znovu nasadit a vyzkoušet. Tam kde jsou problémy s prasatama tak bych to doporučil. Kdysi jsem NV neměl a dost prasat mi odcházelo bez rány, protože jsem prostě na ně neviděl. Teď už se to nestáva a asi z 95% střílim a vim na 100% na co a nemůže se stát, že vyvalim 100 kilovou bašku od selat.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nitesite

Příspěvek od Zbrojovák »

No jo, to je taky o tom lovení na vnadištích, co ti pomůže neviditelný přísvit když starší kusy z tlupy všechny berou žír natočené směrem k pozorovatelně... :roll: to už zůstává rozum stát co si to dovolujou vůbec takhle snám vy...ávat??? :)
Někde v lese na šouláku nebo spádu by to bylo lepší a černá míň ostražitá, ale tam je s přísvitem taková otrava, že bez sněhu tam ani nechodím.
A lišky - ty dokud nejsou chybené nebo škráblé se světlem, nereagují úprkem ani na sprostý halogen...
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: Nitesite

Příspěvek od Pavel46 »

Tak já můžu napsat opět nějaký poznatek s přístrojem NiteSite Wolf. Večerní čekaná v lese, kdy kolem 21. hodiny přišla bachyně se dvěma už lončáky. Počkali všichni tři do tmy, pak je odložila povelem, až jsem si myslel, že tam byl kňour a sama šla na kontrolu. Prošla mi cca 15 metrů pod kazatelnou, obešla krmeliště, ochutnala něco dobrého a odešla pryč. Ani jsem na ní přístroj radši nepoužil, byla ale v dalekohledu vidět. Pak po jejím odchodu najednou přišli ti dva lončáci. Mám bubínek na cca 45 metrů ve stěně lesa, tedy ve tmě, kam ani měsíc nezasvítí. Byli oba stejně vysoký, ale jeden vypadal kulatější. U toho jsem bezpečně díky použití zoomu na puškohledu poznal, že jde o kluka. U druhého to vypadalo také na kluka a byl lehce hubenější, tak jsem se rozhodl střelit tohoto. Na oba jsem koukal pěkných pár minut s přísvitem téměř naplno a vůbec jim to nevadilo, osvit obličeje také ne. Lovím z otevřené kazatelny. No, nakonec jsem střelil toho slabšího na hlavu, protože stáli proti sobě u bubínku, byli od sebe cca 2 metry. Po chvíli přišel zpět ten větší, ale já měl již uloveno a tak jsem počkal, až odešel. S přístrojem zatím max spokojenost, na čekanou dobrá volba za relativně slušný peníz. Je to výhodné na pozorování zvěře, kdy mám obě oči stejně oslněné a ne jen jedno při použití puškohledu nočního vidění. Akumulátor nabíjím jednou za dva měsíce když si vzpomenu.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nitesite

Příspěvek od Zbrojovák »

Lovu zdar! zajimavá m.mluva... :)
tak a´t ti to nějakou dobu funguje bez běhání po rozžhnutí
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
mordy
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pát 04.5.2012, 10:49

Re: Nitesite

Příspěvek od mordy »

Zdar chlapi, už jste někdo zkoušel NiteSite s externím 940 nm přísvitem? Díky
Pavel46
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 08.12.2011, 12:34
Bydliště: Žatecko

Re: Nitesite

Příspěvek od Pavel46 »

Osobně jsem to zkoušel s laserovým IR ozařovačem zn. Nayvis, který má 850 nm. Přisvítí to, ale není to nic moc. Zkoušeno na cca 60 metrů v lese a je pravda, že zvěř na to nereagovala, ale moc dobře jsem s tím neviděl. Origo přísvit je lepší a více svítí. Myslím, že záleží na jakou zvěř se díváš. Dospělý kus, který má s nočním viděním už své zkušenosti by to asi mohl vidět, ale to jsem nevypozoroval. Jiný přísvit jsem nezkoušel.
Steyr Mannlicher Scout .308 Win. + Docter 3-12x56
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Nitesite

Příspěvek od Karel61 »

johnpeep píše:Když máš variabl a maš to naštělované na 4x a pak chceš střílet na dálku a daš si tam 12x, musíš si snímací kameru doostřit, protože obraz zvěře je rozmazaný a nečitelný. Takže kameru musíš sundat z puškohledu, pootočit čočkou, znovu nasadit a vyzkoušet.
Já to mám na Leupoldu VX-3 3-10x a nic takového nepozoruji, mám to ostré v celém rozsahu ZOOMu. Jinak nový model RTEK se zaostřuje kolečkem, takže není potřeba nic sundávat.

V hmotnosti problém nevidím, je to poměrně lehké, na flintě to ani nevnímám. Objemné to je, šoulá se s tím v myslivecké poloze (zbraň na levém rameni hlavní dopředu) špatně, naráží to do boku. Řešením je nošení zbraně po vojensku na pravém rameni hlavní vzhůru. Jsem na to z vojny zvyklý, nedělá mi to problém, zbraň je navíc pohotověji po ruce. "Nemyslivecká" poloha v noci není vidět, a jak známo, co oko nevidí, to srdce nebolí. :-)

Za obrovskou výhodu považuji to, že se při delším pozorování oběma očima neunavuje zrak.
edous
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: čtv 21.10.2010, 14:30

Re: Nitesite

Příspěvek od edous »

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na zkušenosti s řadou Nitesite Viper.Zda délka dosvitu odpovídá(100m).
Děkuji za odpověď.
datvis
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: úte 26.12.2017, 1:47

Re: Nitesite

Příspěvek od datvis »

Tak moje praktická zkušenost s Nite-Site: Kňourek 2,5 roku na vnadišti. Velmi opatrný, v minulosti postřelený, vnadištěm opatrně prošel, pak 17 minut obcházel kolem, než se na vnadiště vrátil. Absolutní tma bez obnovy. Zapnul jsem Nite-Site, které jsem zapomněl nastavené na max. výkon 300 m. Vidím, jak kňourek reaguje na osvit a zatahuje do lesa. Naštvaný na svou hloupost ztlumím výkon přísvitu, poslouchám a přemýšlím, že odejdu s nepořízenou. Nepočítám s tím, že se tak opatrné prase vrátí, i když mám optimální vítr. Po minutě vidím kňourka, jak jde zpátky na vnadiště a pokračuje v krmení.
Můj závěr: I plný výkon přísvitu na 50 m i velmi opatrného kňoura nezradí. Je to po 10 prasatech a 2 liškách pro mě poprvé, kdy zvěř na toto zařízení v nějaké formě reagovala. Obrovskou výhodu spatřuji v tom, že v brýlích vidím oběma očima libovolně dlouho, aniž by se mi jakkoliv unavil zrak.
Odpovědět