PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od včelák »

Já už nad NV uvažuji delší dobu a porovnávám vše možné.Tet už prakticky s jistotou vyhrává PULZAR Digisight N 550 -s tím se dá taky pozorovat :D a má to i jiné funkce :D
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Noční vidění

Příspěvek od včelák »

Velmi se mi zamlouvá i pozorovák NV PULZAR RECON X 550. Duležité je tam to X .Má to 50řádku na mm
herkules197
Nový návštěvník
Příspěvky: 39
Registrován: úte 22.7.2008, 9:32

Re: Noční vidění

Příspěvek od herkules197 »

no jedna špatná zpráva na Pulsar 550 je, že údajně pro český trh nejsou tak kvalitní
nevím to určo ale věřil bych tomu
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Noční vidění

Příspěvek od Jindrich Camek »

Jestly chces dobrej pozorovak,pry je to Yukon Ranger.Osvedceny,dobry.Coz se tyce NV.Hodne jsem se tim zabyval.K pulsaru N 550.Mam sve vyhrady.Jsem ze stare skoly a nemam rad elektroniku.Pristroj ma byt odolny vsem vlyvum,teplote,pocasi a tak,co nejjednodusi a pokud mozno bez elektroniky.N 550 je plne elektroniky je to v podstate video kamera.Tak si to porovnejte ma zpozdeni prenosu obrazu,zere baterky,neni vodotesny atd.Celkem dobre se mne jevi nadstavce od Dedalu nebo Atn.Slouzi to jak pozorovak tak se to da pridelat na puskohled.Do lesa jdu s puskohledem,z lesa taky.Je to jednoduche minimum elektroniky.Jinak jak jsem psal dedal 3+ s Holandskym menicem nema konkurenci.Ale zase na druhou stranu s dedalem 180hr 1+.Se da na prvni polohu prisvitu do 50m pekne lovit.Dle meho nazoru je spravne pouzivat NV na skodnou a cernou zver.Lov trofejove zvere je zbabelost.Coz se tyce cerne a tech vecnyh chytraku,ad oni sami priznaji kolik zvere postrelili , jak na ni strileli a kolik nedohledali.A co vlasne strelili.K termovizi mam sve vyhrady,neobeznate dobre zver a nevidite co je pred ni s 3+NV ano.Jinak vyznavam pasiv bez prisvitu a lov v noci od 5m do 30m.Kdo lovi dal a pise pohadky o strelbe na 100a vic metru,da se to.Ale pokud nestrili na hromadu,nevi ani kam v noci strili,ne tak aby nasel nastrel a dohledal zver.V tom je zase termovize lepsi.Rekl bych,ze to jsou stejni chytraci,jak ti co nas tady krmi nesmysli,ze strili varmintem zver na 400 a vic metru,nechtel bych je v reviru,pac tak mozna plasi zver a mozna ji i nekdy postreli.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: Noční vidění

Příspěvek od včelák »

Osvědšený a chválený Yukon RANGER PRO má upně stejnou elektroniku jako Pulzar RECON X550.Střeva to má stejný :D Jsou to oba dygitaky s technologijí SumLight.Odolnost do přírody -podle všeho dostačující.
Naposledy upravil(a) včelák dne sob 01.2.2014, 8:17, celkem upraveno 1 x.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Noční vidění

Příspěvek od Jindrich Camek »

To je pravda,vim.Ovsem je to pozorovak,takze to beru.Jako puskohled pulsar neberu.
Jindrich Camek
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 21.2.2008, 17:13
Bydliště: Vsisko u Olomouce

Re: Noční vidění

Příspěvek od Jindrich Camek »

Ale to je kazdeho vec,pro co se rozhodne.Slysel jsem i pozitivni ohlasy na pulsar.Jen by bylo dobre,kdyby zde kazdy napsal potom pravdu.To se ceni.A jsou to rady k nezaplaceni :) A to uz udela malo kdo. :roll:
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Noční vidění

Příspěvek od CBFranta »

Herkules 197- kde jsi získal informaci, že Pulsar N550 pro ČR je šmejd? Když koupíš jakýkoliv výrobek od kohokoliv může dojít k závadě a to jak mechaniky, tak elektroniky - viz meoptu, swaru, doctra apod. Mám Pulsar N550. S gen.1+ se nedá srovnávat, kouká min. jak 2+ a líp. Stalo se mi, že při poklesu teploty pod 6 st.C obrazovka se zabarvila do modra. Spojil jsem se s dodavatelem ten mi řekl, že musí držet barvu do -15, že to osobně má vyzkoušený, ať mu ho pošlu, že mi obratem posílá nový přístroj. A tak se stalo. Včera jsem jej odzkoušel, kouká jak má, kam se podívám tam to je. Prosím podávejte informace ověřené a ne jedna babka povídala.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: Noční vidění

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Pulsar mam a naprosta spokojenost, myslim ze je opravdu srovnatelny s 2+
xlukyx
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pon 31.12.2012, 10:18

PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od xlukyx »

Vaše zkušenosti s tímto nočním viděním?

Přesouvám sem starší příspěvky k tomuto tématu z bývalého vlákna "Noční vidění". Karel61.
včelák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 180
Registrován: úte 22.12.2009, 5:06

Re: PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od včelák »

Digisight nevlastním ale koukal jsem přez to.Kouká to velmi velmi dobře.N 750 má viditelný přísvit-to nebrat.CHlapi to mají i na silných flintách a zatím to drží.Zatím jsem na to neslyšel žádnou stížnost.Kdybych už nemněl něco jiného koupil bych N 770
Naposledy upravil(a) včelák dne stř 14.5.2014, 20:06, celkem upraveno 1 x.
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Jaké máte zkušenosti se střelbou v pohybu s N550?? Mám nastřeleno na 200m a na tuto vzálenost rozptyl do velikosti CD. Kolik tedy predsazujete na zver v pohybu na vzdalenost kolem 100m??
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od Karel61 »

Předsadit je třeba tolik, kolik cíl urazí za dobu letu střely v rovině kolmé k dráze střely. Záleží na rychlosti a vzdálenosti zvěře, úhlu pohybu a rychlosti střely. Vezmi učebnici fyziky ze ZŠ (tuším 6. třída), nalistuj kapitolu mechanika, zapni kalkulačku a už to frčí... :wink:
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od Milan_CZ550 »

Dík za odpověď, ale mě přijde že toto zařízení má drobné spoždění a když předsadím stejne jako s normál puškohledem tak prostě nic netrefím :(
Milan_CZ550
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 09.10.2008, 7:11

Re: PULSAR Digisight N 550, N 750 a N 770 - zkušenosti

Příspěvek od Milan_CZ550 »

A hlavne myslim, ze tam je mnohem vic promenych je tam prece i prodleva nez zareagujes a zmacknes spoust atd.... Hlavne jestli tahnes dal, nebo zastavis.
Odpovědět