LED svítilny Fenix

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Sidewinder
Moderátor
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.9.2006, 20:04
Kontaktovat uživatele:

LED svítilny Fenix

Příspěvek od Sidewinder »

Dovolte, abych se podelil o recenzi zajímavé svítilny, použitelné i pro myslivost a do přírody...

http://www.strelectvi.info/cz452/recenz ... x_tk76.htm

Obrázek
Sidewinder
Moderátor
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.9.2006, 20:04
Kontaktovat uživatele:

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od Sidewinder »

Obrázek

Měl jsem možnost otestovat ještě tuto zajímavou "taktickou" LED svítilnu - recenzi najdete zde.
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od kazan »

Všechny zdravím,
máte někdo praktické zkušenosti z používáním led svítilny fenix TK22 nebo TK15? Zajímá mne výdrž baterie, odolnost proti zpětnému rázu, kvalita, voděodolnost atd.
Testy o těchto svítilnách hovoří kladně, ale zajímá mne praxe.
Kterou by jste vybrali do převážně polní honitby? Tk 15 nebo TK22?
Děkuji za odpovědi.
Sidewinder
Moderátor
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.9.2006, 20:04
Kontaktovat uživatele:

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od Sidewinder »

Zdravim!

Testoval jsem TK12 na pistoli (viz recenze) a vubec zadny problem. Od ceskeho dovozce jsem se pak na tema vydrze zpetneho razu dovedel, ze pro ne kdosi delal test na kulovnici a svitilna drzela naprosto bez problemu. Po nejakem vetsim poctu ran pouze odesel akumulator.

Vodeodolnost a kvalita je myslim bez diskuzi - jen na youtube jsou desitky videi, ktere hovori za vse..

https://www.youtube.com/watch?v=3NwTFVSmEfc
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od pultik »

Můžu potvrdit
Používám TK 15 na SA58 cca 1000ran a za tu dobu mám mrtvý jen
druhý akumulátor značky Solarfor... Aku normálně funguje, ale začne prosakovat.
Svítilna funguje naprosto spolehlivě s obyč. baterkama. Ty dřív odejdou než aby tekly.
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od kazan »

Zatím samá chvála.
Jsou vhodnější obyčejné baterie nebo dobíjecí?
Na zbrani předpokládám málo výstřelů za rok. Použití bude z cca 80% na dosled.
Sidewinder
Moderátor
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23.9.2006, 20:04
Kontaktovat uživatele:

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od Sidewinder »

CR123 jsou dost zbytecne drahe. Mnohem lepsi mi prijde koupit kvalitni Li-Ion 18650 akumulator a k nemu nabijecku. A pokud jde o pouziti na zbrani - baterie 18650 se daji vyloupnout napriklad ze starych notebookovych baterii - nebudou sice v takove kondici, jako novy akumulator, ale zase se takto daji sehnat za par korun a pro toto pouziti velmi dobre poslouzi..
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od hofi »

Mám fenix TK22 (+filtry,dálkovej spínáč a magnetickou montáž)filtry dost uberou svítivost ale to se dalo čekat,jinak funkčnost besproblému akorát mě v tom baterie CR123 moc dlouho nevydrželi během měsíce sem kupoval 6 baterii a při ceně 70kč za ks
jsem si radši pořídil nabíječku a akumulátor Nitecore 2600mAh a jednou za měsíc ji dobiju,a to že jí mam venku furt :D.
Ta magnetická montáž je celkem dobrá věc na malorážce a na kulobroku drží v pohodě ale na jednušce r12 při použití minimagnumu mě upadla takže jsem to zajistil el.izolačkou a dobrý.Na dohledávky jsi myslím že OK ale na flintu bych dneska volil spíš baterku se zelenou ledkou a se zoomem.
pajin.pl
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 13.2.2014, 18:16

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od pajin.pl »

Mám Fenix TK 22 s teplým odstínem světla a spokojenost. Při dosledu krásně viditelná barva a široká svítivost do stran. Jediné co bych vytknul,že nemá zoom který by se hodil při použití na zbrani pro delší viditelnost
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od Petr1970 »

mám TK-15 na "jeden špalek", vzal jsem rovnou i nějakej značkovější a nabíječku... mám k tomu i filtry, ale spíš sem to měl pro srandu zatím jen, chodím jen s "bílým".. nikam to nemontuju
- koupil jsem místo CR baterií akumulátor 18650 2900mAh- lion

1) kvalita - přijde mi výborná, těžký, kovový, prostě "pocit že něco držím", zpracování bez problémů, závit, těsnící kroužek
2) 4 režimy světla - na nejnižší chodím na procházky se psem nebo na/z posedu, bez problémů..
3) výdrž - pořídil jsem v září, absolvoval 20 hodin kachen (na nízké spotřebě), chodil s tím krmit až do ledna (3x 1 hodina týdně)... občas si posvítil víc.. nabíjel sem až v únoru a to ještě svítilo, jen sem měl divnej pocit aby mě to nikde nenechalo
takže pro mě super.. a naplno sem to občas pouštěl...
4) vodotěsnost - tahla jsem to za mrazu -15, pak do tepla +20, občas nějaká přehánka, mlha sníh... mokrý ruce.. nikdy žádnej problém
5) svítivost - na nejvyšší výkon těm 290? metrům celkem věřím, na 150 sem neměl problém vidět všechno a přečíst nápisy na autě třeba...


co bych "změnil" ...
proti konkurenci (olight) sem rozvažoval jestli to akční tlačítko je dobrý vepředu nebo vzadu, vzal jsem fenixe co to má vepředu - vzadu hlavní vypínač, vepředu přepínací režim.. Olight má oboje vzadu.. nějak sem si nedokázal představit že držím baterku jak monocajt a specnaz "palcem dozadu"..
nyní trochu lituju, protože spíš chodím s baterkou palcem dozadu, takže bych přepínač spíš nechal vzadu jak to má Olight, ale jelikož moc nepřepínám režimy, je to v pohodě - vypnu-zapnu palcem ten hlavní

pořídil bych si "difuzor" rozptylku - takovou násuvnou plastovou bazmek, na třeba osvětlení kufru v autě když něco hledám nebo přebírám - nechal bych to i v autě a jen na baterku nacvakl a měl "široký světlo na blízko" - občas auto žárovka nestačí v kombíku... - až pojedu někdy kolem krámu tak to koupím, za 100 poštovnýho mi to nestojí

za mě +1 - sice cena je trošku dost (s nabíječkou atd jste kolem 2500), ale ... je to jako s nožema - jsou věci který dražší vydržej a zatím rozhodně nelituju...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od kazan »

Pravdou je, že když jsem si namodeloval koupi fenix tk22, dálkový spinač, baterii, nabíječku a montáž na zbraň, tak jsem nestačil kulit oči. Vyšlo to na www.kronium.cz okolo 4100,-Kč což je hodně jenom za baterku. No uvidíme kolik obětuju.
Někdo jste tu psal, že by jste volil raději baterku se zoomem, případně zeleným světlem. Proč to zelené světlo? A od jakého výrobce baterku se zoomem? Zatím nosím obyč s dx.com za 300,-Kč, ale nejde dát na zbraň- je pouze na takové "domácí žvýkání". A chci pořídit něco kvalitního na několik let.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od gonias »

Dneska jsem od manželky dostal LED čelovku Fenix HP30 + nabíjecí sadu 2600mAh.
Obrázek

Musím uznat, že těch 900 lumenů (ANSI) bude nejspíš pravdivých, je to záře jako hrom :!: Dosvit 233 metrů teda platí rozhodně.

Zatím vyzkoušeno pouze na zahradě, uvidíme co ukáže v lese. Prozatím mě přesvědčila (teda spíš dostala).
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od Hirc »

gratuluju, šikovná manželka :)

A rovnou se zeptám...
Jak je to kompatibilní s kloboukem?
Nosíš to i s tím horním/středovým páskem?
Co ten kabel, jak ho vedeš od hlavy dolů? (předpokládám, že máš baterie zavěšené vzadu na pásku)
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od gonias »

Včera jsem ji dostal, takže čas teprve ukáže, ale předpoklad při použití na klobouku je sejmutí středového pásku (je to rychlovka), jinak v zimě s čepicí se středovým páskem.

Kabel povedu vzadu pod bundou a baterie tak jak píšeš na opasku, ale naboku.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
kazan
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: stř 19.3.2014, 18:54

Re: LED svítilny Fenix

Příspěvek od kazan »

Tak jsem v 10/2014 zakoupil v kronium.cz TK22, magnetickou montáž na hlaveň, vzdálený spínač, zdroj fenix 3200mAh a nabíječku soshine.
TK22 svítí bez nadsázky neuvěřitelně. Její výkon mne opravdu překvapil. V nejvyšším -turbo režimu závisí výkon na kapacitě akumulátoru. Ostatní režimy mají stále stejný výkon i při poklesu napětí akumulátoru. Trochu mne zklamal vzdálený spínač-použil jsem jej 8x a přestal fungovat. To samé nabíječka Soshine-odešel síťový adapter. Za ty ceny jsem čekal, že bude vše na x let bezproblému. Ke cti kronium musím dodat, že vše vyměnili ihned na počkání. Kdyby jsem ovšem reklamace musel řešit poštou, tak bych asi zuřil. Jezdím do Prahy a tak jsem to vyřešil osobně. Asi jsem neměl zrovna štěstí na kus.

LOVU, LESU...
Odpovědět