Armasight Drone Pro 5x

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Hirc »

do dixi:
Opravdu je 850nm pro zvěř neviditelná? Je to na teoretické hranici a nevím nevím. Když se podívám do lampy, tak vidím červené kolo. Máte ověřeno, jak reagují divočáci?
Psal jsem že 850nm je pro zvěř viditelné. Přijde mi, žes to pochopil přesně opačně. A nebo jsme se jen špatně pochopili :?:
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Zbrojovák »

Jak mi psal dobrý a spolehlivý zdroj: i tzv."neviditelný" IR přísvit na N770ce, to je 915nm byl vodící bachyní opakovaně registrován s výhružnými tóny :)
takže je to jasné, bude třeba časem prostě čistý pasiv... :(
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od alexis »

Vazeni kolegove,
umoznil by mi nekdo se podivat pres Pulsar Digisight nebo jeste radeji Drone Pro v noci v realnych podminkach abych si udelal jakousi predstavu co to umi,pripadne to porovnal s Gen 2+?
Praha a stredni cechy..rad prijedu.. :wink:
dekuji vice pres SZ.a.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák budoucnost je jasně v termovizi to dá rozum :wink:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od kabát »

Kupujte, kupujte, u nás už zvěř dospěla k názoru, že budoucnost je v tom, chodit na krmeliště přes den.
V noci tam totiž číhají pokrokové tenologie a je tam nebezpečno. Za to přes den je bezpečno, i když v blízkosti jezdí cyklisti a kecají turisti.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Zbrojovák »

Nesmysl, párkrát jim dáš čouda ve dne a je z nich zase noční zvěř - tak i vznikla, kdysi chodila černá přes den běžně, za Marie Terezie byla pronásledována, stala se zvěří noční, ovšem odchytávala se a přes den štvala se psy - v Čechách ji vybili a zavřeli, to málo co z ní zbylo, do obor.
Pokud se střílí v noci na vnadišti černá čistě a humánně tak, aby po zásahu nekvikla- to právě (nejhorší je řev postřeleného kusu -známe z naháněk a i mi se to stalo několikrát na čekané při ráně na páteř) nebo neodběhla pobarvená s tlupou (což umožňují právě jen ty pokročilé technologie) - bachyně se selaty bude chodit pořád, a o lončácích ani nemluvě - tím tuplem když jim dáš co mají rádi, ne jen suchou kukuřicí které mají dnes všude dostatek...
Taky bych raději lovil černou za dne pěkně při šoulačce lesem- těžko dnes proveditelné, občas se zadaří když do toho někdo ráno z lesního personálu žduchne - letos se nám to stalo 3x (co to je vtom objemu co lovíme?)

Jinak souhlas s Rimarem77 - budoucnost nočního a možná časem i denního lovu je nade vší pochybnost v termovizi - přístroje se stanou dostupnější, menší - pak jen nasadíš čočku na denní puškohled a bude to, nasadíš obyč. brýle, ale to my už asi nezažijem :-)

PS: ADP 5x je porovnatelné s II+gen (s nevýjimečným EOMem - třeba ONX je na tom už líp, ale i ta cena je jinde) - mé soukromé pozorování, každý to může mít trochu jinak.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Hirc »

to Zbrojovák: když jsi porovnával ten Drone 5x s GenII - jak to bylo se zapnutím přísvitu? Očekával bych, že ten Digitál se bez přísvitu proti GenII nechytne. Díky.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

Hirc určitě s přísvitem protože co jsem koukal II plus Onyx to byl jinej levl bez měsíčku bez přísvitu a viděl jsem nádherně ale tak jde si dokoupit laser přísvit a pak ten Drone pak je super, navíc u laseru můžeš regulovat jak intenzitu svitu tak šířku světelného kužele a veliká výhoda proti klasice NV je to zvětšení Dedal má 2x a nebo s předsádkou 4X zvětšení a drone s předsádkou 10X to je prostě jinde výhoda NV je zase proti digitálu že můžeš střílet na zvěř v pohybu nemáš tam zpoždění
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Zbrojovák »

jo Rimar to shrnul celkem vše. Když se porovnává bez přísvitu, tak to bych porovnal spíš s gen.1+ core, asi tak nějak
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

chtěl jsem se zeptat v případě digitálního nočního vidění by neměl nastat problém pokud do něj nekoukáš přesně kolmo s posunem záměrného bodu jako u klasického puškohledu?? alespoň mně to tak z logiky věci vychází když se nad tím zamyslím ale jistej si nejsem
jinak včera jsem armasighta pokřtil konečně liška na 70m 7x57 RWS ID na místě
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Zbrojovák »

nemá vliv, koukáš na jednu zobrazovací rovinu - lcd dispej, žádné stíny, žádná paralaxa
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět