Armasight Drone Pro 5x

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od alexis »

Ma jiz nekdo praktickou zkusenost???
popripade subjektivni srovnani s Pulsar Digisight N770 |750 ci 550|
Pokud ho nekdo vlastni v Praze ci stredoceskem kraji tak bych moc uvital podivani se pres nej.
Je to opravdu lepsi |stejne |jako vyrobky GEN 2 Armasight?
Dekuji
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od gonias »

Armasight Drone Pro 5x vs. Pulsar Digisight N770

Já vidím tyto (pro mě důležité) klady ve prospěch Pulsaru:

- mechanická odolnost...4500J X 6000J
- vlnová délka IR...850nm X 915nm

Některé teoretické hodnoty má zase lepší Armasight.
U rozlišení si však nemyslím, že by tento rozdíl byl na tak malém displeji postřehnutelný.

Rozlišení displeje...752x582 pix. X 640x480 pix.
Rozlišení...rozlišení...752x582 pix. X 500x582 pix.
Rozměry...275x60x80 X 340x95x94mm

Koukal jsem Pulsarem Digisight N550 a N770...
Naposledy upravil(a) gonias dne stř 03.9.2014, 9:21, celkem upraveno 1 x.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od alexis »

diky za nazor..co se tyce toho prisvitu..je mozne u Armasight pouzivat/ prikoupit nejaky ve vln. delce 915nm nebo 940nm..neviditelny pro zver?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od gonias »

Jelikož je ten přísvit externí, tak jsem přesvědčen, že ano. Minimálně na tu montáž, co má na sobě. Je to vidět na
www.armasight.com
Dron (2).jpeg
Dron (2).jpeg (35.95 KiB) Zobrazeno 13528 x
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od alexis »

a jaky jsi mel pocit z te 550?
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od gonias »

Na to, k čemu je určen je naprosto dostačující.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

poměrně zajímavej doplněk pro tento přístroj kterým dosáhnete 10X násobného zvětšení

http://www.lovecka-optika.cz/cz-detail- ... e-pro.html

a tady video obrazu bez a s nástavcem

https://www.youtube.com/watch?v=gEFgvifzzPA

obraz vypadá moc pěkně čistě záměrné osnovy taky dobré jen škoda že nejde bodík nasvítit a montáž taky vypadá fortelně i na stránkách výrobce nabízí mezikus aby se dostal přístroj dál na zbrani

a srovnáání s pulsarem

https://www.youtube.com/watch?v=kzv1NaDfsTw
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Hirc »

Co jsem měl možnost Drone zkoušet tak obraz je pěkný. Rozměry jsou kompaktnější než u Pulsaru (N770 a spol.), stejně tak ergonomie ovládání.

Na co je třeba si dát pozor:
- "doubler" na 10x nesdílí nástřel s 5x, takže je nutno znovu nastřelit
- standardně dodávaný 850 mW laser je pro zvěř viditelný
- baterie je 2x CR123 3V, kapacita 1500mAh, přičemž deklarovaný provoz jsou 3h - á 150kč. :roll:

Rozumná nabíjecí alternativa není, protože CR123 Li-on jedou na 3,7V a CR123 LiFePo sice má 3V, ale zase jen 500mAh kapacitu. Takže z teoretických 3h provozu je najednou 1h... No alespoň že to měnění baterek je mnohem pohodlnější než u Pulsaru :wink:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

Hirc konečně taky někdo kdo může porovnat, hmm teda stím že to nedrží nástřel tos mne dostal u dedalu to bylo jedno jestli koukáš se zvětšovací čočkou a nebo ne, to není moc praktický
škoda že to nemá pamět která by si pamatovala 5x zvětšení a 10x a jen bys kliknul a ty baterky jen tři hodiny taky není nic moc to pak se vyplatí koupit ten bateriový grip
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od Hirc »

to rimar77: s tou pamětí mě to taky napadlo - jenže ona ta nástřelová odchylka bude způsobená tím našroubováním, což elektronika nepozná
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od rimar77 »

a je ta odchylka pokaždé stejná a nebo pokaždé byla jinam?? pokud by to byl ten první případ tak by to taky šlo. Protože ideál 5x do lesa a 10x na pole na lištičky :-)
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od cobaj »

Jo pokud by ta chyba byla pokaždé stejná šlo by s tím existovat.

A nebo přístroj upnout do stolice a pokud je to technicky možné pomocí nějaké podložky najít polohu dotažení kde by se záměrné body potkali. Mezikus pak přilepit k jednomu nebo druhému a hotovo. Možná by to nebylo na mm/100m, ale zlepšit by se to mohlo podstatně.

Nebo se pletu?
dixi
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03.9.2014, 11:30

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od dixi »

To Hirc: Mám pár postřehů ke Dronu:
Opravdu je 850nm pro zvěř neviditelná? Je to na teoretické hranici a nevím nevím. Když se podívám do lampy, tak vidím červené kolo. Máte ověřeno, jak reagují divočáci?
Já používám Pulsar, ten má vlnu 915nm. Ta je opravdu neviditelná. Dosvit a prokreslení detailu je ale menší, než u vlny 850.
Když jsem srovnával 915nm a 850nm, tak jsem došel k těmto číslům:
915nm vestavěný na přístroji.
- jsem schopen dobře zamířit a střelit na sele prasete do 100m. Už mám 3 na vzdálenost 100-120m.
- 120m je ale limit. Dál už jsou detaily nejasné a splývají s okolím.
- když jsou selata v jednom chumlu, těžko se odlišují kontury a obrysy.

915nm přídavný laserový přísvit
- při použití pouze přídavného přísvitu se vzdálenost prodlouží na nějakých 180m
- při použití zabudovaného a přídavného přísvitu najednou lze dobře rozeznat detaily na 250-300m
- na tuto vzdálenost jsem nestřílel, ale jednoznačně se zlepšilo osvětlení obrazu a prokreslení kontur a detailů. Pokud by to někdo uměl, může na 250m střei. Zamířit se dá. Já to ale zkoušet nebudu.

850nm přídavný přísvit
- tato vlnová délka je lépe zpracovatelná než 915nm, takže dosvit je delší.
- má i lepší prokreslení detailu a s výše porovnávanými je s ní nejlépe vidět. Dosvit 300+ metrů, kde lze rozeznat detaily
- Nevýhodou je zůžení obrazce do podoby nepravidelného kosodélníku, což ruší při pozorování. Jasně je osvětlen střed obrazce, okolí je už ve stínu. Osvětleno je tak 50% plochy objektivu.
- Je to možná je neduh zkoušené svítilny.
- nemám ale ověřeno chování černé na toto světlo.

Jinak k Pulsaru a Dronu - oba využívají digitální technologii. Používají stejný čip Sony CCD.
Tj. Dron umí zpracovat vlnovou délku 915 nebo 940 nm.
Jako zdroj k Pulsaru používám externí napájení, které mi vydrží cca 8 hodin. 4 AA baterie mi to sežralo za jednu čekanou a to jsem musel zapínat jen občas. Odhaduji výdrž 2 hodiny svitu.
U Dronu externí zdroj není. Resp je, ale je to kontejner na baterie připojený kabelem. A stojí 8 tisíc. Prodejce mi to nedoporučoval a v tom jsem mu dal plně za pravdu.

Suma sumárum, rozhodl jsem se pro Pulsar na základě řešení, přísvitu a také ceny - je asi o 6 tis nižší než pro Dron.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od cobaj »

Osobní zkušenost nemám, ale od dost lidí jsem slyšel o několikanásobných reklamacích na Pulsara. Také se zpětným rázem vytloukají baterie protože jsou na rozdíl od Drone za sebou.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Armasight Drone Pro 5x

Příspěvek od gonias »

Pro mě je vypovídající, zda jsi to slyšel od dost lidí, co to slyšeli od dalších dosti lidí, kteří k tomu přišli kdoví jak nebo je to informace ověřená. :wink:

Já mám osobní zkušenosti a popsané zkušenosti svých kamarádů (u Pulsaru). Na to dám.

Nemyslím si, že kvalita Pulsar vs. Armasight se bude nějak zásadně lišit. Zato jsem přesvědčen, že prodejní čísla Pulsar vs. Armasight jsou u nás naprosto odlišná (ve prospěch Pulsaru samo sebou).

Ani odkaz na video, kde je srovnáván Armasight s doublerem (zvětšující předsádkou) a Pulsar bez, mě nenechává úplně chladným. To srovnání by mělo být rozhodně výrobek - výrobek. Když dám na Pulsar přídavný přísvit a porovnám ho s holým Dronem, tak Dron půjde taky k šípku.

Nechci aby to vyznělo, že Pulsar je nejlepší a nic na něho nemá, ale mám s ním dost zkušeností a informací, o které když se podělím, tak si za nima můžu stát :!:

Věřím, že Armasight Drone Pro je taktéž kvalitní přístroj.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
Odpovědět