Yukon Photon

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Odpovědět
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Yukon Photon

Příspěvek od gonias »

fplisek píše:Nechápu, jak někdo, kdo vyzkoušel oba (atn i 770), může doporučit atn :) , to je hračka :)
Jestli myslíš hračkou to, že toho umí asi o 400% víc, tak to ano. Jinak si myslím, že N770 nemá v zásadě nic kvalitnějšího než ATN a to že Pulsar nastavil cenu, tak jak nastavil, tak to asi proto, že minimálně u nás byl tuším 1. nebo možná souběžně s Armasight, ale ten byl ještě o kus dražší.
Nebo mě řekni, v čem N770 předčí ATN.

Ale když nad tím tak uvažuji, tak počínaje digitálama a konče termama jsou to pro nás všechno takový hračičky :wink:
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Měl jsi možnost to někdy porovnat? Ano, u 770 je lehce zrnitý obraz, to je dáno integrovaným laserovým přísvitem (který kouká dál), k atn je dodáván LEDkový, ale 850nm, super čistý obraz, do cca 150m, většinou už dnes nepoužitelný. To je myslím už všem jasné. Jinak u atn, do kterého jsem měl možnost párkrát koukat (nebyl můj), obraz hrozně trhaný, podle mě horší, než Photon (měl jsem cca rok). Však taky atn není žádné nv, je to digitální zaměřovač s funkcí nv. Nedokáži si představit sedět v zimě na žebříku a hledat v menu tu funkci nv. 770 (měl jsem taky cca rok) byla jak kvalitou obrazu, tak vzdáleností určitě nejlepší. Ale zase v porovnání cena kvalita s Photonem, kdy 770 byla dvakrát dražší, tak dvakrát lepší obraz určitě nebyl. Je super, že atn má 1005 funkcí, který určitě využiješ v akčním filmu, ale 99% z nás jsou k ničemu, super je možnost připojení externího zdroje přes usb, teda než se ten konektor po pár čekaných vys**e (u toho přístroje co jsem měl možnost porovnávat). Jinak já tehdá u 770 měl taky záložní zdroj, objednal jsem u číňanů redukci usb - dc a používal jsem powerbanku, nemusel jsem se bát, že se s dc něco stane. Jeden velký prodejce loveckých potřeb v okolí právě po nějaké době přestal atn nabízet, právě z důvodu, že je to "hračka". Je však možné, že jsem měl smůlu na špatný kus u atn (nebo dobrý u 770 :-) ). Mám zkušenost se všemi třemi těmito přístroji, ale nikomu svůj názor nenutím, ale sám už bych žádný z nich nepořídil :-)
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: Yukon Photon

Příspěvek od zetko »

...Asi radši tu 970, než 770 ???? V té cenové kategorii asi moc velký výběr nebude,ale než 770,tak Yukon udělá stejnou službu... Osobně i já přemýšlím o nahrazení Yukona tou 970. ATN v této cenové kategorii moc nevěřím...Ale třeba se pletu.
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Yukon Photon

Příspěvek od Jora »

Zlatej Photon, v jednoduchosti je síla. Žádný zbytečnosti to nemá, nízká hmotnost, malý rozměry. Když se zapne, hned vidím. Ty ostatní mají uvítací loga pěkně při spuštění. To átéenko je složitý jak mlátička ale asi je to o zvyku.
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

polco píše:Mozek222: Áno viem, ceny sú rozdielne. Ale niekto si vychvaľuje Photona nad Pulsarom. Pričom cena Photona je o polovicu nižšia. Preto som ............
Takže s Photonom si bol spokojný a uprednostnil by si ho pred 770 ?
Za ty prachy určitě, někde mám i video jak sem střílel první čunče obeznávka na cca 140m, 940nm přísvit, cca 60kg na poli zamračeno. Střelba na 120m, bacha všecky digitály klamou, myslel jsem že střílím tak na 70-80m.
Bez problému vidět kančíka. V zimě je to určitě horší to sem vzhledem k celkové délce štětin nedokázal pořádně přečíst ani na 70m v lese v prosincu na sněhu s tou 770. Vyválí se v potoce a mladej kus nepoznáš.
Hele dneska to frčí vcelku rychle, za pár let už budeš koukat po termu, dneska Atn termo kolem 70tis (4x zvětšení)
Takže taky pudu asi do photona a za 5 let si priplatím na termo, to si myslím už bude kolem 50tis.
Navíc charakter počasí na zimu, půlka zimy mlhy, a to se vůbec nechytáš, přísvit ti udělá mlíko a konec.
A to ti nepomůže nic kromě terma.
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od tanak »

pani ,CHCEM SA opytat ma niekto nejake prakticke skusenosti s nahravanim videa z Yukon Photonu že či sa da nejak poriešit nahravanie videa bez toho aby som musel zakupit Video Recorder CVR640 za xy eur.- Lepšie povedane neskušal niekto nejaku aplikaciu do mobilu A PREPOJENIE KABLOM PHOTON A MOBIL.
Naposledy upravil(a) tanak dne pon 06.2.2017, 14:52, celkem upraveno 2 x.
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
polco
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17.12.2015, 17:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od polco »

Mozek222: Takže asi nakoniec ten Photon prichádza ako najvhodnejší. Takže už mám asi víťaza. ;-)
No termo je dneska dosť ešte drahé ( teda aspoň pre mňa :D) Ale určite to po pár rokoch pôjde s cenou určite dole, takže do toho sa ešte nehodlám toľko veľa peňazí investovať. :)
majodus
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 24.12.2015, 13:47

Re: Yukon Photon

Příspěvek od majodus »

Yukon je dobra volba .ja mam dva.ale musis mat k tomu 940.jedine co by som mohol vytknut ze na snehu na vzdialenost okolo 150m liska dost zanika a musis sa pohrat s kontrastom.
polco
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 17.12.2015, 17:55

Re: Yukon Photon

Příspěvek od polco »

Okej. Takže Yukon Photon 6,5x50 + 940 a vybavená vec. :D
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Jen pro zajímavost, s L verzí Photona se dá poznat liška do 500m podle pohybu světel, víceméně je to první co tě na poli či louce trkne, na krátko (100m) to ale silně plaší zvěř ten zabudovanej je viditelnej. Ten zabudovanej diodovej je prej slabší.
A asi bych ti doporučil řízenou nabíječku, prodlouží ti výdrž baterek tím že je naformátuješ a udržovací mod je drží plně nabité.
Nebo stojí za zvážení tužkové Ni-Zn (nabíjecí 1,6V) ale jiná nabíječka, když si připlatíš tak zvladne i Ni-mh 1,2V
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

tanak píše:pani ,CHCEM SA opytat ma niekto nejake prakticke skusenosti s nahravanim videa z Yukon Photonu že či sa da nejak poriešit nahravanie videa bez toho aby som musel zakupit Video Recorder CVR640 za xy eur.- Lepšie povedane neskušal niekto nejaku aplikaciu do mobilu A PREPOJENIE KABLOM PHOTON A MOBIL.
Nad tím jsem taky laboroval jak to dostat do mobilu ale nakonec jsem zjistil že dle mě tudy cesta nevede.
Kable na propojení jsou ale bez softu si asi moc neškrtneš, prodává se i konvertor cinch usb ale estli to takle funguje nevím, spíš ne, nemluvě o nepraktičnosti, zapínání nahrávání na dotykovým mobilu když ti vyrazej prasata na 30m, přeju hodně štěstí, ty nahrávadla to maj vychytany, buď aktivace dálkovým ovládáním, nebo zmáčknutí tlačítka na zařízení v kapse (zavrní když ho zapínáš i vypínáš) jinak o tom nikdo neví. Takle mobil v kapse nepoladíš, přehrát kartu Sd si na mobilu pak můžeš, když nechceš s obrazovkou.
Řešení by bylo to jěště připojit přes BT ale zas problem se signálem z puškohledu (zařízení vycházelo o něco dráž než nahrávadla a jisota že to pofrčí není, tak sem se na to vybodl, jestli objevíš něco zajímavýho určitě dej vědět.
Ale 2500 as není takovej ranec aby si člověk neudělal radost, navíc můžeš chodit ve dvou a kamoš vidí to co ty v puškohledu, to je pak aspon zábava.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Nevymýšlejte, z digitálních NV jde analogový výstup, pokud by jste ho chtěli připojit do mobilu, potřebujete převodník z analogu na digi výstup. pokud chcete nahrávat popřemýšlel bych o náhražce z číny, např:

http://www.dx.com/p/2-5-lcd-cmos-angel- ... JlYwlPhBaQ

na spouštění nahrávání má DO, zapnutí nahrávání signalizuje vibrací, hafo funkcí. Viděl jsem v inzerátech, že to někdo prodává za 4000kč :-)
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

fplisek píše:Nevymýšlejte, z digitálních NV jde analogový výstup, pokud by jste ho chtěli připojit do mobilu, potřebujete převodník z analogu na digi výstup. pokud chcete nahrávat popřemýšlel bych o náhražce z číny, např:

http://www.dx.com/p/2-5-lcd-cmos-angel- ... JlYwlPhBaQ

na spouštění nahrávání má DO, zapnutí nahrávání signalizuje vibrací, hafo funkcí. Viděl jsem v inzerátech, že to někdo prodává za 4000kč :-)
Však vo tom to je, myslet, někoho to prostě baví.
Tyhle mašinky se tu už vcelku dopodrobna řešily pár stránek předem, na cenu se dostaneš tak od 2000 tis, protože to vesměs chytne celnice a sce clo nebo daň a pak pošta se přidá s dobírkou.
Nehledě na to že zrovna tenhle je zastaralej typ.
Jinak to funguje docela dobře až na to, že odchází kabeláž ale to se taky už řešilo jak to poladit.
Ty inzeráty jsou pouze ti, co to překupuju a vydělaj pak dvojku jak nic, protože tyhle original mašinky lezou finančně pořád pomale navrch ale maj jednu formu a jinej potisk.
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Yukon Photon

Příspěvek od fplisek »

Vyznáš se, neprodáváš je ty? :-) Mají tam i za 1400kč, na celnici tě nechytnou, pokud víš jak na to, a na DX jsou zrovna docela ochotní :) , zastaralej typ nevím, už jsem jich objednával pět, skoro pokaždé to vypadalo jinak, ale dělalo to pořád to samé :)
mozek222
Častý návštěvník
Příspěvky: 56
Registrován: ned 13.9.2009, 22:27
Bydliště: Severní čechy

Re: Yukon Photon

Příspěvek od mozek222 »

Máš pravdu, neprodávám a jako ty se nevyznám takže já ho kupoval před rokem kolem 2500, jen mám tydlenc ty serepetičky jako hobby a rád se v nich šťourám. Asi máš holt množstevní slevu když se vyznáš :D
Na DX jsem ještě nenakupoval, tak tam nikoho neznám, ale kdo ví svět je malej a o náhody tu není nouze. :wink:
Odpovědět