Pulsar digisight N 870

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Pulsar digisight N 870

Příspěvek od martinh »

Máte někdo zkušenost s tímto přístrojem? Jde mi o srovnání s N770. Je tam rozdíl pouze v dalkomeru nebo je to nejak podstatne vylepšené?
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od pufr »

Zkušenost ne, ale je tam elekronický sklonoměr využitý k výpočtu "horizontální" vzdálenosti + k automatickému vypínání a zapínání při odložení zbraně "nastojato",
zvětšení tuším 4,5x + digi zvětšení v jemných krocích až na 9x
a údajně byla vypuštěna "neintuitivní" tlačítka a nahrazena jedním sdruženým ovladačem - což ale bývá jednoznačně krok vzad - "profi" přístroje mají právě ta jednoúčelová tlačítka :?
Taky jsem zvědavý :)
Pufr
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od fplisek »

Máte ho někdo? Nějaké nové postřehy? :)
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od TT33 »

N 870, je podobná jako N 770 s přidaným dálkoměrem, prostě novější model. Žádné tlačítka nejsou vypuštěna, ale u dvou programů je možná předvolba funkcí ze tří možných, což je dobré, jelikož večer, na posedu nebo žebříku, se špatně seřizuje nastavení na displeji. Je lepší si přednastavit prokram doma na volitelné tlačítko pro danou potřebu lovu a po té jedním stiskem přepínat požadovanou funkci.
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od martinh »

Ja se rozhodoval , ze koupim tento model od pulsaru, kvuli vykonejsimu prisvitu oproti modelu 770, ktery ma jen 20 mW. Má take lepsi priblizeni. Kamarad me ale nahlodal, ze jsou velmi poruchove ty 870. Tak jsem s vyberem zas na zacatku. Mate s tou 870 nejake blizsi zkusenosti?
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od gonias »

No nevím.
Nato, že jsou na trhu chviličku, tak by mě zajímalo, kolik ten kamarád má kamarádů(nebo známých kterým tohle info může věřit) co 870 vlastní a kolik zaznamenaly poruch.

Jestli je prodejce, tak kolik jich prodal a kolik bylo poruch.

Neříkám, že nemůže dojít k závadě, je to elektronika, tak jako každá jiná. Ale vzhledem k tomu, že je to elektronika, tak ta jde zase lehce vyměnit.

Napřed porovnej pro a proti elektronických versus optických přístrojů, potom zvaž svoje finanční možnosti a kolik jsi do této srandy ochoten vložit, následně účel použití a určitě ti něco adekvátního vyjde.

Každý by chtěl vlastnit termovizní zaměřovač či zaměřovač NV 3+ generace, ale málokdo si to může dovolit :cry: Potom na řadu přichází kompromisy.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od martinh »

Přatelé mate už s tímto modelem konrétni zkušenosti?už je nějakou dobu na trhu, tak už ho určite někdo vyzkoušel. Prosím podělte se se zkušenostmi.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od fplisek »

Co chceš vědět? :-) Kamarád si ho tento týden pořídil a já 770, tak testujeme a porovnáváme :)
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od martinh »

Zajimaji me rozdily mezi temito modely a vubec tak nejak vsechno . Uvažuji o nem, ale videl jsem ho pouze v obchodech a chvala prodavacu nemusi byt vzdy to prave, tak bych rad znal postrehy konkretniho uzivatele.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od fplisek »

Tak pár čekaných jsme porovnávali N870 a N770, první pocity z 870 rozčarování, display zobrazuje do hněda, jako by na digitálním fotoaparátu byl nastaven režim sepia, to na mé 770 zobrazuje černobíle, v ty barvě by nebyl až takový problém, ale ta černobílá je mnohem kontrastnější, takže vzdálenější věci vidím lépe, volalo se na oficiální distribuci, jestli se nejedná o vadný kus, a tam jsme se dozvěděli, že to je normální, že se do těhle přístrojů dávají dvě šarže displayů, černobílé a hnědé, že někomu víc vyhovuje hnědá, někomu bílá, ale že není problém to vyměnit (jinak se mi zdá display na 870 jemnější, nekoukal jsem teda jestli má papírově větší rozlišení). Další věc sdružený ovladač na 870 mi přijde hodně nepraktický, posouvání kolečkem v menu je hodně pomalé a trhané, takže se mi kolikrát stalo, že jsem přeskočil jinam než jsem chtěl (nedokáži si představit něco nastavovat v zimě v rukavicích). Jinak náklonoměr jsme hned vypli, jak boční, tak přímý, zbytečné podle nás. Integrovaný dálkoměr zase naopak super věc. Integrovaný přísvit stejně výkonný jak v 770, dosvítí stejně daleko. Suma sumárum podle mého názoru snímač je stejný jak v 770, jen je na to nabaleno pár nových funkcí. Já jediné plus vidím dálkoměr, ale +10tis. by se mi kvůli němu dávat nechtělo :)
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od martinh »

Dekuji za postrehy. Jeste se chci zeptat na to zvetseni? Da le sovit na to zvetseni 9, nebo je to uz rozmazane?
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od cobaj »

Záleží na konkrétních podmínkách. Někdy je výhodnější lovit na 4,5x a někdy je to na 9X v pohodě. Je to podobné jako u klasické optiky.
Někdy si mohu vychutnat 50x a někdy třeby vzhledem k mirage je efektivnější na stejný cíl střílet na 10x. Pokud nepotřebuji přenášet je to v podstatě jedno. Pokud je obeznáno, tečka na střed a je to tam stejně tak na 4x nebo na 9x.

Někdy obraz čistší a někdy zrnitější, zřejmě jak se s tím elektorika pere a snaží se z toho vytáhnout něco koukatelného. :?:

+ 10000 není sice málo, ale možnosti efektivní střelby se zásadně posouvají. Při špatných světelných podmínkách a určitých typech terénu lze prohádat třeba i 1/2 skutečné vzdálenosti. A to jestli je cíl ve 125m nebo 250m je sakra rozdíl.
Každopádně doporučuji. Pokud mohu zaujmout stabilní polohu, do 200m není liška s 870 problém. Vzdálenost cíle je zkrátka naprosto zásadní věc a pokud nám to technika umožňuje je škoda toho nevyužít.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od OndraH »

Ahoj, chtěl bych se zeptat jakou reálnou vzdálenost lze rozeznat liška na strništi???
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od cobaj »

Opět záleží na světelných podmínkách, zbarvení zvěře i terénu. Poslední lišku jsem rozeznal na 330m. Neviděl jsem jí jako takovou ale podle pohybu světel bylo téměř 100% jasno. Potom už jsem došoulal na 200m, byla zcela zřetelná a byla příležitost k výstřelu.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Pulsar digisight N 870

Příspěvek od kikin »

fplisek-Snimače jsou stejný.Naštěstí mnohem kvalitnější než u photona. A funkce?Náklonoměry jsou na žádost největšího trhu.No co,každý máme v mobilu hafo kravin,co v životě nepoužijeme.A těch 10 000kč myslím za ten plynulý zoom a dálkoměr stojí.Kolik dáš za externí dálkoměr,který ti to změří v noci?V noci se dělají ty největší chyby v odhadu vzdálenosti a vyspělosti -velikosti zvěře.Také má nějaký kondík,který zabezpečí napájení i při mikro přerušení napájení při výstřelu.To laciný přístroje nemají(viz potíže photonů).
Když si k tomu připočtu,že každý přístroj je rázovaný na 7000 na nejmodernější německý stolici,než ho zabalí,není co řešit.Je to momenálně nejlepší digitál na trhu.Žádný úlet jako photon,Nitesite,nebo zde prodávaný ATN.Ten má pro změnu nejlépe vyřešený záznam videa.U všech pulsarů se motáš do drátů(když chceš natáčet) a složité ovládání záznamové jednotky.
U N870 je podle JPP- nemenší počet reklamací-pod 0,5%.Zajímala by mě statistika Meopty.
Hlavně bývá reklamovaná spotřeba přístroje při vypnutém stavu,něco tam běží i při vypnutém.To se dá odměřit,zda je to v toleranci.Nejčastěji je problém v mizerných bateriích.
Jen těch 915nm neviditelných není,v tom návod kecá.Všimni si,že všichni co koupili laciný a okradený přístroj,ho pak tuní a tuní a nikdy to nebude ono.
Různé odstíny okuláru-ano jsou.Někdo to nesnese tak bílý.Oko máme každý jiné.
Odpovědět