Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od martinh »

Při brouzdáni po internetu jsem narazil na tento puškohled, který má i zajímavou cenu. Máte s nim někdo nějakou zkušenost: http://zbrane.subrt.cz/digitalni-puskoh ... -hd-3-12x/
Naposledy upravil(a) Karel61 dne pát 24.4.2015, 20:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava kapitálek v nadpisu.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od CBFranta »

Googluj na US forech, kde jsou již zkušenosti. Budeš mít dva dny co číst. Závěr si uděláš sám. Rozhodující jsou zkušenosti vlastní a uživatelů. Prodejce beru vždy jen pro dokreslení, orientačně.

Upraveno. Citovat celý a jediný předchozí příspěvek nemá smysl. Karel61.
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od ramo »

Máte už někdo OSOBNÍ zkušenost s ATN X-Sight HD 3-12x, nebo ATN X-Sight HD 5-18x ?? :?: :?: :?:
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od Posmiros »

Mě by hlavně zajímalo jestli měl někdo možnost to porovnat s Yukonem Photon??
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
megaMysl
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21.5.2015, 8:28

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od megaMysl »

Kolega ho (ATN X-SIGHT HD 3-12x) má objednaný, o víkendu budeme společně testovat. Hned potom se podělím o zkušenosti. Zatím jsme srovnávali pouze na youtube.com ,kde je na co koukat :)
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od cobaj »

Nemám vlastní zkušenost, ale byl u mne předevčírem člověk jež, no jak to říct slušně :?: Nebyl nadšený a chystal se vracet prodávajícímu. :wink:
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od ramo »

megaMysl opravdu ti budeme vděční :!: :!: za připomínky přímo z osobních zkušeností. S čím přesně bude ATN X-SIGHT HD 3-12x porovnávat s Yukon Photon XT 4,6x42 S(L) , nebo ještě s něčím jiným??
Ještě jednou dík za všechny zúčastněné! :D :D :D
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od buba »

Mám ho krátce. Výhodu vidím v odnímatelným přísvitu. S přísvitem co tam je 850 nm/ výkon jsem nikde nezjistil/ je vidět v úplný tmě na 130 metrů. Dál už je to bída takže mám v plánu koupit silnější. Vidí to i s neviditelným přísvitem 915 nm. Nastřelení tak max na tři rány. Režim den/noc. Několik typů křížů. V nočním režimu možnost volby zobrazení zelená nebo černobílá. Možnost nahrávání videí +fotky atd. atd. Jinak je to prostě klasická digitální kamera. Zobrazení plynulé bez sekání obrazu. Obeznání kusu např. kňour/bachyně bez problému. Jak jsem psal - vzdálenost je zàvislá na síle přísvitu. Ve tmě bez přísvitu vidíte kulový ani zbytkový světlo moc nepomáhá.
Nevýhodu vidím v tom, že starší člověk může mít problém nastavit přístroj tak aby fungoval jak má. Před používáním je např. potřeba aktualizovat software, který ATN neustále vyvíjí a je po registraci volně ke stažení. Kdo umí s chytrým telefonem nemůže mít problém. Má to i svojí aplikaci na google play na propojení s telefonem.
Ze začátku jsem měl problém s vypínáním. Je potřeba podržet jen než se odpočítá do nuly pak hnedpustit jinak se přístroj vypne a ihned zase zapne!!!!!! Než jsem na to přišla chtěl jsem to jít vrátit.
Jinak srovnávat s analogem 2+ se myslím nedá.
Na posed na hromadu je to ok. Na šoulání bych dokoupil silnější přísvit.
Ty videa co jsou na youtube jsou autentický a odpovídají realitě. Závěr ať si udělá každý sám.
Naposledy upravil(a) buba dne pon 25.5.2015, 12:49, celkem upraveno 1 x.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od kikin »

buba-915nm není neviditelný.
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od buba »

Ok. Tak je pro zvěř míň viditelný resp. rušivý než 850. Správně?
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od kikin »

to poznáš,až při opakované ráně do stejného rudlu,naučí se.Kor při pořádné penetraci honitby stejným přísvitem
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od buba »

To je věc názoru. Vzhledem k tomu, že u nás je v honitbě v noci dost rušno loví někteří opakovaně úspěšně i s baterkou. Jinak to tam bude tam kde je v noci klid.
Ještě bych doplnil, že atn ukazuje ve dne barevně v podstatě jako denní puškohled. Samozřejmě kvalitou je to opět někde úplně jinde.
Srovnávat můžu s nitesite viper, kdy atn podle mě vyhrává jak kvalitou obrazu tak lepší manipulnovatelností. Samozřejmě s analogem, digitálem za 40.000,--kc nebo termovizí se srovnávat nedá.
Yukon photon jsem v ruce neměl, ale pro někoho, kdo se moc nekamarádí s trochu složitější elektronikou bude photon lepší volba. Co se ovladání týká. Bohužel jak ukazuje v noci nevím...
Pokud chcete vědět nějaký detaily, ptejte se. Co vím povím....
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od ramo »

od megaMysl » čtv 21.5.2015, 15:23
Kolega ho (ATN X-SIGHT HD 3-12x) má objednaný, o víkendu budeme společně testovat...
megaMysl TAK JAK TO TESTOVÁNÍ DOPADLO :?: :!: :?:
buba
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: pát 15.11.2013, 18:47

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od buba »

Tak mám další poznatky k ATN . Vystřílel jsem 20 nábojů .308 win a z toho se mi jednou stalo, že zpětný ráz přístroj vypnul/pak jsem zjistil, že kryt baterií nebyl dotažen úplně na doraz/. Přísvit mi zpětný ráz vypnul taky jednou. Přísvit občas nejde zapnout a musí se pootočit zadním krytem baterií. Ten samý problém někdy bývá u svítilen. V samotným přístroji už jsem vyměnil jedny baterie. Je fakt hooodně znát když začínají být vybitý. První baterie byly nejspíš lehce vybitý. Když jsem dal úpně nové tak přístroj využije i silnější zbytkový světlo. Jsem zvědavý na půlměsíc.
Trochu mi vadí, že musím mít na flintě ještě extra weaver/cz 550/. Jsem zvyklý na co nejniží montáž a pěkně zalehnout resp. přilícit. Tady musím natahovat krk jak husa.
megaMysl
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 21.5.2015, 8:28

Re: Digitální puškohled ATN X-SIGHT HD 3-12X

Příspěvek od megaMysl »

Osobní Testování ATN X-SIGHT HD 3-12x

Prvně bych chtěl doporučit tyto stránky http://noktovizor.cz/pruvodce.php , naprostá většina dotazů které se zde opakují ohledně nočního vidění jsou tam podrobně vysvětlené. Například dotaz zda digitál za 15 000 jde srovnat s noktovizorem za 50 000Kč jsou až neuvěřitelné.

Nicméně k testování ATN X-Sight HD 3-12x.
Žádné podobné zařízení které by šlo namontovat na pušku a použít jak ve dne tak v noci na trhu není. Navíc když jsem hledal názory na zahraničních fórech. Našel jsem, že se v Anglii prodává v přepočtu za 27 000 Kč verze která zde byla za 17 990Kč, takže jsem podlehl zaváděcí ceně a objednal jsem si ho také. Ze zahraničních fór jsem vyčetl, že tento přístroj byl docela špatně ovladatelný hlavně díky chybám v ovládacím softwaru z minulého roku. Od vydání nového firmwaru v březnu 2015 je již vše v naprostém pořádku také díky vypnutí několika funkcí např. GPS, které po vychytání problémů opět spustí. Výsledek ze zahraničí: v naprosté většině tento puškohled doporučují i za podstatně vyšší ceny za které je kupují.

Pro mě jsou k nezaplacení tyto funkce: nahrávání obrazu bez nutnosti dokupovat další "krabičky", v noci na čekanou chodím s přítelkyní, která se konečně nenudí a na svém mobilu kouká na ten stejný obraz který vidím v puškohledu já :) Podle reakce zvěře se učíme vábit (k nezaplacení pokud vidíme v naprosté tmě okamžitou reakci zvěře v dálce) Zjistil jsem, že v poslední aktualizaci firmwaru je možnost napájet X-Sight z externího zdroje pomocí microUSB konektoru, mám záložní zdroj na mobil který prodlouží výdrž na 20 hodin nepřetržitého provozu a stojí 400Kč oproti 2000Kč od Pulsaru :)

Nejlepší výsledky má u tohoto zařízení přísvit Pulsar X850 více jak 200m , nebo Pulsar 940 do 150m ,ale nádherně čistý obraz. Noční režim je o chlup lepší na Photonu, ale ty funkce navíc jsou parádní.
Odpovědět