Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od poli »

Nemluvím o montážích z čistého hliníku, vždy to je nějaká slitina, ale buď výrobci uvádí montáže steel, nebo Al, u těch pak v popisu člověk zjistí, že to je dural nebo co, nejsem metalurg a ani neřeším, že je uvedeno AL base, AL rings a je tím myšlena slitina. A nejede to u nás, ale primárně US, kde je přecijen trochu větší střelecká základna a dostupnost komponentů, o kterých se nám tady může zdát.
Originál montáž na Yukon neznám, neviděl jsem a jestli se ti hnula, věřím ti to, možná by pomohlo jí vylapovat.
Rozhodně nemluvím o noname nebo airsoft kroužcích a lištách PRC, ty jsou dobré tak na baterku. Kroužek PRC jsem jeden koupil na kolimátor, už při nastřelení mi šel kolimátor proti původnímu o pár desítek cm vedle, takže o kvalitách těchto výrobků si nedělám iluze. Kroužek jsem zahodil a koupil rychloupínací od Aimpoint, který drží. Jo, bylo to na HK SL8, kde je zmíněný polymerový rail. Několikrát jsem přehodil kolimátor s tím kroužkem Aimpoint za sklo na dural. kroužkách Vortex a budeš se divit, nástřel to drželo, flinta pořád střílela sub MOA tam, kam byla nastřelená, ale to je jen ve 223, takže nějaké velké rázy nehrozí. Na 308 mám momentálně lištu Warne a dural kroužky Seekins. Sklo jsem několikrát sundal a nástřel je tam, kde má být. Jo flinta varmint Savage 10 s přesností sub MOA a stříleno min. na 100m. Kamarád má na T3 varmint v 6,5x55SE dural. rail Recknagel, na tom přehazuje podle potřeby noční vidění na lov a sklo na LR a nemá se změnou nástřelu problém. Ono je to opravdu o výběru komponent. Kvalitní lišta a kvalitní kroužek si k sobě sednou jak prdel na hrnec, takže drží celou plochou a nemá se co vymačkat. Mám doma jedny základny na rail zn. Kozap. Zkusil jsem je přiložit na lištu EGW a rozhodně se nedá říct, že sedí celými plochami tak, jak má. Na té samé liště kroužky Seekins sedí naprosto přesně. Jo a hodně také udělá utahování momentovým klíčem a když rukou, tak s citem.
Osobně nevidím problém v jak se uvádí AL komponentech, stejně tak v kombinaci s ocel. komponenty, ale je třeba použít kvalitní komponenty, ne noname PRC za pár korun. I z oceli se dají udělat nepoužitelné klumpy, viz. Kozap a několik popsaných zkušeností lidí zde na fóru. Mimochodem třeba monolit Spuhr je Al a úspěšně ho používají ozbrojené složky půlky světa na ostřelovačkách třeba v 338LM, i na tebou zmíněné Sako. Jo a stojí bratru 11 litrů, moje kroužky Seekins stály 4,6 litru, takže o ceně to fakt není, když je podobná, jako za ocelový Optilock :wink:
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Michal_123 »

Hliníkové montáži nepomůže vylapování, když je závit ocelového šroubu v hliníku.
A to omačkávání tohoto materiálu všude kde je tlak je také jasné.
Ještě chápu použití AL montáže na zbraně typu AR-15 s hliníkovým nebo polymerovým předpažbím.
Tam je to o celkové hmotnosti zbraně a výkonu náboje.
Skutečně pochybuji o smysluplném využití AL montáže na odstřelovačku v ráži .338LM jak píšeš.
Sám používám .300WM a nic jiného než ocel bych tam rozhodně nedal.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od poli »

Montáž se lapuje proto, aby v ní tubus seděl celou plochou a nikde se nekřížil. A proč by měl být problém s ocelovými šrouby v hliníku? Na krev se nedotahuje ani hliníková ani ocelová montáž, naopak není od věci použít momentový klíč.
Já říkám, že kvalitní hliníková montáž ani lišta se nevymačkají ani na plnotučné kulovnici, to je můj názor a zkušenost, pokud to tedy někdo nezmrví hned při montáži třeba tím, že to dorve na krev a jak říkáš, žvýkne šrouby a nejlépe to celé stáhne křivě. Zkus se podívat třeba na recenze toho Spuhru nebo Seekins, když tomu nevěříš.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Michal_123 »

ad1) Lapování je k ničemu, když to nedotáhneš kvůli šroubům v hliníku a o tom píšu. Už jsem tu mojí zkušenost popisoval.
ad2) Ocelové šroubky se závitem v hliníkové slitině nemá smysl rozebírat. Pominu elektrický článek, ale vymačká se to, prostě musí. Používám VŽDY momentový klíč FAT WRENCH a přesto jsem tu montáž Yukon zničil. Určité řešení by bylo neutahovat to do hliníku ale mít proti ocelovou matku. Nicméně takto jak to popisuješ tomu skutečně nevěřím.

Jak píšu, přendavám montáž dost často, cca jednou měsíčně. A prostě minimálně šrouby to časem určitě schytají i ocelové na Optilocku. Nikoliv závity, ale hlavy s tou hvězdičkou, protože je to nejslabší místo.
Ale to není problém, který bych očekával u AL montáže protože tam je slabé místo ještě jinde.

To je můj názor a zkušenost.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od poli »

Pouč mě prosím tě, proč se to prostě musí vymačkat, protože moje zkušenost je opačná, kvalitní montáž se nevymačká. Nebo tak usuzuješ z jedné montáže na Yukon? Abych věděl, o jaké mluvíš, tak jsem si jí našel a od pohledu a ceny je to jasná čína, kterou lze objednat tipuju tak za 15usd přímo z číny.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Michal_123 »

Tohle je debata, která nemá smysl, všechno co se dalo, už jsem popsal.
Nemám potřebu tě přesvědčovat.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Kubajs »

Nazdar chlapy. Mam na kulovnici otočnou montáž od Recknagelu, ale na klasických kroužkách by byl ten photon moc vepředu. Je tu ješte nejaká možnost, jak ho dostat blíž k oku? Napadla mě možnost jít cestou otočné montaže s weavr lištou + nízke kroužky posunout víc dozadu. Třeba jak je to tady:
http://www.google.cz/search?q=recknagel ... JqKoKEM%3A
Nebo je nějaké jinačí řešení. Dekuju za rady.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Demmi »

To Kubajs : Řešil jsem podobný problém s Yukonem a to, že je na dvoudílné otočné montáži Brno 98 Prim byl Yukon usazen hodně daleko od oka, což způsobovalo nepřirozené držení zbraně při střelbě. Po návštěvě puškaře se podařilo předělat montáž tak, že celý přístroj přitáhl cca 7-8 cm blíže k oku. Prozatím naprostá spokojenost.

Upraveno 2.jpg
Upraveno 2.jpg (223.1 KiB) Zobrazeno 10895 x
Montáž
Montáž
Upraveno 1.jpg (232.95 KiB) Zobrazeno 10895 x
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od palkopal »

A to máš jenom pro Photon, nebo přehazuješ i jinou optiku?
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Demmi »

palkopal píše:A to máš jenom pro Photon, nebo přehazuješ i jinou optiku?
Zatím na kulovnici je pouze Yukon, ale myslím si, že při koupi druhé montáže Prim lze bez problému použít i jinou optiku. Se základnovými kameny se nedělalo nic a původně tam byla Meopta R1r 3-12x RD.
Kubajs
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 210
Registrován: úte 06.5.2008, 11:51
Bydliště: Olomouc

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Kubajs »

Demmi moc děkuju za ty fotky. Domluvím se s puškařem, ten si s tím musi poradit. Ješte jedna otázka ja je ta tvoje sestava vysoká.
Marlin XS 7 243 win, cz 550 lux 8x57JS, ZP 45 16/65.
Jora
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 03.3.2016, 17:05
Bydliště: u Brna

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Jora »

Ahoj, jen si dovolím říct, že je ta montáž dost vysoká (podobně jako ta co je vložená na první stránce) Klidně by se dalo jít o 5-12 mm níž a to už je dost. Je mi jasny, že se na photon montáž blbe shani nebo i vyrábí kvůli je ho tvaru ale jde to v pohodě vychytat.. Už sem nekolik těchto montáží frézoval a namontoval a vypadá to, že vzhledem k popularite tohoto přístroje jich ještě par bude.
Demmi
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: úte 08.2.2011, 19:36
Bydliště: Opavsko

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Demmi »

Je pravda, že ta sestava je vyšší jak píše Jora. Osobně s tím nemám problém, jelikož vlastním poněkud protáhlejší obličej :) Celou paseku s montáží dělá rozměrná kostka přístroje, krerá většínou blbě vychází nad přední základnový kámen. V každém případě pokud máš šikovného puškaře, tak určitě pro něj nebude problém doupravit montáž dle tvých představ.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od Marpie »

Taky zvažuji koupit Yukon Photon, ale přemýšlím jestli jej dát na tátovu karabinu CZ 527 7,62x39 nebo na mou ZKK 270W. Chodili bychom s tím oba. Na karabině je solidní násuvná montáž, kterou se nebojím sundat a nasadit bez změny nástřelu. Na ZKK mám Kozapáckou násuvnou (dal jsem ji provizorně a už zůstala), kterou bych si sundat a nasadit bez obavy o nástřel netroufl. Na karabinu mám ještě jednu solidní násuvnou montáž jen s oky 25,4 tak by asi stačilo pořídit oka 30 do té náhradní montáže. Pokud bych to dával na ZKK tak bych asi montáž Kozap dal pryč a řešil to weaver lištou a weaver oky na puškohled i na Yukon. Oka představu mám - Leupold QRW popř. Vortex, ale jakou značku cenově přijatelné kvalitní lišty pro ZKK 600? A jakou výšku ok? A dali byste Yukon na 7,62x39 nebo spíš 270W? Předpokládám že hlavně budu lovit selata a lončáky ale sem tam i dospělý kus a samozřejmě lišky. Jako optimum bych viděl koupit ještě jednu flintu a to 8x57JS na to vrazit Yukona a nechat to tak, ale tolik financí nemám a v trezoru taky místo není. Pak by bylo ještě řešení ze ZKK sundat puškohled a do Kozapácké montáže (má oka 30) vsadit Yukon a chodit s tím i přes den. Na karabině by to nešlo, ta má oka 25,4.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 4 22LR+Nikon Monarch 3 5-20x44SF; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+ Pard 008Lrf, CZ550 Prestige 270W + Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Jakou snímatelnou montáž pro YUKON Photon ?

Příspěvek od tanak »

QR dvojdielne základne , vrchna cast vyrobena
Přílohy
noc3.jpg
noc3.jpg (123.76 KiB) Zobrazeno 10307 x
noc2.jpg
noc2.jpg (162.37 KiB) Zobrazeno 10307 x
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Odpovědět