ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Včera byla oficiálně oznámena nová generace těchto digitálních puškohledů.
http://www.atncorp.com/x-sight2-hd-day- ... cope-3-14x
Podle toho co jsem vyčetl, tak:
Na trhu by se měly objevit v březnu- dubnu.
Cena by měla být cca stejná jako u první verze, kterou vlastně nahradí- aspoň to píší.
Do verze 1 vyjde během několika měsíců update firmware, který přinese některé nové vychytávky z verze dvě. Zatím se neví, co všechno to bude.
Na první pohled zvětšení rozsahu přiblížení:3-12 na 3-14 a 5-18 na 5-20.
Měření vzdálenosti: Pomocí 2 hodnot spočítají vzdálenost ke zvěři. Moc to nechápu, ale třeba to fakt funguje.
Podle vzdálenosti, rychlosti a směru větru "přesune" kříž.
Automatické nahrávání videí: Bude to nahrávat ve smyčce a při výstřelu to uloží nějaký čas před výstřelem a po výstřelu.
Má to profile manager- kde jdou uložit různé zbraně s různými parametry.
Navíc to má Bluethoot pro propojení s chytrým telefonem.
Měl by k tomu jít dokoupit battery pack s kterým vydržíte více jak 22 hodin online. Je i s pouzdrem na pažbu a speciálním konektorem, který vypadá voděvzdorně. Cena 99 dolarů v USA, ale tohle zatím nikde oficiálně není.
Funkce z 1 by měny zůstat všechny zachovány, případně vylepšené.
Jak to funguje nejvíc napoví zatím jediné video: https://www.youtube.com/watch?v=shWDlwNsgoc
Akorát už to nevypadá na myslivce, ale pomalu na vojáka.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Verze 3-14 se začala tento týden v USA prodávat. Dá se k tomu dokoupit i pouzdro na pažbu s powerbankou a lepší IR přísvit.
Dočetl jsem se, ze bluethoot by měl být později využitý s nějakým dálkovým ovládáním. Ale tohle jsem nikde oficiálně nenašel.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Power pack k X-sight a Xsight II

ATN POWER WEAPON KIT

The ATN Power Weapon Kit gives you plenty of juice whenever and wherever you need it. Up to 22 hrs of continuous use. Easy to recharge and can power other devices.

Included Items:
16,000mAh Mi Power Bank
USB to Micro USB with L-Shape Connector
Water Resistant Rubber Seal
ATN-branded Adjustable Buttstock Pouch
Přílohy
atn_power_weapon_kit.png
atn_power_weapon_kit.png (231.04 KiB) Zobrazeno 26843 x
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Video ukázka jak co funguje, jak vypadají menu a co v tuto chvíli umí X-sight II.

https://www.youtube.com/watch?v=qQV_Dr4 ... e=youtu.be

Video část 1: pozorováni ptáků na 90m
část 2: lov prasete -vzdálenost jsem nikde nenašel.

https://www.youtube.com/watch?v=KThbLwIX-DY
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Termín dodání do ČR květen. Cena je zatím stejná jako za generaci 1.
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od rozka »

Máte někdo něco nového k tomuto modelu?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Měl jsem ho v červenci na půl dne půjčený. Včera mi konečně došel a dneska šel z5 na reklamaci- černá tečka kousek od kříže. Tak snad brzo příjde jiný. Při prvním testování jsem byl docela spokojený, přes den pěkný obraz, v noci s přísvitem taky dobré, problém bude za šera.
Napájení- normální nabíjecí baterie do ATN asi ani nemá cenu dávat, po pár minutách už to hlásí slabou baterku a některé věci nejdou zapnout(třeba wifi). S powerbankou to je jiné kafe, případně na forech všichni používají baterie Kentli(výdrž až 8 hodin). Kentli jsem si obědnal z Aliexpresu, tak pak otestuju.
Nové modely mají sluneční clonu, kousek trubky se s malou dírkou uprostřed, který se našroubuje na předek puškohledu. Docela to zlepší za dne obraz.
Fotky a videa vypadají rozumně, měření vzdálenosti jde taky použít, ostatní jsem ještě netestoval.
Uživatelský avatar
SamanFalco
Častý návštěvník
Příspěvky: 97
Registrován: pát 25.3.2011, 11:00

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od SamanFalco »

Ta originální power banka je až podezřele podobná Xiaomi Power Bank 16000 mAh...za cca 800Kč ;)
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Pár postřehů.
Puškohled dokáže vyždímat během 6-8 hodin i kvalitní AA baterie, s tím, že po po cca půl až hodině začne hlásit slabou baterii a už nejde zapnout wifi a video. Řešení jsou 2 - powerpack(vzhledem k váze a plantajícímu kabelu to nebude asi úplně ono), nebo pro mě úžasné nabíjecí baterie Kentli 1,5 V 2800 mA. Pozor musíte koupit i specíální nabíječku, která nabíjí baterie na myslím 3,6V(kolem středového pinu je ještě kroužek pro nabíjení) a funguje to perfektně. Zatím testováno v teplotách těsně pod nulou max 6 hodin se zapnutým nahráváním, déle jsem zatím neseděl. Každopádně jsou doporučovány do - teplot. U nás se dají sehnat 4ks s nabíječkou přes 2t, s aliexpressu za 800 kc. Vyplatí se vzít 2 sady, já si bohužel vzal jen 1pack na testování.

Sluneční clona- Za dne určitě s ní- obraz je ostřejší, za šera, tmy 100% sundat, rozdíly jsou obrovské.

Nastřelování- opravdu stačí vystřelit na terč a pak posunout kříž na místo dopadu. Pozor na kvalitní montáž, puškohled má svou váhu a než jsem jí upravil, tak to střílelo různě.

Ovládání- ze začátku složité, po pár dnech občasného používání jsem si zvyknul a i v rukavicích nemám problém. Ale pro každého to nebude.

Měření vzdálenosti- počítá se podle velikosti cíle. Test na lišce v noci (220m, naměřeno 240m) a srnčím (85m, naměřeno cca 80m)- dopadl myslím rozumně. Je třeba ale počítat s tím, že to je pomalejší.

Noční režim- z dodávaným přísvitem odhaduju za dobrých podmínek max 100m. Pokud chce někdo střílet dále musí investovat do lepšího.

Zoom- na mě docela pomalý, ale dá se na to zvyknout. Na 14 už to není ono.

Obraz - nedá se to srovnat z kvalitní denní optikou, ale není to špatné.
Je to drahší, každý to nerozdýchá, ale po měsíci používání to vypadá na zajímavé trávení volného času.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od poli »

Nějaké srovnání kvality obrazu např. s Pulsar lrf 870?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Nevím o nikom, kdo by měl lrf 870. Každopádně se dívám, že je o cca 20t dražší, takže předpokládám, že bude výrazně kvalitnější. Nemáte je někdo možnost porovnat?

poli píše:Nějaké srovnání kvality obrazu např. s Pulsar lrf 870?
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Pro ty, kteří rádi vědí, jak daleko střílí:
Příslušenství nejen k X-sight II- dálkoměr.
https://www.atncorp.com/range-finder-la ... stics-1000
https://www.atncorp.com/range-finder-la ... stics-1500

Dálkoměr se spojí s X-sight přes bluetooth a po změření se přenese údaj do puškohledu a nastaví vzdálenost.
Případně s jiným puškohledem: Dálkoměr se spojí s chytrým telefonem a ten řekne"kolik naklikat".
Pro někoho by to mohlo být zajímavé, otázka je cena.
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

ATN predstavila dálkový ovládač pro své chytré optiky nové generace. (X-sight-II, Thor).
https://www.atncorp.com/x-trac-scopes-remote-control
Měl by usnadnit používání těchto puškohledů.
Cena by se mohla pohybovat kolem 1800 kč- to mi připadá na ovládač dost.
Spotřeba energie- záleží, kolik si vezme Bluetooth 4.1, ale už teď si bere X-sight hodně, tak snad se to zásadně nezvedne. Ovládač je napájen jednou CRV2450.
Tlačítek je stejně, jako na X-sight a jsou konečně vystouplé. Navíc to zoomovací kolečko asi zoom hodně usnadní.
Nějaké obrázky z ATN stránek:
Přílohy
x-trac2.png
x-trac2.png (95.27 KiB) Zobrazeno 23066 x
x-trac1.png
x-trac1.png (107.08 KiB) Zobrazeno 23066 x
mirass
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 22.8.2016, 12:57

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od mirass »

Zdravim. Mel bych jeden dotaz, pouzivam ATNko pouze na powerbanku tu orig. od ATN a pokazde kdyz chci optiku zapnout, tak musim nejdriv zapnout powerbanku tim tlacitkem a pak jde zapnout i optika. Celkem otravna vec, ktera prodluzuje dobu pred vystrelem. Taky se mi maze nastaveni data a casu. Kdyz mam v optice jeste tuzkovky, tak tyhle problemy nemam. Ma nekdo podobnou zkusenost? Jinak mam tu HD II 5-20x posledni firmware .619
Uživatelský avatar
jiri
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: sob 24.10.2015, 21:03
Bydliště: Severní Morava

Re: ATN X-SIGHT II HD 3-14 a 5-20x

Příspěvek od jiri »

Zdar,
originál powerbanku nemám, ale měl jsem připojených několik jiných a všechny se musely před použitím zapnout. Já jedu na baterie(Kentli) a puškohled zapínám když vystoupím z auta a vypnu zase u auta s tím, že vím, že mi to těch 6 hodin pojede. Pro případ nouze mám záložní sadu. U powerbanky bych to vůbec neřešil(píšou myslím 20 hodin).
ATNka drží bez napětí datum a čas jen chvíli (v klidu vyměním baterie, déle jsem to nikdy nezkoušel), je doporučeno i když používáš powerbanku, mít v puškohledu baterie, pak se čas neztratí. Pak ale zase nepřijdeš na to, že si nezapnul powerbanku a jedeš na baterie a je to začarovaný kruh. Každopádně, kromě datumu a času nic nezmizí.

mirass píše:Zdravim. Mel bych jeden dotaz, pouzivam ATNko pouze na powerbanku tu orig. od ATN a pokazde kdyz chci optiku zapnout, tak musim nejdriv zapnout powerbanku tim tlacitkem a pak jde zapnout i optika. Celkem otravna vec, ktera prodluzuje dobu pred vystrelem. Taky se mi maze nastaveni data a casu. Kdyz mam v optice jeste tuzkovky, tak tyhle problemy nemam. Ma nekdo podobnou zkusenost? Jinak mam tu HD II 5-20x posledni firmware .619
Odpovědět