Fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
bohusR
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 19.12.2012, 18:48

Re: Fotopast

Příspěvek od bohusR »

motolada, poloha GPS je mimo proto, že žádnou GPS to nemá! Dovozci této fotopasti jsou dost mimo a neví jaký rozdíl je mezi GPS a mezi triangulací vysílačů mobilních operátorů.
Určovat polohu pomocí triangulace je nesmysl! Nenajdete tak ani prd.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Hmmm zajímavé, na moje dotazy na problémy bylo vždy odpovezeno že je chyba v signálu...
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Fotopast

Příspěvek od romann »

Potřeboval bych poradit jak nastavit fotopast HC 300M na posílání na mail. Sim kartu mám t-mobil za 200kč.Přikládám tabulku na nastavení s kterou si nevím rady. Pokuď by byl někdo ochoten mě poradit byl bych mu vděčnej. dík
Do sz.
Přílohy
fotopast.jpg
fotopast.jpg (87.62 KiB) Zobrazeno 15336 x
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

Mám podobný problém a, to že mi fotopast pošle MMS ale neposílá mail ikdyž to nastavím dle návodu. Máte někdo zkušenosti jak to řešit?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopast

Příspěvek od motolada »

Já to řešil s dovozcem, ti už mají pro takové antitalenty vytvořeny nahrávací soubor. Ten pošlou mailem a ty si ho zkopirujes na kartu.
Rychle a presne... Akorát teda u mě UO VISION
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

zkusím to: ))
je tam víc věcí - už na té zálžoce SMTP - je tam nastavení serveru, gprs(poskytovatele signálu)...

příklady berte iluzorní:)

zleva shora, rámeček SMTP setting:
tam zapnete že chce posílat po mailu (ne MMS), takže ON
smtp mode: auto - znamená že to posílá samo, pak je asi ještě volba "manual".. to na kliknutí při testování
country: tam byste vybrali CZ a operátora třeba Vodafone a mělo by to doplnit údaje v gprs settings, ale nemusí to mít pro cz správně
picture nu of day: kolik to má posíla obrázků max (ochrana proti vyčerpání dat třeba), 0 je obvykle "unlimited" -když dáte malé číslo, tak vám to pošle za hodinu třeba 20 fotek (dle nastavení jinde) a celý den nic

gprs settings, rámeček vpravo nahoře, údaje pro tmobile datové karty
apn: internet.t-mobile.cz
account: gprs
password: gprs
(tohle by mělo jít automaticky i bez vyplnění když zvolíte operátora a zemi, ale někdy pomůže dát tam vlevo manual a vyplnit ručně, tohle jsou prověřené údaje natvrdo u t-mobile co se dávají u problémových zařízení) :-)

server setting, vlevo dole, to je nastavení serveru který bude z fotopasti ty maily vlastně "rozesílat" - fotopast to umí poslat jen na tzv. SMTP server (poštovní server v internetu, gmail, seznam...)
obvykle na tom serveru musíte mít vytvořený mailový účet a ty údaje použijete pro toto nastavení, anonymně to nejde

server: smtp.seznam.cz (seznam, chcete od nich jak mají pojmenovaný smtp server, toto je seznam)
port: 25 (můžou být jiné, u gmailu zabezpečené - to jsou ty volby s tečkou - u seznamu 25 je NOSSL, gmail vyžaduje ssl takže pak je port 465
email: přihlašovací údaj do té schránky Z KTERE se to bude posilat jako odesilatel - takže petr.novak@seznam.cz
heslo: k té poštovné schránce
- doporučuji si vytvořit nový účet jen na to odesílaní a nějak si ho pomenovat, to heslo je tam viditelné, kdo by vám tu fotopast ukradl, heslo najde.. takže extra nový účet na seznamu? který bude používat jen jako odesílatele a z TE adresy Vám budou chodit fotky-maily

email settings: tabulka vpravo dole, tipuji na příjemce mailu - mohou být 1-4 obvykle.. TAM vám bude chodit mail s obrázkem

případé dotazy rád zodpovím:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Fotopast

Příspěvek od romann »

Petr 1970 díky moc už to posílá na email fotky tak jsem si hned nastavil upozornění sms kou a při testování doma to funguje dobře. Tak ještě jednou díky.
Roman
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Fotopast

Příspěvek od Petr1970 »

jinak k tomu - nevím jaké máte telefony, ale dnes v podstatě jakýkoli "smartphone" umí mít internet (paušál na simkartě, nějaká data) a pak si můžete tu poštu (na seznamu třeba" číst rovnou přes mobil..
nemusíte posílat si z mailu sms že vám došel mail.. a pak se na počítači na ten mail dívat..

samozřejmě to nejde moc u základních telefonů...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopast

Příspěvek od zadyz »

A můžu se ještě zeptat jakého operátora na data používáte a kolik se tak platí?
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopasti

Příspěvek od zadyz »

Ahoj setkal jste se někdo stím že vám zamrzá fotopast? teda spíš v době mrazu mi posílá jen prázdné fotky nevíte jak to vyřešit?
Zatím nebyl mráz nic moc..
Jinak já mám Gomobil za 95 kč 150mb a vyčerpá tak do 50 a to se tam musí prohánět každou noc čuníci
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopasti

Příspěvek od motolada »

Co je to prázdná fotka? Jakou máš past?
zadyz
Nový návštěvník
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 19.1.2012, 10:08

Re: Fotopasti

Příspěvek od zadyz »

čistě bílá fotka jen s datem a časem
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Fotopasti

Příspěvek od motolada »

To vypadá na vadu clony
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Fotopasti

Příspěvek od Karel61 »

to zadyz:
Vzal bych fotopast domů, nechal ji otevřenou v teple 2 dny, a pak znovu otestoval. Pokud závada nezmizí, reklamovat. Chyba může být nejen v cloně, ale i v elektronice, která nastavuje expozici nebo v čidle expozimetru.
alexis
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: sob 11.12.2010, 17:37
Bydliště: Praha

Re: Fotopasti

Příspěvek od alexis »

Má někdo praktickou zkušenost s fotopastmi SPROMISE? Porovnání s jinými..např Bunaty?
Odpovědět