Hodiny na zvěř

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Steyer »

když to nezvedneš, nikdo nic neúčtuje. Akorát si musíš hlídat platnost kreditu.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Jelikož mi odešly po 15 letech moje hodiny na černou a pokrok se hnul kupředu tedy i já....Nevíte,kde by se tohle dalo sehnat i u nás.Momentálně se do Rakouska a ani Německa nedostanu.A do Čech nezasílají.
Leží mi tu spousta mobilů nemáte někdo plánek.Fotopast nechcu ty se ted kradou a to ve velkém.
http://www.ebay.de/itm/Sauhandy-Wilduhr ... 805wt_1191
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Karel61 »

Rakušák, co má vedle povolenku už asi 15 let, mi referoval, že toto zařízení testovali - jedná se o polohový snímač s GSM modulem. Dokonce udělali řadu vnadišť, na jedno vnadiště přístroj dali, na ostatní ne. Výsledkem testů bylo, že prasata na vnadiště s tímto přístrojem (pokud je přímo na vnadišti a prase musí ryjem těsně k němu, aby s ním otočilo) nejdou :!: Pokud se přístroj umístí aspoň 3 m od vnadiště, tak to funguje. Řešením je propojit vnadiště vlascem s přístrojem, pak ale dát pozor, aby to při pádu za zády prasete nebouchlo, jinak je zase v prachu.

Pokud jde jen o hodinky bez GSM modulu, jeden čas jsem to dělával tak, že jsem koupil za 200,- Kč hodinky u Vietnamců, hodinář mi do nich vyvrtal díru a vytáhl drátky na napájení ven, ke drátkům jsem připojil mikrospínač s tužkovou baterkou a vše sešrouboval mezi 2 prkénka. Přitom tužková baterka musí být utěsněná ve dřevě (stačí když prkénka dobře doléhají na sebe), jinak prase baterku ucítí, jakmile se ryjem přiblíží. Myslím, že by to fungovalo i s elektroinstalační krabicí typu "acidur" IP67 (v každé elektře), ale netestoval jsem to. Problém je, že hodinky po čase začnou blbnout - vlhkost a rosa jim nedělá dobře.

To Zdenek: ještě jeden funkční model mám, tak mohu poslat fotky.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od fesoj »

My jsme s kamarádem použivali ty úplně nejjednodušší hodiny bez napojení na mobil. Důležité je, aby byly odolné proti vlhkosti. Stačí je dobře zamaskovat proti zlodějům /např. do stařiny/ a uvázat je rovněž zamaskovaným špagátem. Jakmile prase nebo jiná zvěř zakopne o špagát, zastaví se čas. A pokud vnadiště kontrolujeme denně či aspoň ob den a dáváme jen malé dávky krmiva, úplně to stačí. Fotopast je sice daleko sofistikovanější zařízení, ale také mnohem lépe objevitelné a ukradnutelné. Ty jednoduché hodiny bez elektroniky jsou při správné instalaci blbuvzdorné i zlodějůmvzdorné. Kamarád, který je instaloval, mě pověřil jejich kontrolou a ač mi jejich polohu přesně popsal, dalo mi dost práce, než jsem je vůbec objevil.
Kritériem pravdy je praxe.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Karel61 »

To fesoj:
Já už ten systém hodin přes 2 roky nepoužívám, ale jen tak ze zvědavosti: Jak se ty hodiny zastavovaly tím špagátem: Elektricky nebo mechanicky?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

No pánové děkuji za odpověd i nabídku...
Asi tak, na starý kolena abych se nenudil jsem nastoupil do nové práce,která mě baví,ale jedná se o nepřetržitý provoz no a ještě si farmařím.Moc času už nezbívá.
Ty hodiny co jsem měl byly na polohový spínač v kartuši.Prasatům nevadila ani baterka ani,že klapaly.A vlhko už vůbec ne,prostě dosloužily i když je na trhu pořád mají tak opět bud v A anebo v D.U nas pouze digi.To u těch nových digi jeto horší.Ty se jim opravdu nelíbí a 2,5 nechávat v lese těm co se vše líbí se mi nechtělo.Ten mobil je asi dost dobrá věc.
Třeba se někdo najde,kdo má plánek a nebo jezdí občas ven ,ja to do řepek už asi nestihnu. :wink:
To polohový spínací čidlo stojí 20Kč je to vlastne kulička,ktera se odkutálí po převržení a odpojí zdroj batarie a rafičky se zastaví.Vše,ale nevydrží věčně a mě posloužily moc.V dobách,kdy nikdo tady nevěděl,že něco takového je.
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od onder »

Ahoj Zdenku přesně tyhle hodiny na prasata mám dvoje,kamarád mi je koupil v německu a poslal je k nám.Není pravda že se toho bojí vždy je dám do hromady pod kameny a když příjdou a začnou hledat kukuřici tak mi začne zvonit tel.pač je v tom mobilu pohyb.senzor a volá to na poslední volané číslo.
Andy4
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07.12.2011, 9:45

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Andy4 »

zdravím kolegové,
právě jsem zakoupil hodiny v podobě mobilu, který volá, když se s ním pohne. Pokud by je někdo sháněl, tak jsem je bral zde: http://stores.ebay.com/GSMBASE-de-Store ... 34.c0.m322

cena byla podle kurzu asi 1800 s poštou a funguje to skvěle. Telefon je úplně nový. Uvidím, jak se osvědčí v praxi. Plánuji ho dát do kolotoče.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Lesomil »

Andy4 :)
Jak moc je ten "mobil" nerozbitný....? Jde o to, pokud jej dáš to bubnu z tvrdého materiálu jestli se nerozbije při tom, když si černá zvěř "pohrává a pohazuje bubnem ve snaze vytřepat z něho krmivo..." Že to mnohdy je poměrně hrubé zacházení asi netřeba pochybovat.
Andy4
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 07.12.2011, 9:45

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Andy4 »

mobil je normální, jak na tom odkazu.. Je jasné, že to chce dát do nějakého vodotěsného obalu...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Děkuji všem za odpovědi,
Andy4 to ti k tomu neposlali tu krabičku a nebo to zelené vajíčko jako obal ?Já jsem si myslel,že se to musí objednat asi vzlášt.
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

Nevíte někdo, jestli někdo opravuje ty klasické hodiny co se převrhnou a zastaví? Mně začali nějak blbnout, že se mi často zastaví když zašroubuju to víko. Já je ukazoval jednomu hodináři a ten ně koukal jak z jara :D
Odpovědět