Hodiny na zvěř

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Vojtěch
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 23.9.2007, 17:27
Kontaktovat uživatele:

Hodiny na zvěř

Příspěvek od Vojtěch »

Používáte někdo hodiny na černou zvěř? Jak se osvědčily? Teď pomalu přicházejí do módy myslivecké kamery a podobná zařízení, na egun.de jsem viděl i předělané mobilní telefony co pošlou SMS upozornění pokud jsou vychýleny ze stabilní polohy. Používáte někdo něco takového? Případně, nemáte schéma jakým způsobem je předělán mobilní telefon aby plnil tuto funkci?
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: Hodiny na černou, SMS upozornění

Příspěvek od tornádo »

pokud o to nechceš přijít tak nekupovat.Třeba ti to odnese nějaké prase,které má dvě nohy :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: Hodiny na černou, SMS upozornění

Příspěvek od Steyer »

problém není si to opatřit, ale pokud to budeš používat, tak schovat (nainstalovat) tak, aby to nedostalo nožičky a neodešlo k sousedům. Cokoliv použiješ - kameru, hodiny, mobil - musíš vymyslet tak, aby to nebylo vidět, nebo alespoň nebylo na porvní pohled vidět. Další VELMI důležitá zásada je O TOM nikomu, ale NIKOMU neříkat, divil by ses, kdo všechno by se ti po tom pak šel poohlédnout. Taky se k tomu nesmí dostat zvěř, prase ti s tím udělá velmi nepěkné věci, páč to většinou voní, jak na to šaháš rukama. Když to sečtu a podtrhnu, tak mi vychází, že je lepší pravidelně chodit na čekanou a do revíru a budeš toho vědět daleko víc, než z nějaké mašinky. (foťáky nemyslím - focení zvěře je něco jiného).
Když se to vezme na praktickém příkladě:
máš hromadu - chceš vědět co a kdy se na ní děje - pořídíš si upravený mobil nebo hodiny a dáš to např. do barelu s kukuřicí (přikovaného POŘÁDNÝM řetězem ke stoletému dubu), tak se bude dít asi toto.
1) prasata budou chodit do půlnoci - to je sice paráda - asi si zalovíš, ale kdybys tam normálně chodil, tak to zjistíš taky.
2) prasata budou chodit po půlnoci nebo nad ránem - bez přístroje to za čas zjistíš taky a i kdyby si to věděl z hodin nebo z mobilu, tak ruku na srdce - kolikrát tam na ně půjdeš? Já osobně jsem pak několik dní k nepotřebě, ale každý je jiný.
Taky počítej s tím, že tato udělátka jsou postavena na principu změny polohy nebo otřesu ( a to většinou i pěkně malého), takže v praxi to spustí třeba bažant, který se přijde nazobat kukuřice z toho barelu, sojka, atd. V noci pak kromě prasete hlavně mývalovec, jezevec ale hlavně i myš, která vleze dírou do barelu a leze uvnitř po kukuřici. Takže budeš mít celkem dost falešných signálů, které abys rozlišil, tak musíš stejně pravidelně chodit a číst stopy kolem - což bys bez udělátka taky dělal.
Ale nic, někdo je hračička a chce to vyzkoušet (proto jsem to zkoušel) a svůj účel to určitě plní. Rozhodně to ale nenahradí pravidelné a časté návštěvy revíru. Přeju hodně úspěchů a ZDAR!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

Chtěl sem se zeptat jestli máte někdo s tímto zkušenost. Našel sem to na ebay a docela mi to zaujalo. Ale nevím jak to má fungovat (německy moc neumím).

http://www.sauhandy.eu/index.php?page=s ... Itemid=102
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Zdenek41 »

Myslím,že je to nastaveno tak,jak hodiny spadnou budeš zavolán na mobil.Jinak si na překladači přelož.A budeš vědět přesně.Podle mě je to až moc přetechnizovaný.
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

Já už to do překladače dal, ale moc moudrý sem z toho nebyl. Pochopil sem z toho že ten telefon má v sobě to čidlo, že až se převrátí tak zavolá. Bylo tam napsáno že je odblokovaný na sim kartu, tak by to mělo fungovat i u nás. Ale zase to nechci kupovat když na to nevím žádný ohlasy.
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od kikin »

Dnes již překonané fotopastí.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Hirc »

je to jak psal Kikin ...
- pořiď si fotopast s GSM modulem

Asi nejlevnější kombinace u operátora T-Mobile je tato (jak je to u O2 nebo VF nevím)
- obyčejná Twist předplacenka s 200 kreditu + aktivovaná data/GPRS a služba MMS
- aktivované zvýhodnění "Moje Rodina" na cílovém telefonním čísle (musí to být standardní tarif, nikoliv Twist)
- tu Twist předplacenku si dáš do "rodiny" a následně vložíš do fotopasti (v konfiguraci nastavíš cílové číslo pro doručování MMS)

Pak Ti bude chodit MMS vždy, když kamera něco zachytí a budeš to mít zadarmo; resp. za ten paušál co má "Moje rodina". Jednou za cca 6 měsíců tu Twist předplacenku dobiješ, aby ti jí operátor nezdeaktivoval. Až se ti kredit nakumuluje je možno si ho následně nechat vyplatit na značkové prodejně.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od kopov.c »

Kurnik lidi vymyslijou všechno :lol: Já pořad přemýšlel jak mít fotopast s mms a neplatit moc.Už to vím-díky za návod :)
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

Fotopast je zbytečně drahá, já už jedny hodiny mam a sem s nima max. spokojený, akorát mi nezavolají :( . Proto přemýšlím o tichto, nepotřebuju vědět co všechno chodí na krmeliště. Mě bude stačit když budu vědět že mi přišly prasata. A o tu fotopast bych se asi bál, že mi jí někdo ukradne
kikin
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 18.12.2008, 22:07

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od kikin »

bob-no vidíš,já bych zase myslel,že hodiny jsou za ty prachy a službu drahý.Ukradnou ti je taky,akorát nebudeš vědět kdo.Oni ti vlasně můžou zaznamenat houbaře,který se ti právě vysral na hromadu a cestou o ně zakopnul.Vlastně kdyby zakopnul,tak je rovnou veme. :D
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od motolada »

No jistě,pokud někdo sebere fotopast tak s hodinama si nedělej iluze,jinak jak na hodinách poznáš,že s nima hlo zrovna prase a ne jezevec?
Navíc prasata běžně navštěvují vnadiště pouze jejich projitím,v lepším případě do něčeho drbnou,ale to zrovna nebudou hodiny,ale lovit by se dalo,takže za mě jedině fotopast a mms,nebo foto na e-mail toby bylo zdarma ne?
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

Ukradnout můžou obojí, ale míň mi budou srát ty hodiny než fotopast za bura nebo kolik stojí :). A toho jezevce bych se nebál :D dáváme na obilí stříšky aby to než přijdou prasata nesežralo dančí a nic jinýho než prase to neodšoupne ani nezvedne. A jak sem psal už jedny hodiny mám a u jedný stríšky máme udělaný dno a v nich visí ty hodiny. Je to vyzkoušený a funguje to stoprocentně. Nejsou ani vidět a pochybuju že na ně bude houbař srát :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od Steyer »

to bob 44: to je klasika "sauhandy" - tvoje prasátko ti zavolá.
Fígl je, to schovat tak, aby ti to a) nikdo nešloh b)prasata úplně nerošrotovaly c) nenavlhlo to nebo se to nenamočilo v bahně na vnadišti. S tím si lámej hlavu. Jinak je to vobyč mobil s vestavěným senzorem otřesů (nastavitelná citlivost), který můžeš použít prakticky na cokoliv. Sledování sklopce, hlídání auta, hládání nemovitosti, hlídání kazatelny,... atd. , vymysli si sám.
Po zaregistrování pohybu ti to zavolá, ty to vytípneš (žádné náklady) a po ca. 10-15-20 minutách se to znovu přepne do pohotovostního režimu. V Německu a Rakousku jsou toho plnné myslivecké inzerce. V praxi si myslím, že je to stejně jedno, protože pokud si vnadiště nebo ochozy pravidelně kontroluješ, tak stejně zjistíš sám líp, kdy choděj, takže ... dobrý udělátko, ale na nic.
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
bob44
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: stř 29.2.2012, 13:25

Re: hodiny na zvěř

Příspěvek od bob44 »

to steyer: takhle sem si myslel že to funguje, ale nechal sem si přeložit co je na těch stránkách a píšou tam on používá ňákou kartu od Tmobilu a na jiných že si to účtuje cca 9 centů. Ale neni mi jasný jak můžou účtovat peníze když to nezvednu, jenom vymačknu. :?:
Odpovědět