Kradené fotopasti

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Leon »

tak potom stačí motorovka když to bude chtít někdo ukrást tak se tomu neubráníme :?
CZ 550 american 308win.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od kopov.c »

Dávat fotopast ze žebříku do výšky mimo dosah je asi to nej.Ale už vidím jak se mi chce sebou do lesa pokaždý tahat žebřík :) Většinou ji mám dva dny tam a další dva dny plně jinde a pokaždý tahat žebřík su zdechlej. Nehledě na to,že pokud ji dám 5metrů nad zem,tak noční přísvit u acornu má tak malej dosah,že stěží z fotky poznám co tam vlasně je :? Nějaký extra maskování taky není moc reálný-fast potřebuje mít výhled a sebemenší pžekážka mi odráží přísvit zpět a fotku tak rozmaže,že taky nic na fotce neuvidím. MMS jsem původně chtěl taky,ale za noc tam kolikrát mám ted v zimě 200-300fotek.To bych se za prvé nedoplatil a za druhé se z těch MMS asi za chvíli zbláznil.Fotka mi zloděje asi taky nepomůže určit-dávám past kvůli dobrýmu záběru tak 1metr nad zem a když přicházím měnit kartu,tak jsu na fotce od pasu dolů.Podle téhle fotky bych zloděje asi těžko poznal. Asi nejlepší řešení je ji nedávat přímo k hromadě,ale na ochoz a podobně mín lidmi navštěvovaný místa. No a s tím že mi ji někdo ukradne musím trochu počítat- Kdybych se pořád jen bál,tak nemůžu mít vlastně nic :?
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od T.Kulikov »

Mám past s MMS/GSM. Provoz vychází na pár korun, pokud je v režimu e-mailu, v mém případě se jedná o 75Kč/měs. od O2 tarif internet start. Past umí nejen vyfotit zloděje a poslat jeho fotku bleskově do mého mob. telefonu ale lze lokalizovat i poloha v momentě přihlášení SIMky k síti. Né, že by nešla ukradnout ale podle mě půjde najít. :mrgreen: Mám už fotky několika členů MS kde hostuji, jak mi "prohlížejí" krmeliště (nikdo si jí nevšiml..). Past mám ve výšce cca. 3 metrů, jelikož odpadá potřeba kontroly SD karty, lezu k ní tak 1x za 5 týdnů, tolik asi vydrží baterie při frekvenci cca. 10 fotek denně. (8x AA). Žebřík mám rozkládací, vejde se naprosto bezpečně do kufru auta....

PS: Past je umístěná v ptačí budce, takže to vypadá celkem přirozeně :roll:
Ten člověk na fotce je moje maličkost, takže nikoho nezveřejnuji, to jen pro pořádek.....

http://oldstars1968.rajce.idnes.cz/Past/#Snmek665.jpg
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Petr1970 »

no hlavně sem zjistil že ty zamykací zámky jsou úplně nahow...:-) (vynechám že jsou v plastovým těle tý pasti. i když bude v plechovým boxu..

nějak se mi pořadilo ulomit klíček v zámku.. list pilky, rukavice, 30 vteřin na jedný noze na větvi a 5mm lanko pryč..
nepoučil jsem se a zkurwil jsem si i druhý zámek.. 50 vteřin, bylo to 8mm lanko:-)

obyč list za pár korun, taháno v ruce omotáno hadříkem...

"no comment":-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

Tak ono od lanovyho zámku nemůžeš čekat nějakou odolnost proti pilce na železo.
Nejlepší odolnost bude mít kloubovy zámek, ten by měl být kaleny a přitom ještě použitelný v terénu, pak nějaká kotva "U" zámek..
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Petr1970 »

no já naivně čekal..
99 procent (možená 105 procent) fotopastí má platový průvleky pro lanka a- takže je uplně nahowno jaký je lanko, když je tam plast..
takže jedině ty ocelový boxy...(plechový)

tam je druhá věc, ani fotopastí ani těma boxama co sem viděl neprostrčíš nic víc než těch 5-8mm... a to ty lepší lanka-zámky nejdou
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od rimar77 »

no já si vyrobil ten plechovej box sám a uděláš si ho podle představ na míru a místo lanka tam mám normální řetěz a na ten jde zámek takže asi tak bych to řešil být tebou
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od monrouch »

Dobrý den.
Taky mám zážitek se „ zloději“.
Tak jsem si postavil na paseku jednoduchej přenosnej posed. Lehký, do jedný ruky - hliníkovej žebřík hranolky a sedák. V blízkosti jsem ukryl fotopast. Louka byla rozryta od prasat , tak jsem pod drny ukryl krmení , takže to nebylo na první pohled vidět. Prasata chodila dost pravidelně , ale byl špatný vítr tak jsem tam ani neseděl. V neděli jsem byl krmit a málem mě trefilo.Nejdřív jsem si myslel, že jsem zabloudil a jsem na jiné pasece. Žebřík a fotopast byly pryč. Čistá práce . Ještě uklidili i ty odřezky dřeva v okolí.
Tak jsem přišel skoro o 10 tisíc. Neděle v háji. No ale v úterý jsem potkal kolegu ze spolku, říkám mu ňáká svině mi ukradla žebřík a on na to to jsem byl já. Na příkaz hospodáře. Nejdřív jsem měl radost , že se to našlo, ale pak mně došlo že to nebylo vůbec fér. Lankový zamek a řetěz přecvaklej. Stačilo zavolat nebo se zeptat .
A důvod? Neměl jsem od hospodáře povolení tam ten žebřík dát. Ani povolení tam krmit.
Ale on mi ho stejně nedal. Mám teď zákaz někde ten žebřík postavit. No dobře to beru, ale na tu fotopast šahat neměli. Žádný zákaz v zákonu na monitorování zvěře v honitbě není.
Jenomže vedení spolku se dohodlo, že se fotopasti v honitbě nesmějí používat. Nějak jsem to pozapomněl.
Takže kam spěješ česká myslivosti? Do p…… .
Lovu zdar.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od figi »

No pokud si bude každý dělat co chce, tak jako ty, tak je jasné, kam by to spělo. U nás by jsi dopadl stejně navíc s velkou ostudou.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od fradus »

monrouchu, pokud nesouhlasíš s pořádkem v tvém MS, tak si najdi jiný, kde ti to bude vyhovovat. Nebo ještě lépe, pronajmi si honitbu za své kačáky a tam si dělej co chceš.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

Jo jo diktatura se drží jako špína za nechty .
Pokud neporušil 449/2001 co se metrů tyče, tak už máš v cestě jen stanovy případně provozní řád.
Sám nechápu proč jsou fotopasti zakázané, proč???
Jednoduše bych hledal oporu ve stanovach
Zavání mě to házením klacků pod nohy,nema náhodou žebřík hospodář o pár metrů vedle?? :D
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od monrouch »

Dobře, asi máte pravdu. V pátek jsem to postavil a jak byly svátky tak jsem to chtěl říct hospodáři až v pondělí. Akorát je smutný, že mobilní posedy jsou v honitbě běžně a to prochází. Mně spíš vadila ta zabavená fotopast a ten def. zákaz žebřík použít.
Tak a teď mi tedy poraďte, jak mám lovit. Na těch 3-5 kazatelnách kam něco chodí nás loví skoro 30. A to ještě nejmíň jedna třetina má NV. Na strništi kam prasata chodí je legální posed, ale farmář co to pole vlastní dělá schválnosti. Pruh kolem posedu asi 80 m zvoral a zbytek nechal být. Takže tam už se lovit nedá. A přitom jako první natahuje ruku na zaplacení škod.
A u nás kdo nenastřílí za určitou částku zvěřinu, tak to platí ze svého.
Jo asi 300 m naproti je kazatelna veřejná, ale tam nic moc nechodí a kvúli větru se nedá sedět na obou zařízeních. Takže si nekonkurují. Ty pasti nemaj rádi hlavně starší členové.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od dalas »

To jsou nepříjemné stránky demokracie. Pokud to je ve stanovách, což pochybuji, protože do stanov je dobré dát to nejnutnější, jinak jsou to velké komplikace, tak je to třeba dodržet. Více pravděpodobné je že to odhlasovalo zasedání členské schůze a mělo by to být uvedeno v zápisu. Pak je to třeba taky dodržet, byť je to třeba kravina. Jinak ani výbor, ani hospodář, ani stráž nemohou nic nařizovat vnitřně, pokud to nemají podloženo odsouhlasením zasedáním členské schůze. Mohou pouze vně v rozsahu pravomocí, které by měly být právě ve stanovách.
Ten postup bych třeba pochopil, pokud by dotyčný nevěděl, koho to je. Pokud to věděl, měl Tě nejprve kontaktovat. Na druhé straně jsi měl zvolit opačný způsob. Nejprve informovat a pak stavět.
Zajímavé ale je, že ten žebřík tam může klidně postavit majitel pozemků a fotopast tam může dát kdokoliv, mimo členů spolku a spolek s tím nic nenadělá. Pokud to někdo jiný odstraní, dá se to považovat za krádež.
Jak to tak vypadá, asi členové nechtějí dokumentaci svých aktivit. Nicméně, jisti si nemohou být nikdy.
P.S. Poslední dobou se nemohu ubránit dojmu, že honitby se mnohde skládají ze subhoniteb, které, světe div se, se shodují se svěřenými úseky. Tento jev je zvláště markantní tam, kde je právě černá. Čest světlým výjimkám.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od motolada »

Aha takže musíte hlásit posedy hospodařovi.
To si se nezmínil, pak bych snad pochopil nějakou výtku, ovšem já bych to řešil tak že bych ti to nechal uklidit a ne že budu otravovat svého otroka.
niva
Častý návštěvník
Příspěvky: 83
Registrován: úte 14.12.2010, 21:02

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od niva »

Zdravím,
pokud jsem dost všímavý a chápavý a registruji směr větru ( popř. převážný směr), tak už jen stačí najít vhodné místo na zemi, upravit k sezení a výhledu, ujasnit si bezpečný směr střelby a odstranit případné překážky pro střelu. Může to být na té louce , poblíž místa, kde vychází, kde přechází přes cestu, ... . Je tedy pravdou, že ze země každý v noci nedokáže či nechce prasata lovit, protože když nasr....ná bachyně začne "hrčet" v křoví 20 -30 m vedle, než se dají selata po ráně "dokupy", je to docela adrenalín.
Asi tam nemáte zrovna optimální vztahy nebo jsi mohl být příčinou pokynu hospodáře k odstranění Tvé sedačky a pasti Ty sám. Je víc možností a popřemýšlel bych, kde je pravá příčina. Pokud nemám na to, abych měl vlastní honitbu, tak nezbývá, než respektovat místní podmínky nebo jít jinam, což nebývá moc jednoduché. Jako jedna z velmi užitečných a praktických zvyklostí je třeba hlásit hospodáři či jiné pověřené osobě kam chci jít lovit, obzvlášť když se pohybuji nebo sedím na zemi a než zasednu, tak po cestě občas bliknu baterkou. Platí totiž staré rčení:
"proti větru můžeš čůrat, ale pak se nediv, že máš mokré boty a kalhoty".
niva
Odpovědět