Fotopast BUNATY

Signalizace, hodiny a jiná elektronická zařízení
Odpovědět
koblih
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 06.1.2013, 20:58

Fotopast BUNATY

Příspěvek od koblih »

dobry den. Mam tady na Vás takovou otázku nemate tady někdo zkušenosti z fotopasti značky BUNATY? Uvítám jakékoli informace.děkuji
ramo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 137
Registrován: úte 14.1.2014, 11:26

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od ramo »

No slyším to poprvé, tak jsem googlil a vypadá to dobře a hlavně to má dost rozumných a praktických vychytávek! :idea:
Ale zatím měnit nebudu... :mrgreen:
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Balu »

Přidám recenzi kamaráda co jí testuje.

Jedna se o fotopast firmy Bunaty, ktere jsou již vyrobcem upraveny pro potřeby ČR. První dojmy, co se tyče počeštění. SW i uživatelské prostředí je velmi solidní. Menu přehledné, čeština dokonce nastavena, jako základní jazyk. Nastavení teto konkrétní fotopasti s GSM přenosem je celkem intuitivní, bez PC se ovšem neobejdeme. Program pro nastavení, již neni na CD ale je nahrán přímo v interní paměti pristroje, nejde tedy nikdy ztratit.

Co se tyče fotopasti samotné, zpracování je velmi slušné, působí velmi robustnim dojmem. Velmi příjemné je řešení výměny baterii, bez nutnosti fotopast sundavat z popruhu. Je vybavena vysuvnou schránkou, která se odjisti tlačítkem po otevření předního krytu. Po otevření krytu se dále dostáváme k ovládání pasti, lze opět bez nutnosti sejmuti použit režim zapnout/vypnou/test. Jde také na barevném display prohlížet již pořízené fotky, připadne měnit nastavení přístroje. K dispozici je také laserové ukazovatko, zapíná a vypíná se také již na usazené fotopasti, které slouží pro přesně nasměrování pasti.

Fotky nebo kontakt případně přes SZ.
sociopathka
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 26.10.2015, 19:00

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od sociopathka »

Ahoj, prosím o pomoc. Koupila jsem si fotopast Bunaty full HD a mám problém v tom, že kvalita fotek absolutně neodpovídá kvalitě, kterou by měly mít, víte někdo čím to může být? V nastavení mám rozlišení 12 MP, ale fotky se posílají nehorázně přesvícené, malé, neodpovídající tomu, jak by měly vypadat. Napadá někoho něco? Díky za odpověď.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Petr1970 »

první test..
ideální teplota a podmínky - doma někde na zahradě, zkusit co to dělá za fotky..
jestli jsou dobré-špatné..
slabé baterky, mlha-inverze co je ted - do přísvitu to odráží... atd atd...

a podívat se na fotky přímo na kartě, ne na ty 40kB mrzáčky v mailu...
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Pavla91
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: pon 18.1.2016, 18:01

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Pavla91 »

Dobrý den,
Chtela jsem se zeptat koupili jsme fotopast Bunaty a mame s ni problem.
Po vyndani z krabicky to hned po nas chtelo 4 mistne heslo vubec jsme netusili kde ho mame vzit protoze jsme si mysleli ze si ho sami musime zadat ktere bude vyhovovat nam. Takze jsme zkouseli same jednicky a nic, ruzne kombinace a stale se nic nedelo. Pokousili jsme se do fotopasti nainstalovat software jak bylo urceno v manualu ktery byl na CD ale software nikde. Odvezli jsme fotopast ke kamaradovi co se specializuje na PC. Stahnul nam nejaky software ted nevim jmeno, ale neco od L. Po pripojeni fotopasti k nasemu notebooku se nam zobrazila tabulka kde bylo asi 7 slozek, ale bohuzel jsme nemohli ani jednu otevrit protoze nam mys preskakovala z jednoho radku na druhy a neslo s tim nic udelat a pokazde to zamrazilo cely notebook. Odnesli jsme fotopast k dalsimu znamemu co se zajima o PC a ten mi oznamil ze fotopast je zablokovana. Nevim jak se to mohlo stat. Fotopast je uplne nova v obchode ji prede mnou otevirali z krabicky. Budu to muset odvezt zpet do obchodu a zjistit zda mi tuto vymeni za novou nebo nejakym zpusobem odblokuji. Nemate nekdo s timto problemem zkusenosti? Budu rada za vsechny kometare.
Dekuju moc. :-)
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Kradené fotopasti

Příspěvek od Tommy »

Jediné co Vám asi pomůže je reklamace. Jinak jako reklama na fotopast Bunaty dobrý.
Fanny
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: stř 13.1.2010, 7:18

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Fanny »

Nazdar kolegové. Fotopast Bunaty používám od počátku letošného roku (zakoupeno na webu Pumaknives.cz, mohu jen doporučit). Zkušenosti zatím jen ty nejlepší. Používám ještě fotopast Dörr SnapSHOT MINI BLACK bez GSM modulu, která má řekl bych hezčí fotky za denního světla (kontrastnější a barevnějš), bohužel neposílá ... Bunaty posílá na e-mail - super, mám nastavený interval 10 minut, kartu mám od O2 jako přídavek navíc k tarifu za 99,- Kč/měsíc, což je paráda. Po obdržení e-mailu mi pípne na mobilu sms, takže vím, že se mám do e-mailu podívat. Úžasné zjištění - fotopast jsem nabil počátkem ledna 2016 8 ks baterií Energizer Ultimate Lithium, dodnes drží ! Přitom mám odesláno cca 1000 fotek. Takže můžu Bunaty jen doporučit. Chci ještě vyzkoušet natáčení videa - nelze bohužel odesílát kvůli velikosti souboru (což chápu).
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Karel61 »

Také ji mám od počátku ledna. Předtím jsem měl Dörr bez GSM modulu. Kvalita denních záběrů je u Bunaty podstatně horší, než u Dörr. Některé snímky jsou silně přeexponvané. Noční snímky jsou slušné, citlivost pohybového senzoru je vysoká (podstatně lepší než u Dörr), okraje fotek jsou ale černé, neprosvícené. Ovladatelnost dobrá, viz. předřečníci.
Můj závěr: na noční záběry uspokojivá, na denní záběry špatná.

Ukázka přeexponovaného obrázku:
Přílohy
P0100_0013.jpg
P0100_0013.jpg (56.32 KiB) Zobrazeno 23573 x
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Karel61 »

Teď jsem zkusil noční videa, překvapil mě velmi dobrý záznam zvuku. Zřetelně je slyšet i došlap lišky v trávě.
e-fotopast.cz
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 12.7.2014, 23:38

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od e-fotopast.cz »

Problém u přesvětlené fotografie je v softwaru , stačí aktualizovat a vše bude ok. Případně napište na info@bunaty.cz pomohu Vám .Jinak myslím, že fotopasti BUNATY dělají fotografie opravdu velmi kvalitní
Přílohy
P0100_0068.jpg
P0100_0068.jpg (52.05 KiB) Zobrazeno 22848 x
P0100_0085.jpg
P0100_0085.jpg (55.22 KiB) Zobrazeno 22848 x
P0100_0086.jpg
P0100_0086.jpg (58.83 KiB) Zobrazeno 22848 x
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Fotopast BUNATY

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Taky jsem si koupil BUNATY s GMS modulem. Poradí mi prosím nějaký již zkušený optimální nastavení této fotopasti. Mám na mysli citlivost, rozlišení fotek, interval, ideální vzdálenost atd. Mám nastaveno rozlišení 5MP na zhruba 12 metrů a na fotkách těžko něco rozliším. Díky za každé info.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: fotopast BUNATY

Příspěvek od Karel61 »

Karel61 píše:Kvalita denních záběrů je u Bunaty podstatně horší, než u Dörr. Některé snímky jsou silně přeexponvané...
Fotopast jsem reklamoval, po dvou neúspěšných pokusech o opravu softwaru mi prodejce zaslal novou. U té je kvalita obrázků výborná, jak demonstrováno výše.

Nicméně jsem udělal zajímavou zkušenost: Na vnadiště mi přišla v noci kuna a fotopast exponovala právě v okamžiku, kdy se kuna dívala tím směrem. Na fotce to bylo jasně vidět. Následoval úprk a kuna, která dosud chodila pravidelně, se už neukázala. Zjevně přísvit, který je pro člověka naprosto neviditelný, kuna jasně vidí.
Uživatelský avatar
Lexa
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: stř 30.12.2009, 20:13
Bydliště: Břeclav

Re: Fotopast BUNATY

Příspěvek od Lexa »

Zdravím. Mám Bunaty s gms modulem. Jsem s ní spokojen, ale poslední dny jsou noční fotky přesvícené, jako když je venku mlha. Denní fotky jsou super. Baterie ukazují na fotce plný stav. Používám kvalitní lithiové baterie, takže v bateriích by problém neměl byt. Mám je tam 2 měsíce. Poradí někdo? Díky.
Přílohy
P0100_0417.jpg
P0100_0417.jpg (43.66 KiB) Zobrazeno 21242 x
fplisek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 129
Registrován: stř 07.5.2014, 15:30

Re: Fotopast BUNATY

Příspěvek od fplisek »

Není špinavá (zamlžená) čočka?
Odpovědět