Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Novacek
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.9.2013, 8:57

Re: nože

Příspěvek od Novacek »

Sadu Lansky doporučuji, mám ji od loňského léta a naprostá spokojenost.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: nože

Příspěvek od rimar77 »

tak jsem včera při přebrušování nože zjistil že mám vlasovou prasklinku skoro do poloviny čepele nevíte dalo by se to nějak opravit například nějaké mikrosvařování atd. a nebo raději to neřešit nůž je rok starej a poprvé jsem sním rušil divočáka ahned todle :-( reklamace nepůjde je přivezen z ruska
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nože

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak jsem se snad prokousal vláknem a nikde jsem nic podobného nenašel,pokud to tu je tak mi prominte...Zajímalo by mě zda někdo používá něco podobného.Zda je to dobré.Ruce mám už dost servané a stahovat pro mě dnes černou je tak nějak za trest. :wink:
http://www.az-shop.cz/lovecke-potreby-g ... -a-kuchani
A u druhého odkazu mě zajímá material,nějak ho tam prodejce neuvedl.třeba věděl proč.Uvítám vaše zkušenosti z praxe.
http://www.hunting-shop.cz/produkty/noz ... r/4-N-001/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: nože

Příspěvek od Leon »

Zdeňku na stahování mám tenhle a jde to rychle http://heroldreznickepotreby.cz/eshop/r ... vaci-noze/ jenom na běhách to naříznu párákem na wengeru a jinak vše F.Dickem a dobrý je si pod čuníkem udělat úvazy na škáru a mít kladkostroj to pak je vůbec rychlovka :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nože

Příspěvek od Zdenek41 »

Dík,jen to poštovné mě v poslední době dost se....Nedal bys nějaký návod na ten kladkostroj..Já to už před tím hledal na netu,protože jsem to už někde viděl na videu a nenašel nic.Zrovna by se mi nějaká vychytávka hodila,povedlo se mi ulovit čuníka tak vyváleného,že už jsem z něho,vyčesal druhej kbelík jílu.Bylo to,ale hrozný a špinavý prase... :P Stahuji ve visu,zadní hore.Nerad bych to zas.. uplně.Když jsem ho uviděl poprvé myslel jsem na kompost...
Čím tento nůž ostříš? Drží to ostří dlouho.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: nože

Příspěvek od suhl »

Zajímala by mne odpověď na obě Zdenkovi otázky, hlavně ten kladkostroj. Případně na to Leone založ nové vlákno s typickým názvem (např. pomůcky k bourání a zpracování zvěřiny). Díky.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: nože

Příspěvek od Leon »

Zdendo já brousím kudly na klasickým brousku po pradědovi a ocílku mám taky po něm od F. Dicka jako tu kudlu,mám od nich celou sadu a za ty prachy paráda.Hlavně když musím bourat čuníka kterýho ulovím tak se nejdřív vezme wapkou a pak teprve vyvrhuji :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: nože

Příspěvek od Ondra »

Úplně nejlepší "kladkostroj" je ještěrka :D. Nechal jsem jí provrtat obě ramena na špici a do těch prase zaháknu. Jedna strana háku za Achillovky, druhá do těch dírek a pokud je to prase pěkně zralý, jde to samo. A díky pohyblivým ramenům pořád pohodlně narovnaný :mrgreen:. Na funkci ješterky to nemá vliv a moje záda to oceňují.
Elektrický naviják ve zdi se mi při stahování příliš neosvědčil - moc se houpe, ikdyž to samozřejmě taky jde. Lepší je, kdy je prase ve visu ve dvou bodech - za oba běhy na pevném rameni. Dneska už ho používám jenom na vybarvení a zrání zvěřiny před stahováním.
Abych nebyl úplně OT, používám na stahování nožík s malou čepelí, nějaký no-name. Před použitím obtáhnu ocílkou a 1, 2 stáhnutí slušně zvládne. Důležité je, podle mě, nechat tu zvěřinu před stahováním pořádně uzrát. Pak to jde sloupnout jak banán a je celkem jedno čím.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Re: nože

Příspěvek od Paryba »

Já když nůž tak jedině fakt pořádný. Beru to jako investici do budoucna. I nože za 500,- mi brzy odešly. Teď mám už pár let Nůž EnZo.
Paryba
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 17.10.2013, 10:03

Nože na běžné používání

Příspěvek od Paryba »

Ahojte, jaké máte nože, které sebou nosíte do lesa i třeba na výpravy? Já si v lednu koupil zavírací nůž Aitor, který mám v batohu či kapse mimo velké kudly. CO vše z této "výbavičky" používáte vy? Malé nože, velké nože, nebo snad nějaké sajgony:-)?
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: nože

Příspěvek od Vojta »

Po delší době všem ahoj,
sháním lovecký nůž Wenger AP Blaze 50 s oranžovými střenkami ( čepel, párák, pilka ). Už se nevyrábí a tak zkouším štěstí, jestli náhodou někdo ještě o nějakém k prodeji neví. Procházím e-shopy, ale nikde už není dostupný, zkoušel jsem jich pár i na Slovensku - bez úspěchu. Ale třeba někde v nějaké menší prodejničce u Vás v okolí ještě nějaký je .... Pokud by jste někdo věděl, kde by se dal sehnat, nebo jste ho někde zahlédli, dejte mi určitě vědět. Buď sem, SZ nebo na e-mail xxxVojtaxxx@centrum.cz
Přílohy
Wenger Blaze AP 50
Wenger Blaze AP 50
wenger-blaze-50-hunter-original.jpg (39.29 KiB) Zobrazeno 12432 x
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: nože

Příspěvek od Zdenek41 »

Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: nože

Příspěvek od Georg.H »

@Zdeněk41: tam už je nemají skladem :cry:
na ebay a amozonu je už taky nemají
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: nože

Příspěvek od Jiří K. »

Jedinou alternativou je toto:
http://victorinoxcz.cz/kapesni-noze-111-mm/hunter-xt
Victorinox totiž ovládl Wenger a loni ukončil výrobu nožů těchto nožů. Takže sehnat ten Blaze půjde tak leda na inzerát. Zkusil bych bazar na knife.cz.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: nože

Příspěvek od yardaz »

Narazil jsem na velky vyber nožů PUMA Solingen, někdo se tu dotazoval tak treba se bude hodit:

http://www.pumaknives.cz/7-lovecke-noze
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět