Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: nože

Příspěvek od tibi1 »

OK .....Bareš Sedlčany je to tento pevny + pilka http://nozirstvibares.cz/pevne-noze/21- ... y-nuz.html na obrazku nevyzera nic moc ale v reale je to skutocne sikovny a robustny nôž pricom za elmax+parohovina to je super cena oproti napr. Pajlovi, Honsovi alebo Briximu - hoc mozno maju noze krajsie a ritinu a pod....osobne preferujem posledne 3 roky noze len a len s pilkou hlavne na rozdelenie zamku. Tam som sa nasiel
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: nože

Příspěvek od tibi1 »

aproppo tiez som som riesil dilemu cistenia...ale tak ci tak cely noz - zatvaraci šupnem surovo pod vodu oplachnem a vymyjem necistoty utriem uterakom alebo necham samovolne vyschnut a hybne casti prestrieknem balistolom, WDčkom alebo inym mastnym sajrajtom co mam po ruke a nemam problem roky. Kazdy noz ktory som mal vonku a pouzil i len minimalne prebehnem potom aspon na keramike..vyhoda asi je ze to neberem ako povinnost ale bavi ma to
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: nože

Příspěvek od sladoch »

Tak abyste tušily, proč jsem chtěl vědět tu délkuhttp://www.trapper.cz/nuz-muela-21733-venecia/
Naposledy upravil(a) sladoch dne úte 12.7.2016, 20:29, celkem upraveno 1 x.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: nože

Příspěvek od Tim »

Jenže takový nůž je dobrý leda tak na povalování se ve vitríně. Jinak je úplně na... Na nic...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nože

Příspěvek od Petr1970 »

to voe, to je krodýl dundee ))

1) v cz můžeš nosit co uneseš, klidně nějakej claymore:-)
2) tohle je nějakej rambo-dundee nůž, vyloženě praktickej a použitelnej jen na posing, focení, filmování (když máš 2 metry a 100 kg tak bude vypdat na fotce i dobře..

hm, ani se nemusím dívat na autora a už si tipnu, za poslední týden jsou 2 přispěvatelé s takovejma super dotazama:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: nože

Příspěvek od Petr1970 »

tady by sis asi vybral, ale nechod s tím na společné akce :-) resp. klidně chod, ale nediv se že se budou všichni smát.-)
https://www.hibbenknives.com/MovieKnives.htm
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: nože

Příspěvek od sladoch »

Tak mám ještě jeden :)
http://www.trapper.cz/nuz-muela-85-160-outdoorovy/
tenhle je spíš takový pracovní
sladoch
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: pon 08.2.2016, 6:03

Re: nože

Příspěvek od sladoch »

Petr1970: to zase ne, mně se líbí jenom zajímavé spracování toho nože
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: nože

Příspěvek od figi »

Mikov HUNTER

http://figi63.rajce.idnes.cz/MIKOV_HUNTER/

Je to opradu kus nože, vidět je to ve srovnání s Fixírem. Překvapilo mne velmi precizní zpracování, dokonalé slícování všeho, čepel i pilka naprosto bez vůlí, a dokonce rovnou z výroby holí ! Dokonale mi padne do ruky. Už se těším, až ho otestuji.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: nože

Příspěvek od tibi1 »

toho huntra mam asi 2 roky. kupil som ho prave preto ze zboznujem zatvaraky a zohnat .... skutocne velky zatvaraci noz do mojich velkych pazurov v polovnickom citeni (parohovina na strienkach) je skratka vacsi problem ako by sa zdalo. v podstate mu niet co vytknut. Tvar cepele mi velmi vyhovuje a preto s nim ak je cas a este dost svetla robim aj vykostovanie. Pilka z vyroby ostrá - ok ale je fest hruba takze prekonanie napr. zamku na loncakovi je o nieco dlhsie teda asi 1minutu - oproti pilke napr z Wengra alebo Browningu FDT (hrubka 1mm) ktore zatial povazujem za TOP pilky na kosti. Hlavne tu od Browning - este origo stary made in japan v AUS8. U toho huntra mi za tie tazke prachy vadi len matroš. 440A je na tak velky nôž s predpokladom drsnejsej a dlhsej prace fakt "trapas" min by som tam dal min. 440C ale kolko by si za to potom sudruhovia z Mikovu za neho zapytali nevedno...uz vtedy ma vysiel na cez 200evri
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: nože

Příspěvek od Toma »

Je to pořádný nůž,moc se mě líbí,až na tu trčící pilku,určitě jde otvírat pohodlněji než pilka s nehetníkem,ale mě na vzhledu vadí.
Lovec zabíjí jednou ranou.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: nože

Příspěvek od tibi1 »

pilka je OK ...bavime sa o tom istom nozi? jedine by bolo vhodne ju ak ne skratit tak jednoznačne stenšit na 1/2vicu a je super
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: nože

Příspěvek od krkam2 »

K Hunteru asi tak, o třetinu až polovinu levněji (dle velikosti) se dá koupit nůž od nejmenovaného nožíře ze Sedlčan z Elmax oceli a to jsme kvalitou někde úplně jinde.....
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 02.11.2010, 17:40

Re: nože

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo zkusenosti s pouzivanim scandi vybrusu v myslivecke praxi? Posledni dobou slycham problemy s vystipovanim ostri u tohoto vybrusu. Dostala se mi do rukou d2kova kudla a nerad bych ji zrasoval
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: nože

Příspěvek od tibi1 »

to vystipovani je otazka jak materialu - napr cista uhlikovka.... tak nevhodneho pouzitia - pacenia alebo sekania??? co v polovnictve nema moc pochopenie ale skor u bushcraft nozov. Scandi je podla mna najlepsi vybrus pre presne - najjednoduchsie obnovenie ostria v terene - i v tme, ale osobne som sa vratil k loveckej klasike v convexe az na uhol chirurgickych 17stupnov
Odpovědět