Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 483 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/loveckeforum.info/www/includes/bbcode.php on line 112  LOVECKÉ FÓRUM / MYSLIVOST • Zobrazit téma - Nože

Přejít na obsah

Fotopast

Nože

Kuše, luky, praky a jiné

Re: Nože

Příspěvekod figi » pát 01.9.2017, 5:49

Na letošní Příbrami dne 9.9.2017 opět soutěž o Myslivecký nůž roku. Letos je hodnocení rozšířeno o hlasování návštěvníků, z nich pak 3 vylosovaní obdrží jako dárek pěkný nůž.
figi
teoretik fora

Příspěvekod campo » čtv 26.10.2017, 20:57

Ahoj kolegové. Nemáte někdo zkušenost s pevným nožem, s pilkou na hřbetu, Model 27 z nožířství Bareš Sedlčany. Vypadá docela dobře, ale zda to funguje netuším.
campo
Nový návštěvník

Příspěvekod gonias » sob 28.10.2017, 9:30

Toto rešení mě vždy spíše odrazovalo, ale před týdnem jsem takový nůž viděl u kamaráda při vyvrhování a musím uznat, že plně funkční. Nebyl to přímo model od p. Bareše, ale koncepčně stejný.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP
Meopta MeoStar B1 8x56
Drsnosrstý jezevčík Asta
gonias
Pravidelný diskutér

Příspěvekod precechtel » sob 28.10.2017, 14:57

znám osobně dva majitele nožů Bareš a jeden jej používal kdysi intenzivně a ocel si chválil, jak je to dnes, to už nevím. Druhý jej má jako dekoraci, bo jej dostal k padesátinám .... F.
politice a politikům zmar
precechtel
Pravidelný diskutér

Příspěvekod campo » ned 29.10.2017, 11:01

Šlo mne o zkušenost s tím konkrétním nožem. Dle informace výrobce, je údajně velmi oblíben a prodáván. Pilka je dvouřadá tj. řeže v obou směrech a ručně broušená. U všech jiných, které jsem zatím viděl, byla právě ta pilka mizerná a spíš jen pro zlost, nebo ozdobu. Jsem hodně nahlodaný jej koupit, ty zavíraky ucpaný materiálem z vývrhu už mne štvou.
campo
Nový návštěvník

Příspěvekod lörinc » ned 29.10.2017, 16:47

Já to vyřešil pevným nožem a samostatnou pilkou..... Taky už mě to štvalo.
Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
lörinc
Zkušený diskutér

Příspěvekod campo » čtv 02.11.2017, 14:05

Tak jsem o tom znovu přemýšlel a asi našel jeden, ale zásadní nedostatek. Pokud budu pilkou řezat zámek, tak hrozí že špičkou zároveň propíchnu střevo. Ta pilka není až ke špičce a tudíž musí být při řezání ta přesahující část čepele zanořena kus před zámek a tak stačí málo a bude malér. Asi tedy zůstanu u klasického zavíráku s pilkou a budu to čistit jak dosud. Nebo ještě druhá varianta, kterou je zde již zmíněna tj. pevný a pilka solo.
campo
Nový návštěvník

Příspěvekod precechtel » čtv 02.11.2017, 20:26

no jsou také země, kde se vůbec zámek neřeže,aby se nenarušila nejcennější zvěřina v kýtách při rozlomení zámku / Německo, Polsko / a konečník se obřeže a protáhne dovnitř. Vyzkoušel jsem si tento způsob u srnčí zvěře a není to špatné.
politice a politikům zmar
precechtel
Pravidelný diskutér

Příspěvekod rimar77 » úte 07.11.2017, 9:19

campo píše:Tak jsem o tom znovu přemýšlel a asi našel jeden, ale zásadní nedostatek. Pokud budu pilkou řezat zámek, tak hrozí že špičkou zároveň propíchnu střevo. Ta pilka není až ke špičce a tudíž musí být při řezání ta přesahující část čepele zanořena kus před zámek a tak stačí málo a bude malér. Asi tedy zůstanu u klasického zavíráku s pilkou a budu to čistit jak dosud. Nebo ještě druhá varianta, kterou je zde již zmíněna tj. pevný a pilka solo.

stačí tím řezat tak že špička nože míří ne do břišní dutiny ale ke konečníku a pak nic nepropíchneš. Nůž s pilkou na hřbetě mám ale přestal jsem ho používat - hůř se čistí, horší manipulace pilka na hřbetu občas se o ní píchneš atd. a poslední složité broušení pilky. Raději jednou za čas dokoupím nový listu samostatné pilky a je klid. ale jinak použitelné to bylo to zase nemohu říct že ne
rimar77
Zkušený diskutér

Předchozí

Zpět na Mechanické zbraně, vzduchovky, větrovky