Broušení nože resp. pilky

Kuše, luky, praky a jiné
vhool

Broušení nože resp. pilky

Příspěvek od vhool »

Jak brousíte lovecké nože?

Hééézký udělat kudlu (kvalitní) je kumšt a chtěl bych to umět. Jsem rád,že to umím nabrousit. Taky brousím ručně ale abych se s tím oholil to neumím :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

pro nějakou sadu si jedu k f.fořtovi.udělal mi radost a koupil mi něco v praglu.byl teď u mě a brousit nůž umí perfektně.tak jsem zvědavej jestli to bylo v rukách nebo kamenu :D
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

brousím taky ručně, na to mám staré honovací kameny, k loňským vánocům přibyla sada Lansky - a s tím to jde skvěle.
vhool

Příspěvek od vhool »

dej foto,to může být zajímavý :shock:
vhool

Příspěvek od vhool »

8) chybička se vloudila.není bild :(
vhool

Příspěvek od vhool »

taky pěkný.to dělá? ty nebo máš na to lidi?já mám do revíru viktorinokse :čepel,párák a pilka,zelenej a je super pak občas používám muelu nebo ten českej bojovej nůž co maj teď ve výzbroji armáda.to ale jenom když ru?ím větší zvěř.jinak viktorinox.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Chlapi a kterou tu sadu na brou?ení z té stránky byste mi doporučili?
vhool

Příspěvek od vhool »

no já spíš kulatinu ale palivo děláme taky.jinak dneska jsem dostal tu sadu na brou?ení a vypadá to dobře :D
vhool

Příspěvek od vhool »

:D no snad nebudu dřevo,pily brousím růčo a fakt dobře (musím se pochválit) tak s tím nožem to snad taky půjde :wink:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Ptám se potřetí. Prosím prosím kterou sadu na brou?ení z té stránky http://www.kvalitninoze.cz/scripts/zbozi.php?KID=33 byste mi doporučili? Je jich tam plno a já netu?ím co vybrat. Znova opakuji jsem na brou?ení kopyto.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Pro začátek http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... hp?IDZ=342 po zkušenostech sám přijde? na to jak to upravit...
vhool

Příspěvek od vhool »

moje hračky:to velký MUELA typ Mirage,na kosti a hrub?í práci
to prostřední je český armádní vzor nevim ale je teď ve výzbroji
perfektní na stahování a porcování
a VIKTORINOX nepotřebuje komentář,je super na vše a mám
ho neradši 8)
Obrázek
Obrázek

ještě to zelenočervený je to brou?ení co mi včera koupil F.F. a je to super.
závada byla v kameni 8) jsem asi šikula :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

:D škrabka na paty :D je to nějakej plechovej diamant ale je to super.uvidíme kolik vydrží :?:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

škrabka

Příspěvek od František Fořt »

Já mám tu škrabku na paty asi 8 let (výrobce DMT, jako má vhool), brousím s tím všechno, sekery, lovecké nože, kuchyňské nože atd. Sice už to není jako dříve, ale pořád to brousí. když je to novější, tak to fakt bere.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

ještě jedna malá poznámka k brouskům DMT. Po brou?ení to nenechávat mokré nebo ve vodě, ale vždycky dosucha utřít. I když jsem to nechal po umytí na odkapávači, tak to mělo tendenci jaksi chytat. Prostě bylo vidět, že tomu vlhko nesvědčí.
Odpovědět