Vzduchovky

Kuše, luky, praky a jiné
egon
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pát 31.7.2009, 20:28

vzduchovka

Příspěvek od egon »

Chlapi,potreboval bych poradit jakou mam koupit vzduchovku na hlodavce.Kamos me poradil gamo huntr ze ma ustovou rychlost 305m/s a je presna, cena by mela byt do 5000kc vic zato nedam tak jestli nekdo o necem vi tak dejte vedet dik
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: vzduchovka

Příspěvek od rimar77 »

já si koupil Hatsana 85 a jsem spokojenej Gamo je samozřejmně hezčí a lépe zpracované ale dražší na hlodavce ti bohatě stačí 250m/s a prodávají se i vyloženě lovecké diabolky a padá to po nich moc pěkně. Koukni se na Kozap tak jsem ho kupoval na dobírku já. Původně jsem ho koupil abych měl čím blbnout do terče a měl pak i něco pro kluky ale když jsem viděl co to dokže je v trezoru s flintama a koupil jsem jetě tu vojenskou vzduchovku vz.47 a blbnu sní a pak sní budou blbnout i kluci až vyrostou
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: vzduchovka

Příspěvek od Žanek »

já jen snad bych dneska vybíral něco s pevnou hlavní a s natahovací pákou - těm lámacím zkrátka tolik nevěřím ohledem přesnosti
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: vzduchovka

Příspěvek od martinh »

Já si koupil vzduchovku Gamo CFX s pevnou hlavní, osadil jsem ji puškohledem Walther 6x42 AO a jsme s ní maximálně spokojen. Dřív sem se slávkou vždycky namířil na myš a bud ji to nekam trefilo nebo ne, s Gamem mířím jen na hlavu. Přesnost je výborná, používám diabolky JSB Exact 4,51 mm
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
patrol
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 28.1.2010, 21:44

Re: vzduchovka

Příspěvek od patrol »

já na zlatou slávinku 631 nedám dopustit, je to už moc let zpátky, ale tolik holubů, sojek , bažantů ,divokejch králíků atd. kolik jsem s ní nastřílel by jsem v současné době rozhodně přenášet nechtěl. A teď se do mě hezky pusťte :-)
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: vzduchovka

Příspěvek od figi »

Já měl také Slavii 631, přesnost skvělá, a také jsem jen s ní zajišťoval krmení pro dravce :D
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: vzduchovka

Příspěvek od Petr1970 »

když to tu někdo nakousl... nechá se koupit vz. 47 "násypka" a má to smysl? nevím jaká je přesnost kuliček, vždy mi přišly diabolky přesnější, ale jako kluk jsem párkrát střílel z vz. 47 a líbilo se mi to...
má to i smysl z hlediska spolehlivosti?

jinak děda kdysi v hospodářství prý likvidoval "myši" tak že seděl na dvoře, rozsvítil světlo a na vratech do stodoly jezdily myši (nevím jestli němkyně nebo krysy... který dokážou jet po dřevě) a napral to do vrat z brokovnice :-) 1-3 kusy jednou ranou ...
v dobách kdy se na honech prý mohlo pít a v tuhých zimách kdy mu lezly do holubníků a chléva :D
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: vzduchovka

Příspěvek od rimar77 »

petr1970 koupit se dá ale užje to problém zkus se podívat po bazarech atd. občas je na aukru ale tam to šplhá na velký peníze stejně ji ale pokud bude pěkná pod 4-5.000 neseženeš. Mířidla má krásně jemný a co se mi hlavně líbí je že v podstatě krom zpětného rázu tím plně imituješ normální zbraň, kdežto vzduchovky jsou lehounký. Přesnost je taky dobrá, já sní, střílím na 5,8 a10m v garáži, udělal jsem si terčíky siuetky prasátek, srnčího atd a blbnu, občas ti nějakej broček uletí protože se jim tam na sítech dostal i menší nebo jak to třídí ale to poznáš po zvuku. Takže pěkně každej večer když krmím psi si pár sérií střelím a jsem max. spokojenej a od té doby co to dělám pravidelně se mi odost zlepšila i přesnost střelby u kulovnice :wink:
Uživatelský avatar
zoubeek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 274
Registrován: pát 30.10.2009, 6:38

Re: vzduchovka

Příspěvek od zoubeek »

Taky bych se přikláněl ke Slavii 631 s nějakým puškohledem 4x20. Není to drahé a účinnost je dobrá-... a nebo jdi do vzduchovky HAENEL 312. Ta je taky velice good.
Optimista se učí anglicky, pesimista rusky a realista se učí střílet.
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: vzduchovka

Příspěvek od Michal S »

Zeptám se jde nějak snížit vůle závěru u vzduchovky abych na to mohl dát poškohled?
Mám poškohled nikko stirling 4x32 na slavii 630 ale mám doma ještě asi 154 let starou činskou vzduchovku která je podstatně silnější a i hezčí ale má vůli v závěru
hofi
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 04.1.2012, 15:02
Bydliště: Náchodsko

Re: vzduchovka

Příspěvek od hofi »

u slávie to de má tam šroubek na stáhnutí závěru ale u ty číny nevim co je to zač.
Mám slavia 631 5,5mm puškohled 4x32 nikko stirling a spokojenost
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: vzduchovka

Příspěvek od Michal S »

No ten šroubek to má tak to vyzkoušim. Nebo nedají se sehnat nějaký silnější pružiny do slávie 630? těch 170m/s je docela málo oproti tej číně , ta nevim kolik přesně má ale pokles dráhy letu střely to má výrazně dál.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: vzduchovka

Příspěvek od precechtel »

od samého počátku sleduji tuto diskuzi kolem vzduchovek, jen bych sdělil, že je zakázáno usmrcovat obratlovce vzduchovkou, tj. včetně myší, potkanů a krys, tato zbraň je určena ke střelbě do terče a k výcviku ve střelbě. F.
politice a politikům zmar
Michal S
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: stř 12.10.2011, 16:53

Re: vzduchovka

Příspěvek od Michal S »

Myši ani potkany v baráku naštěstí nemám ale kdybych měl tak bych po vzduchovce asi šáhnul. Nedokážu si představit jak někdo střílí v kuchyni malorážkou a určitě to taky nebude zrovna legální střílet někde v baráku nebo např i na zahradě. A vyřizovat nějaký povolení kvůli myši? to bych radši udělal jako to dělal můj děda a honil myš po baráku s klackem :D
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: vzduchovka

Příspěvek od BwanaHunter »

Mám Slavii 630, Gamo i vz.47. Pokud jde o přesnost do terče, nejlíp je na tom jednoznačně Slavie. Gamo, min. to co mám, není žádný zázrak. Nicméně je to CO, takže na blbnutí na sklopky fajn. Podobně vz. 47, přesnější než Gamo bych řekl, horší než Slavia. Na blbnutí fajn. Já vím že jsem magor, ale myslím, že jedna pícka na olovo v hutích dělá pro mě :lol: :lol:
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Odpovědět