Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: nože

Příspěvek od Zbrojovák »

Reno píše:No, asi se shodneme na tom, že chtít 6.153,- Kč za sice čistě zpracovaný, ale pořád jen sériový zavírací nůž se střenkami z parohu, pilkou a hlavní čepelí z běžné nerezové oceli 440A, je těžký úlet. .
no to joo, já dal za zánovní nepoužívaný fallkn.A1 z druhé ruky 3.200,- s origo koženým pouzdrem :wink:
6,5tis je tuším dnes cena nového, s pouzdrem z kydexu

člověk musí být nadšenec, patriot asi, musí ho přímo chtít, pak ho zaplatí... prostě větší fixir nic víc nic míň

jinak z obchodu holí jako břitva i to zmíněné bahco za 250,-kč i to levnější bez gumy v rukojeti za 190,- :wink: ostří výborně dopracované, ovšem bez fasety a dutý výbrus - takže při práci se ihned vlní, po čase se obtahováním nabrousí faseta normál klínová nebo i konvex a ta už maká jinak z hlediska výdrže
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: nože

Příspěvek od figi »

Zbrojovák píše: no to joo, já dal za zánovní nepoužívaný fallkn.A1 z druhé ruky 3.200,- s origo koženým pouzdrem :wink:
6,5tis je tuším dnes cena nového, s pouzdrem z kydexu
A jsi s ním spokojen?
Mnoho uživatelů se různí v názorech, zřejmě je kvalita velmi kolísavá kus od kusu. Hodnotí nože této značky jako slabé v poměru cena/výkon, samozřejmě v případě těch nepodařených, kterých je ale asi vysoké procento - stačí recenze na českých fórech.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: nože

Příspěvek od poli »

Zrovna od téhle značky se u nás už pár let objevuje dost faků z číny, svého času jich bylo plné Aukro a samozřejmě se prodávaly jako originál. Co vím, tak vzhledově byly dost povedené včetně značení a krabičky a cena kolikrát nebyla nějak moc podezřele nízká, aby to hned bilo do očí. Moc bych se nedivil, kdyby zrovna ty špatné ohlasy byly od majitelů faků, kteří o tom ani nemusí vědět. Já osobně znám dva majitele A1, oba dávají noži co proto a jsou spokojeni.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: nože

Příspěvek od figi »

Co vím, byly to nože kupované se zárukou výrobce, dokonce přímo u výrobce reklamované, ten samozřejmě reklamaci neuznal ( vyštípané ostří při běžném řezání ) a nože nabroušené vrátil. Asi by měli poznat padělek.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: nože

Příspěvek od poli »

Tak to je blbé .
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: nože

Příspěvek od motolada »

Nože patří snad mezi nejvíce kopirovane zboží.
Takových Bucku, Browningu, je mrak.
Tento to aspoň přizná..
https://www.sbazar.cz/edan86/detail/165 ... -f1-utocny
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: nože

Příspěvek od Zbrojovák »

No nevím, se svým konkrétním kouskem spokojen jsem - použití je uni, běžný outdoor, od salámu po prosekání výhledu ze zásedu operativně atd.... :wink: na zvěřinu a do komory je zbytečně velký, to Bahco je optimum.
Mám laminovanou původní VG10. I když už bych celkem pošilhával po novější verzi pro https://www.nuz.cz/eshop/noze-s-pevnou- ... rem-detail

Ale pro mé účely je původní klasika asi úplně dostatečná a asi na věky.

http://www.noze-nuz.com/recenze/fallkni ... ven_a1.php
https://www.youtube.com/watch?v=jKwQzH4 ... V1&index=2

Bahco

http://www.noze-nuz.com/recenze/mora-mora/mora-mora.php
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
IdzIk
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26.4.2016, 19:13

Re: Nože

Příspěvek od IdzIk »

Přikládám fotku výše zmiňovaného dědictví.

Obrázek

Kožené pouzdro je však již hodně opotřebované a na zadní straně dokonce děravé. Můžete mi prosím doporučit nějakého kožaře (nejlépe z Prahy), který by mi udělal nové?
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nože

Příspěvek od motolada »

Nůž vypadá velice pěkně, vypadá, že má delší cepel. Nabrousil bych ho u brasnare bych udělal nové pouzdro (to moje dělané tu někde bude) a nosil na společné akce jako reprezentativní nůž ,případně na zárazy.
Na opasku nebo v batohu další nůž, který bude opravdu na práci se zverinou, pač s tímto to nebude ono...
Uživatelský avatar
IdzIk
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: úte 26.4.2016, 19:13

Re: Nože

Příspěvek od IdzIk »

motolada píše:Nůž vypadá velice pěkně, vypadá, že má delší cepel. Nabrousil bych ho u brasnare bych udělal nové pouzdro (to moje dělané tu někde bude) a nosil na společné akce jako reprezentativní nůž ,případně na zárazy.
Na opasku nebo v batohu další nůž, který bude opravdu na práci se zverinou, pač s tímto to nebude ono...
Čepel má 10,5 cm, když to měřím na hřbetu od špičky ke konci pilky. Byl hodně poškrábaný, tak jsem ho nechal nabrousit a celkově do hladka zrenovovat čepel. Teď jen se naučit to convex ostří udržovat no :D. Někde jsem také četl, že se ostří ničí o kovové patentky, což je další důvod proč sháním reference na někoho z Prahy, kdo by mi vyrobil nové pouzdro. Jde mi spíš o vaše zkušenosti s místními brašnáři.
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Nože

Příspěvek od Boci1 »

Několik pouzder jsem si nechal dělat v Kladně,Jaromír Petrák.Spokojenost velká,ale už to ňakej pátek je.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nože

Příspěvek od motolada »

No tak na ty zarazy to nebude.
Já měl pouzdro celé site,ale právě ve špičce to nůž řízl (niť)
Tak tam mám taky nytek, ale když to brasnarka dobře utáhla, tak se ostří k nytku nedostane.
Přílohy
1252017124925.jpg
1252017124925.jpg (24.19 KiB) Zobrazeno 9345 x
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Příspěvek od Zbrojovák »

IdzIk píše:
motolada píše:Nůž vypadá velice pěkně, vypadá, že má delší cepel. Nabrousil bych ho u brasnare bych udělal nové pouzdro (to moje dělané tu někde bude) a nosil na společné akce jako reprezentativní nůž ,případně na zárazy.
Na opasku nebo v batohu další nůž, který bude opravdu na práci se zverinou, pač s tímto to nebude ono...
Čepel má 10,5 cm, když to měřím na hřbetu od špičky ke konci pilky. Byl hodně poškrábaný, tak jsem ho nechal nabrousit a celkově do hladka zrenovovat čepel. Teď jen se naučit to convex ostří udržovat no :D. Někde jsem také četl, že se ostří ničí o kovové patentky, což je další důvod proč sháním reference na někoho z Prahy, kdo by mi vyrobil nové pouzdro. Jde mi spíš o vaše zkušenosti s místními brašnáři.
pilka na hřbetu čepele má pár neduhů co jsem popsal výše, konvex výbrus s konvex fasetou (ostřím) se brousí po směru ostří, 1000-2000 zrnitost brusného papíru, podložení neopren nejlíp, nebo filc, ke konci obtahování normál na koženém řemeni jak břitvu - ta měla výbrus na duto, ale ostří bylo vždy do konvexu - obtahovala se jen na řemeni, ostří vytahovalo na plátně s leštící pastou

osobně peferuju konvex výbrus, fasetu klínovou +-20°
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Nože

Příspěvek od Petr1970 »

20 jako vrcholovej nebo "půlka"? mě přijde na nůž do "pole" 20 moc málo - to tak na kuchynák ..

brousím nože tak na 35-40.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Kubo 630
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pát 27.4.2007, 13:45
Bydliště: Slovensko

Re: Nože

Příspěvek od Kubo 630 »

Správne by sa mal uvádzať vrcholový uhol. 20 stupňov vrcholový je fakt dosť ostrý uhol, pre poľovnícke použitie podľa môjho názoru nie najvhodnejší, dosť náchylný na poškodenie ostria. To už aj fazeta musí byť dosť vysoká. Mora používa u svojich nožov so scandi výbrusom uhol okolo 24 stupňov. Ja brúsim na 30 vrcholových a pametám na to pri používaní. Ak sa plánuje s nožom pracovať aj hrubšie, bežne sa brúsi na 40 vrcholových.
Antonio Zoli 1900 Pro S Battue 9,3x62 + Bushnell 4200 Elite 2,5-10x50 RD,
Steyr/Mauser 98 7x57, Docter/Frakonia 2,5-10x48
Hammerli 16/16x70
ZKM 456+Nikko stirling Gold Crown 6x42
Hatsan 55S+Walther 4x32 compact
Slavia 631+Lensolux 4x32, Slavia 630
Odpovědět