Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1193
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od Marpie »

Já mám obyčejný zavírací Mikov: nůž, párák, pilka a vývrtka a k tomu obyč. Mikováckou dýku a ještě stařičký zavírací Mikov nůž,pilka a po straně vytahovače na brokové náboje 12 a 16(ten je po dědovi a beru ho na hony když beru brokovnici, kde jsem sice ještě vytahovák pro sebe nepotřeboval, ale už pár lidem pomohl a v Mikovu mi na něm zdarma vyměnili čepel a prasklou li?tu co drží nůž otevřený). Na brou?ení jsem kopyto tak si ho nechávám brousit. Ta sada Lansky mě ale zaujala. Na webu jsem ji našel zde: http://www.kvalitninoze.cz/scripts/zbozi.php?KID=33 kterou z uvedených byste doporučili?
vhool

Příspěvek od vhool »

koukal jsem na tvý stránky a pár kousků se mi líbilo...
vhool

Příspěvek od vhool »

no bodej?,já tam lifruju dřevo už nějakej pátek :D držím palce až to klape
vhool

Příspěvek od vhool »

jo hodím ale musím to nejdřív blejsknout :) sakra chlapi,vy mě snad ještě naučíte fotit :oops:
vhool

Příspěvek od vhool »

:D nikdy jsem nefotil a terče nebo výsledky střílení a na net vůbec.to že nějakej po?uk ?ikmookej namontoval na founa fo»ák mě fakt dostalo a já abych se to ve čtyřiceti učil :oops:
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

vhool píše:a VIKTORINOX nepotřebuje komentář,je super na vše a mám ho neradši :
Ten nůž na obrázku neni Victorinox, ale Wenger typ Ranger, druhej menší výrobce ?výcarskejch no?ů. Narozdíl od Victorinoxu, kterej je z něměckýho kantonu, je Wenger z kantonu francouzskýho. Teď nedávno Wengera koupil Victorinox, ale zachoval jeho původní značku i rozsah výroby
vhool

Příspěvek od vhool »

jo to máš naprostou pravdu ten původní jsem ztratil a tak jsem na jaře koupil tenhle a už byl v krabičce Viktorinox a měl i certifikát.akorát na čepeli je malinkejma písmenkama wenger ale kvalita je super tak to neřeším.takovej puntičkář opravdu nejsem :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

i kdyz jsem donedavna uprednostnoval zaviraci noze, nechal jsem si udelat "klasiku" - je od p. brixi z mohelnice. pokrtil jsem ho pri poslednim seleti (jak pri vyvrhovani, tak pri stahovani): nadherne sedne do ruky a drzi ostri :lol:

Obrázek
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Pěkná hračka. Také o něčem takovém uvažuji.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

nazdar chlapi,vedel by mi niekto poradit s vyberom noza?
moje poziadavky su:
-pri sekani kosti by mal zachovat ostrost,teda hlavne sa mi jedna o kvalitu ocele
-chcem iba cely teda nie skladaci
-dlzka cepele 12-13cm
-na rucke nezalezi,ale bolo by lepsie z prirodneho materialu
-cena okolo 3000Sk
taketo nieco som mal ale bohuzial som ho stratil jednalo sa o Illsaki s cepelou z uhlikovej ocele(po rozsekani jelena sa dala bez problemou prekrojit mäka rajcina)jedina chyba bola ze cepel oxidovala a vyzerelo to ako hrdzave takze nic lakave
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

mate niekto skusenosti s norskymi nozami HELLE
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Gerber

Příspěvek od Majkl »

Já jsem si po neustálém přebru?ování Mikova a Pumy pořídil nůž Gerber Gator Clip Point, Serrated: Celková délka: 22,2 cm Délka v zavřeném stavu: 12,4 cm,Délka ostří: 9,5 cm, Hmotnost: 142,5 g, Pojistka: Lock back, Čepel: Kombinované ostří, Materiál ocele: 400 Series stainless steel, Materiál rukojeti: Polypropylene base with santoprene over-mold,
Materiál pouzdra: Ballistic nylon. Zatím perfektně drží ostří, a čtrnáct dní potom co mi do?el, jsem chodil s oholeným předloktím. :D Pořád jsem ho zkoušel až to tak dopadlo. :oops: Teď ho stačí přejet na ocílce a je opět super. S Mikovem jsem pořád ostřil. když jsem stahoval prase, tak to bylo k zbláznění. Teď z Gerberem je to jiný. Co na něj říkate? Časem ale musím pořídit taky nějakou sadu na brou?ení.

http://album.volny.cz/dominicek42/view. ... page=0#img

To: Edelweisse, zájímá mě tvůj názor na nože Gerber. Díky
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Majkl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 174
Registrován: stř 10.1.2007, 13:13
Bydliště: Vyškovsko

Příspěvek od Majkl »

Ede díky za odpověď. Jsem s ním opravdu spokojenej.
MAUSER M03 8x57IS,Zeiss Victory Diavari 3-12x56 T* kříž 60
Bettinsoli diamont lux 12/76,12/76
BRNO Mod. 1 cal 22 Long Rifle
ESCHENBACH trophy AS/P 8x56B
ESCHENBACH farlux selctor D 8X42BG
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

pěkný ti?e závidím čí to je práce?
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

To-Edelweiss
Já právě taky přemýšlím na polotovarem dama?ku ale našel jsem jenom jednu firmu co ho dodává a nevím jestli jsou slušný protože vyhodit dva tisíce se mi teda nechce.
http://www.jatagan.eu/
Odpovědět