Nože

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nože

Příspěvek od figi »

Na letošní Příbrami dne 9.9.2017 opět soutěž o Myslivecký nůž roku. Letos je hodnocení rozšířeno o hlasování návštěvníků, z nich pak 3 vylosovaní obdrží jako dárek pěkný nůž.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Nože

Příspěvek od campo »

Ahoj kolegové. Nemáte někdo zkušenost s pevným nožem, s pilkou na hřbetu, Model 27 z nožířství Bareš Sedlčany. Vypadá docela dobře, ale zda to funguje netuším.
Uživatelský avatar
gonias
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: pát 27.7.2007, 5:04
Bydliště: Vyškovsko

Re: Nože

Příspěvek od gonias »

Toto rešení mě vždy spíše odrazovalo, ale před týdnem jsem takový nůž viděl u kamaráda při vyvrhování a musím uznat, že plně funkční. Nebyl to přímo model od p. Bareše, ale koncepčně stejný.
Merkel KR-1 Black 7x64 + Docter Unipoint 2,5-10x50, osnova 4-0 na šíně + Norma Vulkan, Hornady InterLock SP, S&B SPCE
Meopta MeoStar B1 8x42
Drsnosrstý jezevčík Asta
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Nože

Příspěvek od precechtel »

znám osobně dva majitele nožů Bareš a jeden jej používal kdysi intenzivně a ocel si chválil, jak je to dnes, to už nevím. Druhý jej má jako dekoraci, bo jej dostal k padesátinám .... F.
politice a politikům zmar
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Nože

Příspěvek od campo »

Šlo mne o zkušenost s tím konkrétním nožem. Dle informace výrobce, je údajně velmi oblíben a prodáván. Pilka je dvouřadá tj. řeže v obou směrech a ručně broušená. U všech jiných, které jsem zatím viděl, byla právě ta pilka mizerná a spíš jen pro zlost, nebo ozdobu. Jsem hodně nahlodaný jej koupit, ty zavíraky ucpaný materiálem z vývrhu už mne štvou.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Nože

Příspěvek od lörinc »

Já to vyřešil pevným nožem a samostatnou pilkou..... Taky už mě to štvalo.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
campo
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: úte 06.3.2012, 22:05

Re: Nože

Příspěvek od campo »

Tak jsem o tom znovu přemýšlel a asi našel jeden, ale zásadní nedostatek. Pokud budu pilkou řezat zámek, tak hrozí že špičkou zároveň propíchnu střevo. Ta pilka není až ke špičce a tudíž musí být při řezání ta přesahující část čepele zanořena kus před zámek a tak stačí málo a bude malér. Asi tedy zůstanu u klasického zavíráku s pilkou a budu to čistit jak dosud. Nebo ještě druhá varianta, kterou je zde již zmíněna tj. pevný a pilka solo.
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Nože

Příspěvek od precechtel »

no jsou také země, kde se vůbec zámek neřeže,aby se nenarušila nejcennější zvěřina v kýtách při rozlomení zámku / Německo, Polsko / a konečník se obřeže a protáhne dovnitř. Vyzkoušel jsem si tento způsob u srnčí zvěře a není to špatné.
politice a politikům zmar
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Nože

Příspěvek od rimar77 »

campo píše:Tak jsem o tom znovu přemýšlel a asi našel jeden, ale zásadní nedostatek. Pokud budu pilkou řezat zámek, tak hrozí že špičkou zároveň propíchnu střevo. Ta pilka není až ke špičce a tudíž musí být při řezání ta přesahující část čepele zanořena kus před zámek a tak stačí málo a bude malér. Asi tedy zůstanu u klasického zavíráku s pilkou a budu to čistit jak dosud. Nebo ještě druhá varianta, kterou je zde již zmíněna tj. pevný a pilka solo.
stačí tím řezat tak že špička nože míří ne do břišní dutiny ale ke konečníku a pak nic nepropíchneš. Nůž s pilkou na hřbetě mám ale přestal jsem ho používat - hůř se čistí, horší manipulace pilka na hřbetu občas se o ní píchneš atd. a poslední složité broušení pilky. Raději jednou za čas dokoupím nový listu samostatné pilky a je klid. ale jinak použitelné to bylo to zase nemohu říct že ne
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Brousky

Příspěvek od Michal_123 »

Můžu se zeptat, jak brousíte množe? Na kamenu to neudělám, koukal jsem po něčem sofistikovanějším.
Potřebuji brousit kromě loveckých nožů také kuchyňské nože.
Má cenu zkoušet ty malé pásové brusky, nebo napodobeniny Tormexu?
Zatím mi nože brousí kamarád a já to párkrát dokážu obtáhnout na takovém tvrdokovovém X.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nože

Příspěvek od pufr »

Kamarád se před několika lety zbláznil do nožů, brousí velmi dobře na čínské "napodobenině" jménem Ruixin, je na to spousta brousků, včetně diamantových, při objednávce si u Číňana vezme i jemné smirky (je na nich natištěno "Made in Germany" :D :) ). Ceny "komické" (ne, že bych někoho nabádal k oslabování Evropy dovozem z Číny :oops: ). Pod smirky si u sklenáře nechal nařezat sklíčka velikosti Ruixin brousků ... všechny jeho nože perfektně řežou i jemný, volě visící papír :?

Osobně dávám při odchodu do lesa nebo po oplachu nože tak 10 - 20 tahů na V-sharpu - ostří sice jemně "lepí na nehet" ale žádná vysoká kvalita to není
Pufr
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nože

Příspěvek od motolada »

Ruixin, v kombinaci s mikroskopem, na rychlo pak keramická ocílka.
VŠECHNY nože, lovecké,buschcraft, řeznické mi holí a to po celé délce.
Sekery, mačety plynule řežou letákový papír.(klidně je udělám na holení, ale není důvod.)
S kamenem jsem začínal, ale u něho by měl člověk končit až se to naučí a pochopí co je to ostří.

Ty srandy Vsharpy a já nevím co všechno..... stačí,ale udělat si nůž sám ručně a aby to šlapalo to je pak satisfakce.....
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nože

Příspěvek od figi »

Používám toto
http://www.myslivost.cz/E-shop/Pro-mysl ... al-Diamant

Ruixin mám také, chce to si víc vyhrát a výsledek se dostaví, s KMFS je to mnohem snazší a výsledek je zaručen.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nože

Příspěvek od pufr »

Jsem neodolal - vida, že taková "prášková záležitost", jako je CPM S90V už je vnímaná pouze jako střední kvalita (oproti CPM S110V nebo ELmax) - v podstatě za výprodejové ceny, jsem jeden na zkoušku pořídil :?
(taky se tak nějak sešla moje představa o loveckém zavíráku s Müllerovým Jäger MSP Backlock - padnul mi i s tou neklouzavvou laminovanou oranžovou G10 "do oka" :) )

http://www.mueller-messer-shop.de/epage ... -orange-KS
http://www.mueller-messer.de/
Zajímavé, že ještě před měsícem byla cena o poznání nižší - asi už ten měsíc před srnci začíná výrobcům loveckých nožů sezona :)
RAM_1_Comp.jpg
RAM_1_Comp.jpg (57.62 KiB) Zobrazeno 6703 x
RAM_2_Comp.jpg
RAM_2_Comp.jpg (67.99 KiB) Zobrazeno 6703 x
Není to CPM S110V nebo Elmax, ale mělo by "to" něco vydržet :)
Od té doby, co se průmyslové diamanty vyrábí z expirovaných trhavin, jsou ty diamantové brousky celkem za pusinku - ale na kameni z meze samozřejmě "práškovka" obtáhmout nejde :) Malou diamantovou ocílku vozím v kapse batůžku už několik let ...

Líbí se mi Backlock - pro čepel nože jinak tvarovaný, než pro pilku - by je člověk i potmě poznal :)
RAM_3_Comp.jpg
RAM_3_Comp.jpg (77.09 KiB) Zobrazeno 6703 x
Zkušenost zatím velmi krátká - ostřil jsem jednou - a to víceméně "na zkoušku". Spíš pouštím kontrolního chrousta ohledně materiálu, který by měl mít i slušnou houževnatost, ale jsem rád, že Müllerův originální brus nejde do žádných tenkých hrotů/profilů ... :?
Pufr
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nože

Příspěvek od Leon »

Ta pilka z té střenky čumí dost divně.
CZ 550 american 308win.
Odpovědět