Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Zbrojovák »

Co do efektivity při lovu, co je na to lépe- kuše, nebo luk? Předpokládám že na kuši lze vrazit optika, takže bude přesnější, pokud bude výkonná tak asi bude srovnatelná do 50m skulovnicí, ne? Problém bude opakování, s lukem zřejmě mnohem rychlejší.

namám žádnou zkušenost s mechanickými vrhacími zbraněmi, mimo prak jako kluk a nůž občas do nynějška.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Na kus a kladkovy luk se pouziva stejna spicka----- spicka je co zpusobuje poraneni jestli si nekdo mysli ze kus je mozne strilet s optikou na 50 metru a je to jako kulovnice je strasne na omylu ,kus je strasne hlucnejsi nez kladkovy luk a vlastne zadna lovecka sipka nejde vice jak 100 m/s.....Ostrazita vysoka se proste uhne sipce a hlavne ty antilopy v Africe ...
Kladkovy luk je tissi ,nebot za tech 20 let prodelal dobry vyvoj a nejtizsi je dreveny longbow a ten drevo laminatovy je neco mezi drevenym lukem a kladkovym lukem a tak se lovi jen na 20 metru.....
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Slušnej luk se dá pořídit od 15 do 20 tisíc.Z USA je celkem problém s posláním do Evropy,a když to vše klapne,tak tady člověka čeká dph a to i za poštovné!! V některých věcech souhlasím s Alvarezem,je to pakárna :oops: Včera jsem tvrdl 2h na celnici kvůli šípům.Byli tam 14 dní a nebyli schopni je poslat.Udělali clo a dph od 25 eur a nemají kapacity na odbavení.
Jinak co se lovu lukem a kuší týče. Obě zbraně mají své pro a proti.U luku je jedna velká nevýhoda že se člověk chtě nechtě musí pohnout.Zvednout luk,natáhnout a mířit...,oproti tomu kuš je natažená a připravena okamžitě vystřelit,jen odjistit.A na to vše se už může lovec připravit než zvěř přijde na dostřel.Co se vzdálenosti týče,tak u žádné z těchto zbraní není převaha.
Dokonce slušný kladkáč má o něco lepší balistiku jako kuš.70 liberní luk se vyrovná 200 liberní kuši.Na 3D závodech kdy je rychlost kuše omezena 300 fps a luku 330 fps,tak luky mají mnohem lepší balistiku než kuše.Dlouhý šíp plachtí,kežto krátký a těžký bolts padá rychle k zemi.Při použití pevných loveckých hrotú se může propad šípu snížit,proto se většinou musí kuš znovu nastřelit na lovecké hroty,to platí i u lukú.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ja nevim proc premyslite o nakupu kladkoveho luku, kdyz je to tak drahe a dokud nevydelavam 100 000 KC mesicne je to drahe .....Luk za 20 000 KC a ktomu clo a 20 % dan plus ty sipy ?

Nebude lepsi si zajit do lesa a luk si udelat ,jasne bude trvat nekoliuk let nez se to naucite a informace jsou lehce dostupne na pocitaci a pak si nechat poslat vlakno na tetivu od nejakeho domaciho lukare a mate luk za par korun ,nebo si koupit tradicni luk za par supu ve vyprodeji, ovsem vyhybejte se cinskemu Samicku vydrzi tak pul roku .....
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Nevidim nic tak strašnýho na tom, investovat peníze do kladkovyho luku pokud ho chceš. Člověk utratí víc peněz za jiný blblosti. Nicméně koupit ho novej v ČR je blbost. Na Ebay koupíš dobrej starší kladkáč od špičkových firem už okolo 500 i s vybavenim a když máš kliku i s dopravou, takže cca 9000kč, plus 20% dph a myslim 3% clo, protože se jedná o sportovní zboží. Takže jsi tam cca kolem 11000kč. Takže není co řešit.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Já si myslím že to zase tolik není,když si člověk veme kuřáky,alkoholiky,tak ten luk nebo kuš propije a prokouří za půl roku :wink: Navíc ten luk není na rok,pokud s ním člověk zachází jak má,tak mu vydrží 10 let.
Podle Alvareze bychom měli prodat auta,koupit koně ,vyřezat luk a hajdy do lesa :D Každý se může rozhodnout co mu vyhovuje.
Znám hodně lidí co si koupilo nějaké levné PSE (Nova),a pak šetří na lepší.Je to jak s autem,někomu stačí Škoda,někdo chce BMV.Co si myslivcú nakupuje zbraní a v podstatě jim stačí jedna,nebo dvě flinty.Co je drahé je relativní pojem,někomu není líto koupit si luk u nás za 35 000 a pro někoho je drahý i laminátový za 1500 kč.Jinak výrobou lukú jsem se zabýval na základní škole..,kradl jsem zemědělcům laminátové ohradníky a babyčce košťata s bambusovou násadou :lol: Byl jsem pak postrachem drobného zvířectva na zahradě :evil:
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Kladkovy luk vydrzi asi 10 let ,drevolaminatovy vydrzi asi 50-60 let a kdyz je nekde skladovan na horke pude vydrzi znacne mene . Dreveny luk so jsem vyrabel ,tak tam je to rozdilne nektery vydrzi 10 let a nektery se zlomi a take zalezi z jakeho dreva je a tak Saxton Pope udava ze tisovy luk co je casto strileny vydrzi tak 2 1/2 roku az 5 let ,tez jsem cetl ze doma uchovany luk ze dreva osage orange vydrzel tedy byl zase uveden do zivota za 50 let drevo podobne akatu .Akat je dobre drevo na luky a pokud si chcete koupit drevolamimatovy luk utratite asi 7-10 000 KC .Jestli si nekdo mysli ,ze si koupi Samick tak se myli ten Cinsky krap vydrzi pul roku ........Kladkovy luk ztraci rychle na cene za 2-3 roky tak jako nove auto ....Ja rozhodne neradim zpet znova na stromy, to vse zalezi na tom kolik mame penez a kolik vydelavame !!!
me2d6609
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21.2.2012, 12:04

Lovecké kladkové luky

Příspěvek od me2d6609 »

Ahoj plánuji si pořídit tento kladkový luk http://www.dumzbrani.cz/luk-bear-charge-set-pravy Zajímal by mě Váš názor na tento luk, případně mi doporučte nějaký jiný ve stejné cenové hladině. Chtěl bych se věnovat D střelbě a lovu. Předem všem děkuji za názory a odpovědi.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

No u tohoto luku je to velmi jednoduché..,je to sice kladkový luk..,ale jen na občasné střílení.Bery jsou dobré luky,ale teprve od modelu Atack.U tohoto luku jsou stará ramena,která jsou velmi choulostivá ,pokud zvolíš špatnou váhu šípu,nedej bože vystřelit na prázdno ,tak je po nich.Hodně klukúm seřizuji luky na 3D a dokonce jednomu prodejci Bearú dělám servis.A nejvíc problémú je u starších modelú.Navíc je obrovský problém sehnat náhradní ramena.Takže pokud chceš vyloženě Beara,tak doporučuji od modelu Atack,kde jsou mnohem bytelnější ramena a celková konstrukce luku je na mnohem lepší úrovni.Je to vše o tom,kolik chceš investovat.Ale pokud chceš slušný luk,který vydrží a bude i na slušné úrovni výbavou,tak počítej za starší něco kolem 15 - 18 tisíc.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Nekupuj ho, je to krap a budes z nej casem nestsnej. Pokud chces kvalitni luk, kup Mathews, Hoyt nebo Bowtech. Muzes si ho zkusit vydrazit na Ebay.com ne vsichni Ti to poslou to Evropy, ale hodne prodejcu ano.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Pokud jsi ovšem ještě z luku nestřílel,tak bych spíš doporučil zjistit,kdo by ti změřil nátah a nechal tě z luku vystřelit.Nemá smysl kupovat luk a pak zjistit,že nesedí.Znám spoustu lidí co čtou recenze a koupilo si třeba PSE Omen,a pak se s lukem nemohli domluvit.Nebo zjistí,že mají zcela jiný nátah a v horším případě,že nenatáhnou ani 60 lbs :wink:.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Souhlasim s Mathewsem.
me2d6609
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 21.2.2012, 12:04

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od me2d6609 »

Děkuju moc Všem za odpovedi a rady, zkusim se poohlednout po doporučených lukách a případně se jěště ozvu, ještě jednou děkuju!
MUF
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: ned 08.7.2012, 20:01

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od MUF »

Ahoj,jsem tady nový a zajímaly by mě možnosti lovu lukem v Evropě.Střílím rok s kladkovým lukem a chtěl bych zkusit i lov. Neznátě nějakou agentůru, která tyto lovy organizuje ,případně partu lidí co už ví kam zajet a vzali by mě sebou.
Dík
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Zkus se obratit s dotazem na moznosti lovu lukem na Slovensku na techto strankach, mohli by Ti pomoc.
http://www.bowhunting.sk/
Odpovědět