Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Tento luk neznam a dnes jej vyrabi kazdy ,ale jedna se o tercovy luk podle barvy, lovecke luky maji maskovani a tak se musime rozhodnout jestli si chceme koupit lovecky nebo tercovy luk. Nasi borci maji oba dva jeden sportovni druhy lovecky a za zivot jich maji nakoupeno nekolik, cena je pouze za holy luk a tomu potrebujeme jeste doplnky jinak jasne nemuzeme tim lukem strilet a ty budou stat dalsi 3000 KC a pak uhlikove sipy so nas tez prijdou na penize a jasne nemuzeme strilet drevene sipy .
Jedna se o to jestli luk neni vyroben v komunisticke Cine jako kopie nektereho luku ,nebot tady prodavaji i levne spicky co tak vydrzi jedem vystrel a zver nikdy nenajdeme a muj spolupracovnik ze Zapadni Virginie si stezoval na tyto vyrobky z Ciny a tak jsem mu dal co proto a musel jsem mu koupit ty spravne spicky a jednou prisel do prace a vychvaloval si jak funguji samice white tail udelala jen 3 kroky.....

Kladkove luky je dost draha vec pokud si to neumite sami udelat ,jako je vymenit tetivy a treba ji vyrobit a tak seridit luk take neni jednoduche ,,,,,
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

No já bych do takového luku nešel,už hodně lidem jsem takové luky seřizoval a nakonec to dopadlo tak,že luk prodali a pořídili si luk starší,ale od kvalitního výrobce.Mám kamaráda v USA a ten je schopen sehnat použitý luk od lovcú,třeba jen jednu sezonu střílený,za slušné peníze.Jinak musíš počítat že ten luk je holý,potřebuješ k němu: mířidla,zakládku,průhled,vypouštěč,stabilizátor a šípy!!Pak dosáhneš slušných výsledkú,jinak se dá koupit jen zakládka a střílet jen z prstú,instinktivní technikou.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Takovej luk je k ničemu, budeš z něj nešťastnej. Kup nejakej starší na Ebay.com Každý neposíla do Evropy, ale nakonec nějakej za slušný peníze a většinou vybavenej seženeš. Pro začatek bych Ti doporučil nějakyho Hoyta se stavitelnejma kladkama. Umožnuje nastavit délku natah o 2,5 palce, tak maš možnost nastavit luk tak, aby Ti sednul. Navíc Hoyt je kvalitní luk a je to držák. Modely 2005, 2006 jsou pro začátečníka ideální. Nejsou tak rychlí jako jine značky, ale podle mě to ničemu nevadí. Mathews je taky výbornej luk, ale starší a tím pádem levnější modely neumožňují stavitelnost nátahu, což je pro začátečníka podle vlastních a bohužel drahých zkušeností né moc dobrý.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Naprosto souhlasím...,mám hoyt turbotec a vulcan.Na závody mám Mathewse.Hoyt mi nevyhovoval kvůli váze,ale jinak na něj nedám dopustit.I některé Bowtechy jsou dobré,brácha má Guardiana a je super,rychlý a naprosto tichý.Tyhle levné záležitosti jsou pak jen k zlosti.. :oops:
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Máš pravdu. Některý modeluy Hoytu jsou těžký. Hlavně Trykon a starší řada s položenejma ramenama. Modely 2005 jsou lehký a všechny maj stavitelný ramena kromě Turbotec. Doporučuji model jako Vtec, Xtec, Vipertec, Ultratec, Protec. Pro začátečníka výborný luky a jsou i lehký. Kladkou už nestřílim, ale klasikou, nicméně pokud bych si ja dneska kupoval luk, byl by to Mathews Z9, ale po těch letech už vim, co od luku chci a co mi vyhovuje, což začátečník netuší.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Z9 neznám ,měl jsem Z7 ale prodal jsem jej,měl velký let off,na lov dobré,ale na závody je ideál 65-75%.
Přemýšlím o Mathews Triumph,ale nakonec je nejdůležitější,jak luk sedne.Pak by se neměl měnit.Já 3 roky střílel klasikou,
mám Black Widows a luky od Kejvala.Ale na lov je kladka mnohem lepší,hlavně v noci na černou..S klasikou si rád zablbnu na zahradě.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Triumph bude výbornej luk. Z9 je pro dlouhý natahy a při tom je dlouhej jenom 30 palců, takže šikovná hračka. U hoyta jsem měl nátah 33 palců, takže by mi nic jiného nezbývalo, nebo pak Triumph, který je taky pro dlouhý ruce. Jinak nic nemá na klasiku a myslim, že její možnosti využití nejsou nikterak omezeny.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ted si predstavte ze pro vas luk byl vzdy klasika a nikdy jste moc nestrileli kladkovym lukem i kdyz jste o nem vedeli a lov pro vas byl vzdy klasickym lukem a tu reznicinu puskou odmitate a tak Black widow se vam zda docela dobry luk .....
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Podle mě je Black Widow nejen dobrej luk, ale skvělej luk, za kterej musíte samozřejmě taky zaplatit. Nicméně co je dneska levné, pokud chcete kvalitu. Za tu se plati všude, nejen v lukostřelbě.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Klasika je super...,ale při lovu omezení má.Špatně se s ním loví za tmy a vzdálenost je ideální kolem 18m. U prasete,je vitální zona malá.Navíc u větších prasat by se musel použít luk přes 60 lbs,a to je celkem makačka.Já mám u klasiky 50lbs a po 100 výstřelech toho mám dost.Navíc s nataženou kladkou můžu klidně stát i minutu a počkat si na vhodnou pozici.
Na 3D závodech kluky a holky s klasikou obdivuju,střílí na 27m velmi přesně.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

U klasiky pouzivame castecne natahnuteho luku a cekame a 60 liber nenatahujeme vice jak 1-2x pri lovu a jasne musime byt blize nez u kladkoveho luku na prasata staci 55 liberni luk jo a to strileni si cvicime na 3D.....
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Kladkovy luk samozřejmě je meně naročný na trenink, teda oproti klasickému. Ja osobně si u střelby z klasickeho luku užívám ty možnosti. Můžu střilet nejen do terce, ale i do valu, země, nebo střelba s Flu Flu šípem je užasná, to si s klasikou nemůžeš dovolit, jinak sbohem šípy. Co se lovu týče, tak je bezpochyb kladkovy luk efektivnější, ale klasika je prostě klasika, tak nějak nevim jak to napsat. U klasiky je asi důležitější ten proces, než to jestli ulovíš.
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od hanyking »

http://www.luky-sipy.cz/lukostrelecke-p ... athews-dxt

Tak to je asi solidní luk. :lol: Jaká tak může být cena takového třeba 2 roky starého? A kladkové luky se transportují
v kuse nebo se dají rozložit? Mám kuši delta storn od barnettu a tu krásně rozložím a dám do turistického batůžku. Úplná parádička :mrgreen:
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

Podívej se na Ebay.com máš tam luků spoustu.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Sitka »

A kladkovej luk se tak, jak asi ty máš na mysli rozložit nedá.
Odpovědět