Lovecké kladkové luky

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Luk se nekupuje jak se nam libi ,ale jak funguje a jasne strili......
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

pokud u luku mám stejný parametry,tak si koupím ten,který se mě líbí
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Tak jsem se zase potloukal po blesim trhu a hledal white tail samici co strelila temer 18 leta holka se svym 40 libernim kladkovym lukem ,byla asi 10m na strome a vystrel byl asi vice jak 35 metru a byl to spatny zasah jak bylo temer uz tma ,trefila zadni kytu a mela stesti ,ze proste trefila tepnu a tak rana hodne krvacela a white tail se svalil asi za 6 vterin a zbyvalo jej najit ,no krev koncila asi po 40 m krvaceni a pak jeste asi za 50m lezela samice zcepenela asi 130 liber ,stejne jsme bloudili po tom kousku lesa asi hodinu 5 lidi ostatne byl to prvni "deer" a tak je trochu omluva za ten spatny zasah a nedostatek trpelivosti priste musi lepe mirit vsak studuje veterinarstvi a tak by mela vedet kde zvirata maji srdce a plice ......Trochu omluva je ,ze strili lukem od leta ,ale ne vymluva !! Trochu jsem zvire tahal, nez jsem tuhle praci predal mladym ,kdo by tahal tu mrtvolu z lesa , hrot byl pouze 100 grains trihrany ......Majitele tech kousku lesa vetsinou nechteji aby nekdo tam strilel puskou a tak pouzivame luky a tak jsem tez trochu zanepraznen vyrobou loveckych sipu ,ale neni to tak strasne vzdy nekomu 6 sipu .....ted jsem cetl na foru http://www.horar .sk ze nekdo hleda spolecnika na lov kusi do Madarska je to na prasata :lol: :lol:
vincenzokr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: úte 09.6.2009, 18:19

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od vincenzokr »

lepší něco než nic :lol:
Mathews Switchback 30/70RH
BS-TropyRidge Firewire W5,Cobra Diamondback Drop Away Arrow rest,
Mathews Quiver T-serie,Stabilizer Doinker 7"
Carbon Express Maxima Hunter 350,Rage Tip x-Treme 2,3"
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=gEnMe4Ox ... re=related

Rychlost 22 kulky je temer 700 fts .......
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Tento dodatek vazi 5,5 libry a stoji neco pres 400 $ US .....
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

Lov v USA má jistě své kouzlo,dostupnost všem,krásná příroda..,možnost lovit lukem,kuší.. Ale pár věcí se mi nelíbí.Je to hlavně přístup lovců ke zvěři.
Je to v naprosté většině flákota masa,nebo sport.. Úcta ke zvěři veškerá žádná,prostě žádná tradice.Navíc když vidím že střílí ty nejsilnější,nadějné kusy,nemluvě o lovu laní od dvou kolouchů,tak to kouzlo trošku opadá.
Nezbývá než dodat jiný kraj,jiný mrav...
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

V Usa lidi udelali velky pokrok dnes nechteji vsechnu zver vybit jako v 19 stoleti a tak byly zakazany 4 gauge brokovnice a roku 1905 byl zaveden zakon ,ze maso divoke zvere se nesmi prodavat a ze pro prodej musi zver byt chovana umele ...
Bowhunting je pouze smesna vec ,nebot ani indianum se nepovedlo za 2000 let vyhubit stavy zvere ...Neexistuje neco jako myslivecky klub kde clovek by musel by byt clenem kdyz chce lovit zver a tez nemusi mit zadnou bumazku na pusku cemu se v Evrope rika zbrojni prukaz a kdyz vlastni pozemek ,takovy clovek nemusi mit ani lovecky listek.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Zadne tradice neexistuji ,snad pouze vyfografovani se s ulovkem ! Zastreleni psa u nohy a psa pobihajiciho kolem neexistuje,nebot aby mi nekdo zastrelil psa v lese je proste nemyslitelne ......zde mame pouze jako game warden a tech je jeden na kazdou county a NC ma 100 county ....
Whitetail
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: sob 02.1.2010, 20:21
Bydliště: Praha

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Whitetail »

Mathews píše:Lov v USA má jistě své kouzlo,dostupnost všem,krásná příroda..,možnost lovit lukem,kuší.. Ale pár věcí se mi nelíbí.Je to hlavně přístup lovců ke zvěři.
Je to v naprosté většině flákota masa,nebo sport.. Úcta ke zvěři veškerá žádná,prostě žádná tradice.Navíc když vidím že střílí ty nejsilnější,nadějné kusy,nemluvě o lovu laní od dvou kolouchů,tak to kouzlo trošku opadá.
Nezbývá než dodat jiný kraj,jiný mrav...
Ja jsem z Michiganu a tradice spojene s lovem tam, maji nadherne kouzlo. Hlavni soucast tradice je cas prozity v prirode, casto s rodinou (kdy se znalosti predavaji z otce na syna). Kvalitni cas prozity s detmi pri lovu nebo kamarady jsou veci, ktery si pak vsichni pamatuji cely zivot a hodne je to spojuje. A o tom to pro me je. Jiste je to jiny druh tradice (jestli se to tak da vubec nazvat), nicmene je to tradice, na kterou se cely rok clovek tesi.
Ja osobne neuznavam lov kvuli trofeji (aby se pak clovek mohl vytahovat a ukazovat co mu visi na zdi) - ale nebudu muj nazor vnucovat tem, kteri na to jsou . Lovil jsem, a vzdycky budu, jen pro maso a to definitivne nevylucuje uctu ke zveri. Jiste se najdou lide ve vsech koutech sveta, kteri lovi jen proto aby neco zabili nebo si uzili adrenalinu, ale to neni omezeno jen na nejakou zemi. Mam spoustu kamaradu, kteri lovi jen pro maso a nase ucta ke zveri, ktera je velka, s tim nema nic spolecneho.
Takze si dovoluji oponovat vyroku, ze ucta ke zveri veskera zadna, protoze to nemuze mit dal od pravdy. (i kdyz se par jedincu najde v kazde spolecnosti)

Me se zase nelibi ta priserna byrocracie, buzerace, nekonecne procedury a skemrani o prijeti do nejakych klubu jen aby si clovek mohl strelit neco na zimu do mrazaku. (Uznavam, ze to je jen muj subjektivni pocit, ktery outsider ziska, kdyz se dozvi, co vsechno musi podstoupit, aby se mohl stat lovcem a jak s nim nekdy nekteri clenove takzvane myslivosti povysene jednaji). Taky chci dodat, ze mym umyslem nebylo nikoho urazit, jen chci popsat subjektivni pocit, ktery tady z toho clovek ziska.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

40 liberni kladkovy luk ma asi 180 m max. dostrel se sipem o vaze 400 grains atento luk jiste zabije white tail kdyz jej dobre trefite a kdyz jej spatne trefite zalezi na stesti ....
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od Mathews »

To co jsem napsal byla jen reakce na množství videí a záznamú lovu z Usa.Nepopírám že si u toho užijí zábavu a odpočinou si od všedních starostí.Jen mě vadÍ ten přístup ke zvěři,prakticky stejný jak v Rusku.Čím víc masa tím líp,a je jedno jestli to je samice od mláďat.To že jsou takový lovci i u nás je jasné,jen doufám že jich není víc než těch normálních!!
Systém u nás komentovat nebudu,je to buzerace...,čekám jen kdy budou obecní úřady rozhodovat o přidělení zbrojního průkazu jak za komunistů..
A dostat se k samotnému lovu je taky anabáze,pokud to nejsou rodinní příslušníci,nebo bohatí lidé,tak se do sdružení nedostanou.O honitbách pronajatých od Lčr ani nemluvím.To je záležitost bohatých a známostí u lidí pracujících pro Lčr.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=DqDoZyK4 ... r_embedded#!

Tady je lov lukem ve Francii .Je tam nekolik rozdilu ,predevsim ty pera na sipu, kde temer vsichni zde pouzivaji plastiky ,ale pera z krocana jsou i na kladkovem luku trochu lepsi a jasne nekteri to vedi a tak se podle toho zarizuji a jasne to vazani srnky a neseni na rameni ukazuje jak srnka je male a lehke zvire . Jinak tady je to zakazano snad stoleti nest zver na ramenou ,nebot nas nekdo muze odstrelit a je to tak vzite, ze nikdo nenese zver na zadech, ale vzdy tahne po zemi .....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od alwarez »

Ja mam snadny zivot zde a zadny zacatecnik se nehada a prakticky dela co mu reknu . Zase jsem byl na navsteve tech znamych na pokec a tak budu pokracovat o te temer 18 lete holce ,kde se mi nelibily ty male broahead ,tak si poridila 125 grains Muzzy a musela zvysit vahu natahu kladkoveho luku ze 40 liber na 45 liber a tak dalsi white tail co strelila nebyl zadny zbrkly pokus ale mirena strela na 20 yardu a presna ,sip proletel telem zvirete a zabodl se do zeme jak byla asi 10m na strome ,zvire bezelo 40 yardu a tak nikdo nemusel volat ,ze potrebuje pomoc ,tak nebylo zadne stopovani, nebot zvire padlo ve viditelnosti posedu ,to prvni neslo sice daleko ,ale byla zasazena pouze ta tepna na zadku a tak krev byla vypumpovana ven a tak nam bezelo asi 100 m a tak musela byt zorganizovana dohledavaci skupina ---Jo a muj sverenec jich pobil asi 6 kusu ,ale to je zkuseny bowhunter tomu neni treba nic rikat .....
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: Lovecké kladkové luky

Příspěvek od hanyking »

alwarezi co si myslíš o luku tohoto tipu? http://www.luky-sipy.cz/lukostrelecke-p ... -co-011rcb

Myslíš, že je vhodný pro začátečníka a lov?
Odpovědět