Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

zabijet s touhy, nebo zabavy, jaky je v tom rozdil? Ja chapu jak to myslis a ver ze nejsem clovek ktery touzi neco ulovit pokazde kdyz vkroci do lesa. Pro me je lov o necem jinem a uz jsem o tom kdysi psal a neni duvod se opakovat. Jinak co vim jiste, ze v Canade (nevim zda se to tyka vsech provincii) nesmis lovit jen pro trofej, ale vzdy musis odnest maso (trofej muze v lese zustat).
Netyka se grizllyho. Pokud te ranger chytne jen s trofeji, zabavi ti vsechno co mas u sebe, auto, trailer, zbrane a pokuta. Uz si nezalovis. Je to tak v poradku a lidi to respektuji.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Platí to i v těch případech, kdy je lovec dopraven na místo lovu, respektive do loveckého tábora, hydroplánem, protože pozemní cesty tam nevedou ? Jak lze v takovém případě zužitkovat např. uloveného losa ? Nebo se mýlím a takové odlehlé lovecké kempy existují pouze na Aljašce ?
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Nemylis. Na Yukonu jsou take a povinnosti outfitters ( firma provozujici poplatkove lovy) je maso odvest. Maso se nemuze
prodat, nesmi se s nim obchodovat. Duvod je ten, ze by native (indiani) kseftovali s masem a kupovali chlast. Zni to mozna prehnene, ale je to tak. Co ale outfitter muzou udelat je, ze maso rozdaji tomu, kdo o nej pozada. Pokud tedy zijes rekneme ve Faro a chces maso z losa, pozadas mistni outfitter o maso a oni ti na konci sezony privezou maso az domu a zadarmo.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Red arrows :-),zada te z luku bolej kdyz si bud poridis silnejsi luk nez na kterej mas,coz je hloupost nejen proto,ale i proto,ze kdyz natahnes luk na lovu a mas problem ho udrzet,jednak riskujes spatnou ranu a trapeni zvirete,podruhy ,soustredis se na sebe a luk a ne na mireni,jak by bylo treba .Stejnou chybu udelas,kdyz si poridis luk s dobrym natahem,ale budes prehanet treninky,namuzes si zada.Je to prosty,i fitko je zdrava vec,kdyz se pouziva jak ma a nakolik clovek staci :-).Luk je lovecka zbran a ne fitness aparat,nema smysl machrovat se silou natahu na ukor presnosti strelby a vydrze udrzet luk natazenej,coz je casto na lovu potreba.......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

No tak tam byl asi ta chyba, luk byl silnej, tušim nějakejch 70lbs, já jsem to, jak to vidim teď po letech, držel asi jako prase kost a jak vždycky do všeho jdu moc naplno, naložil jsem si tím každodením střílením víc než jsem zvládal.
Takže jsem tim fakt způsobil utrpení zvířete, protože jsem chodil na stranu ještě po dvou měsících :D což vyvolávalo v bejvalce planý naděje, že jsem smrtelně nemocnej :D.Zase ale protože jsem nemohl hejbat pravou ruku, naučil jsem se jíst, psát a ovládat všechno levou......
Koukám že s indiánama je problém nejen u nás.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Dik za zvednuti nalady,od srdce jsem se zasmal,uz jsem to potreboval :-)))),jo a nebyls jedinej,taky jsem si ze zacatku machrovaval ;-)....proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Zase když blbostí ublížim jen sobě tak dobrý.
Já jsem díky tomu přešel na kuši(jiný střelný zbraně provozuju průběžně) a dodneška s ní zdatně likviduju terče
a nemusim když si chci zatřílet běhat na střelnici.
Je to mnohem jednodušší, člověk to dostane hotový, nejsou tam žádný pro mne záhadný akce ala tvrdosti šípů
(takový ty numera jako 2016,2219) a délky (problém byl že jsem 2m velkej a mám ruce dlouhý jako vopice).
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Pak nechapu,jak se mohl dvoumetrovaj chlap odrovnat 70 librovym lukem? Ale tak me zrovna napadla jedna vec: Komu neco rika "chata u Pepy ve Wisconsinu" , prihlaste se,nejspis se zname ;-)........proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Jo tak to nevim.Asi to chtělo když začalo tělo zlobit, neříct si co se podá.Nebo je možná nějaká vada v konstrukci něčeho v zádech nebo výrobní závada (reklamovat by to nešlo, bylo mi 35let)....ale od tý doby se to neozvalo
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jo no,proste namozeny,asi docela fest,poucil ses :-).......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

proud píše:Jooo,kamuflaz,to je moje tema:-))),zvlast ve spojeni s kladkacem a snahou dostat se co nejbliz ke zvireti:-).Shrnu to,jedu zas jen na zkusenost a tu jasne se vsema camo nemam :-).Ale cislo 1 je u me us vojenska univerzalni acu digital,vyzkousena,je super jak na ridkym porostu,tak v lese,i na louce.Pak real tree hard wood,vynikajici do lesa,ale jenom tam.Ke kmenum stromu je bezva natural gear camo.Multicam,zas jen do lesa.To je co mam vyzkouseny a zajimavy,hodne zajimavy se mi jevi ASAT camo.Ale kazda tmavsi kamuflaz ,nebo obleceni se vzdalenosti tmavne a to je problem,vytvari tmavou ostrou siluetu,takze do tmavejch se nehrnu. Ale je fakt ze nejlepsi kamuflaz je nehejbat se a zmenit siluetu:-)))).Kamos jak vlez v kamuflazi do lesa a usel par metru,ztratil se mi,nasel jsem ho po siluete a pohybu,jak si nandal hejkala na hlavu,ramena a zada,byl jsem v haji:-).Ovsem nejvic spoleham na prirodu,jak jsem si vsimnul u whitetaila v zimnim havu,jak vleze dolesa,stane se neviditelnym,v lese dokud se nehne ho prakticky nevidis a muzes na nej i trenovat oci.Jeho sedohneda,jen s jemnouckym nadechem olivovy je proste perfektni a jeste jsem nenasel nikoho kdo by tuhle barvu vyrabel,protoze bych si ji hned poridil a zadnou kamuflaz nepotreboval,stacil by mi k ni jen ten hejkal upravenej pro lukostrelbu! :-).Pak je dobry vedet jak zvirata videj,nikdy neprat obleceni do lesa v beznejch pracich prostredcich,pak modre svetylkujou a to pritahuje oci zvirat jak divy,je to jako by sel clovek lesem s rozsvicenou zarivkou v ruce:-))),pak pozor na modrou a cervenou barvu,tyhle barvicky vnimaj.A to je asi tak z myho camo badani vsechno:-)......proud
Vojenske camo je urceno aby nebylo vnimano clovekem, ktery dokaze rozeznat barvy, navic je vetsinou dealne tak, aby fungovalo na vzdalenost rekneme 100m a dal a lov lukem je do 40m. Ja nerikam ze to nefunguje, jen to neni primarne navrzeno pro tento ucel. Zvirata vnimaji svet jinak. Vyzkousel jsem hodne camo a muzu rici, ze nemam rad camo tipu real tree atd. Hezke na pohled a na vzdalenost 30m je s tebe tmavy bod. Ono vubec vse co ma lovce zamaskovat tak, ze spline s okolim, nefunguje prilis dobre, proste proto, ze prostredi se meni kazdym lovcovim krokem. Nicmene Asat to uz je jina pisnicka, to funguje jinak. Je to tak jak pises, jde o to rozbit pro cloveka tolik tipickou siluetu. Ucit se od predatoru. protoze to presne jsi, kdyz lovis. Vias camo od Kuiu http://blog.kuiu.com/2012/03/05/contrast/, Asat http://www.asatcamo.com/ to jsou camo zalozene na tomto principu. Sitka Open Country http://www.optifade.com/hunting-gear/ zalozena trochu jinak, ale funguje naprosto dokonale. Tolik oblibena zelena u myslivcu je vlastne barva, ktera v prirode neexistuje, samozrejme mam na mysli u zvirat. Kolik predatoru ma zelenou barvu, nebo kolik zvere vubec.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Rozumim co mas na mysli a dost jsem o tom pri hledani kamuflaze premejslel,ale dosel jsem k zaveru,ze zvire vidi tak dobre jako clovek,jen cernobile s vnimanim jen par barev a jeste omezene,proto lip vidi v noci.Takze kdyz to shrnu,co nevidi clovek,kterej ve dne vlastne vidi lip nez zvire,to by zvire vlastne nemelo videt tuplem! Nebo se pletu?:-).Tim videnim lip mam na mysli celkovy vnimani a rozeznavani,ne ostrost zraku,prave diky barvam.Takze se zastanu real tree,prave na zaklade toho co rikas,na blizko je fajn,na dalku souhlas,tmavne a to je spatne.Problem podle me nastava u camo sitka,opti a jinejch,ze pouzivaj prilis svetlou sedou az bilou a ty jsou zviratama vnimany jako vystrazny a navadeci pri uteku,proto podle me primo pritahujou jejich zrak,prave pro to cernobily videni,bilej flek je pro zvire jak pro bejka "cervenej hadr" :-)Mimochodem u whitetaila to mam osobne vyzkouseny,stacilo pripnout zvednutej bilej ocas na ker a kdyz sli,mirili primo k nemu,neomylne a s jistotou.....proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

ono prakticky vsechny camo tipu real tree jsou urceny na lov ze stromu. Ono nejde o to co zver vidi, ale o to jak vnima to co vidi a to je veliky rozdil. Samozrejme barevne vnimani zvere je omezene, ono to neni tak ze vidi cernobile, jen nevnima vsechny barvy. Lide se vetsinou rozhoduji jake camo koupit na zaklade jak se jim libi a to je blbost. Na tom jsou postavena vsechna komercni camo, jako treba real tree, je udelane tak, aby se libilo, ne aby fungovalo. Muj favorit je Sitka Open Country a Kuiu Vias co se camo tyce. Proste proto ze opravdu fungujou, coz se o ostatnich rici neda. Jinak jsem uz psal, nejradeji mam hnedou od Kuiu. Co se toho ocasu tyce, mas pravdu, ale to je jeden jasny bod a ten zver takto vnima. Je to o tom jak zver vnima ne co vidi a na to nasledne reaguje. Ridi se pudy, ne rozumem, nepremysli o tom, ale reaguje na podmety.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Dobrej nazor,to urcite promyslim.Skoda je ze uz jsem doma a ne v ameru,tak si tezko ty kamuflaze koupim za rozumnou cenu,ale neva,preziju to jako vzdycky vsechno:-)))))))))).Premejslim,ze se zamerim na takovej vlastnorucni hybrid ucelove udelanej pro luk,hybrid camo-hejkal.Akorat nas zase sjedou,ze se neridime kladkacem,jak ve skolce,holt hod vzdycky vetu "byl jsem s kladkacem,neco jsem trefil",at ucinime tematovy magorarne zadost,jinak budeme muset zalozit novy vlakno a skakat sem a tam,abysme se uklikali:-))))).......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

i to je moznost. Jen obleceni tipu hejkal je pro me zbytecne. Me to prekazi, proto preferuji camo o kterych jsem psal.
Na lov lukem jsou praktictejsi a lepe fungujou. Nicmene jsem uprimne zvedav, co s Tve domaci tovarny vyleze :)
Odpovědět