Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

A odpurcum lovu lukem dam jen jedinou radu,bezte do lesa,vemte si hul a predstavte si,ze je to luk,dostante se ke zvireti na 20-30 metru,pockejte az si dobre stoupne a zkuste ten pomyslnej luk natahnout a jakoby vypustit sip.Pak mi napiste,jestli vubec a kolikrat se vam to povedlo az tak ,ze by sip letel a zvire neuteklo,navic jeste u zvirete strelitelnyho a ne zdravyho chovnyho kusu kterej se nestrili.Pak si dojdete nekam na strelnici kde strilej lukama a pozadejte nekoho aby vam luk pujcil na par ran:-))))))).Pak pokecame o tom,jak nebezpecny by bylo povoleni lovu lukem a jak ohromny ztraty by zpusobil s lukem i treba pytlak:-))))))))))))))))))))))))))))........proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

:D To jsem tady už psal před půl rokem..,ne klackem..,ale ať si borci sundaj puškohled a loví zvěř do 30m...,to by bohatě stačilo :D Za 3 roky by bylo jednou tolik zvěře :wink:
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

To ale byla rana pod pas,jim bys je sebral a nevim jak ty,ale ja mam na luku zatracene dobry miridla:-)))))).......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Pytlaka neřešim.Pytlák nebude cpát prachy, který míní ušetřit žraním zvěřiny či jejím prodejem do drahýho luku, když drát na oko maj všude, malorážka se dá v pohodě koupit(leckdo inzerující moc neřeší jetli má kupující papíry, hlavně že má prachy), tlumič vyrobí i postrach soustruhu jako já za 20minut.Navíc z flinty se naučí každej střílet rychle, kdežto luk? Pytlák s lukem je podle mne hovadina.
S tou holí bych měl problém.Mohl bych nějaký zvíře při manipulaci s ní nedopatřenim praštit. :D
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

I ty brute:-))))))))))))))......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

K tý holi-ono nevim kdo v jaký krajině žijete, ale my tady řešíme akce stylu-jak se dostat na autobusovou zastávku když na ní stojej dvě prasata a sledujou provoz na silnici,nebo otevřeš dveře od baráku, stojí tam prase a čumí kdy mu něco hodíš, nebo dobrý je-přijede popelář na blízkej smeťák a nemuže vystoupit a vyklopit, protože ho obklíčila prasata a čekaj na ty mlsy..nejlepší: Jak dojít pro vzorky vody, když mezi brankou a potrubim s odběrnym místem sídlí tlupa čuňat? Toť časté dilema vodohospodářky...naštěstí se to řeší zavoláním magora kterej tam vleze :D Tady by se nějakej hunter hodil-ale je to nehonební pozemek, navíc se spoustou lidí který asi nejsou neprůstřelný :D
Zkoušel jsem odpuzovače, rachot naposled dělobuch-to zběsile uprchli...asi tak 30metrů a čučeli jestli je to jako všechno nebo ještě bude nějaká sranda.....
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Na ty by v klidu mohli lukare pustit a jeste bejt radi,ale toho se v kocourkove nedockas..........proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

To si taky myslim.Ono by se minimálně následně rozprchlo a klid.Jenže jsme v čechách.Takže se čeká až se něco stane a pak se bude řešit..a řešit...a řešit.
Já jsem pravičák(což nemá s tim co tady v zemi předvádí nic společnýho) a tak myslim že na svym pozemku by si každej měl mít možnost dělat co chce(v rozumných mezích, nějaký pravidla asi jo,aby to tu nebylo samej Fritzl) takže by neměl bejt problém něco takovýho vyřešit..a on je :shock: možná proto že z toho nic nekouká..
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Samozrejme,rozumny pravidla bezpecnosti lovu,setrnosti k prirode a ke zveri by to vyresily lehce,jenze jak vidis,nedokazou se domluvit manzele,natoz jiny lidi mezi sebou:-),vzdyt my si ty problemy delame navzajem sami......proud
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Leon »

pánové téma je lov lukem tak se ho držte :wink: Leon
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

A co se týče toho přiblížení se ke zvěři na dostřel luku či kuše, které je po myslivecké stránce umění, z toho nelze vyvozovat, že pytlák s takovouhle zbraní nemá šanci ! S povozem či saněmi taženými koněm vás často pustí srnčí k sobě i na pár metrů - a vůbec mu nevadí, že si na těch saních povídáte a že cinkají rolničky.
Naposledy upravil(a) fesoj dne sob 10.11.2012, 5:03, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Red arrows píše:No, a je to zase tady.Nikdo nic neví, nikdo nic nezná, všichni jsou blbí.......zrovna tohle se vyčítá myslivcům :? .
Věci nejsou černý ani bílý, věci jsou šedivý.Tohle je prostě lovec.Lovec a myslivec,
aspoň jak to chápu já, je dost rozdíl.V zemích odkud jsou tyhle videa, je díky
rozloze a stavu přírody spousta zvěře, navíc co tak čtu tak leckdo se na svejch
pozemcích zabývá chovem zvěře kterou pak nechává(za prachy) lovit.
Lov se jako sport prostě bere(zrovna na americkejch serverech hledám DVD o lovu zrovna v těhle místech).
Proč, to mi moc nedochází.
Nějak mi není jasný, co si tím kdo dokazuje(hlava mi bere lov face to face u predátorů, lovit bezbrané zvíře pro zábavu mi přijde asi tak statečný jako bejt "zápasník a ranař" a dokazovat to mlácením dětí před školou.Stejně jako je mi záhadou, jakou zábavou a krásou je tahat někoho nebo něco za hubu z vody a pak ho tam házet zpátky(tzv. lov ryb chyť a pusť).
Nevim, nechápu........možná protože nemám malej penis? :D
Uprimne si nejsem jist zda jsem to dobre pochopil, zda nechapes lov predatoru, nebo zda nechapes lov jako takovy. nicmene se chci zeptat. Kolikrat jsi byl v lese, kde jsou predatori. Nebo jinak, kolikrat jsi se s predatorem setkal, myslim blizko. Videl jsi nekdy opravdu velkeho vlka tvari tvar, pripadne cerneho medveda, nebo jeste lepe grizzlyho. Ja ano. Jen pohybovat se v lesich kde jsou takovy predatori chce odvahu a ja ji hledam vzdy, kdyz jdu jen na houby. Opravdu to bezbrana zvirata nejsou. Lov takovych zvirat neni o tom, ze nekdo ma pocit menecenosti a snazi si dokazat jaky je chlapak. Jo jsou takovy a vzdy budou, ale ne vsichni. I kdyz pujdes na lov medveda puskou a na sedesat metru ho netrefis upne perfect, tak druhou ranu nestihnes, protoze on bude u tebe rychleji nez prebijes. Luk na aspon tu vyhodu, ze je tichej a zver netusi co se stalo. Jinak cernej medved se lovi pro maso taky, nejem pro trofej.
Jinak Proude, zkus tu hnedou (Major Brown) od Kuiu, budes spokojenej, navic to obleceni je technicky hodne nahore, takze te udrzi v suchu a pohodli. Navic ted tam maj nejake slevy :wink:
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Já chápu lov predátorů-jako adrenalinovou záležitost to chápu(teda pokud to není z bezpečí posedu apod) sám abych si adrenalin obstaral jsem ochoten vrhat se z mostů, letadel....Vzhledem k mýmu přístupu k zvířatum by mne první medvěd sežral, protože z nich nemám respekt(podle okolí porucha :shock: ).
Jsou mi jasný lidi co loví z nutnosti-prázdnej hrnec,nemocný kusy, probírka genofondu,přemnožená populace apod.Je mi zřejmý jaká je touha po trofeji-to taky moje hlava pobere.
Nepobírám lov jako zábavu, kratochvíli,rozmar.Vzláště proto, jak strašně lidi jako druh lpěj na vlastním životě(mnohdy zbytečnym) a v případě jeho ohrožení či nemoci skučí, brečí,naříkají,ječí,skuhraj, modlej se,žerou léky po kilech,navštěvujou šarlatány,nechaj se rozebírat a skládat,vzývají cokoliv a za jakoukoli cenu se snaží zustat naživu třebas i v neuplnym stavu či vegetativním stadiu a prosej kohokoli o každej den,hodinu i minutu navíc.Ale když se jedná o zvíře nebo namnoze cizího člověka, vzít život jen tak je cool, bezva hobby.Tenhle paradox je zábavnej zase pro mne, protože to potkávám každej den.
Porovnávat čechy s tím co píšeš nejde.Predátoři s chlupama u nás nežijou.Vyzabíjeli jsme je.

Nicméně-nejstrašnější predátor v čechách žije a je to blbec,nemusim ho stopovat v lese, stačí když třeba sedne za volant :D
a protože je to bezva a cool, šine si to dvoustovkou po okresce :D a žít mezi lidma s nutným výskytem pitomců chce odvahu taky nepopiratelně....

Taky něco ne OT-jak to sakra děláte že Vám z toho luku neblbnou záda, já s tim lukem strašil měsíc a dohromady jsem se dával půl roku než to přešlo :(
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Vse v dobrem, ale kdyby jsi potkal gryzzlyho, ver ze by jsi mel respect okamzite a strachu plnou prd...
Pokud jsi dobre pamatuji, v nejakem prispevku jsi lezl na stozar pred prasetem. Proc? Pravdepodobne strach, nic
co by kazdy z nas neznal. I ja jsem s tech co lpej na zivote, mozna proto, ze nechci aby ma 3,5 leta dcera vyrustala
bez otce. Na jare pujdu na lov medveda znovu, proste proto ze chci a ne proto abych si dokazal ze jsem chlapak.
Ja osobne bych na medveda puskou nevystrelil, lukem ano. Jinak kazdy lovec lovi v zasade s touhy zabit, bez ohledu na to jak
si to omlouva, toto je ten duvod. Rozdil je jen v tom, ze nekdo ma tu potrebu parkrat do roka a nekdo kazdy den.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Kdybych měl lovit jen z touhy zabíjet, tak prodám flinty a nechám se zaměstnat jako porážeč na jatkách. Přiznávám se beze studu, že lov je pro mne, jako snad pro každého, ve většině případů zábavou. Podstatné je, že při lovu musí člověk sám sobě prokázat určité schopnosti - člověk má lovit v dobré víře, že musel přelstít chytré zvíře - ať už se jedná o obeznání zvěře, její přivábení, přiblížení se k ní či umění chovat se tak, aby se ta zvěř přiblížila ke mně, schopnost přesné a někdy i rychlé střelby - a také schopnost odepřít si ránu, když bych nadělal víc škody než užitku. A to by mělo platit, ať člověk loví kulovnicí, brokovnicí, lukem, kuší nebo do pastí, zkrátka čímkoliv, kdykoliv a kdekoliv. S chutí si třeba doma zastřílím malorážkou na potkany, i když vím, že svůj úlovek musím nakonec zakopat do hnoje - a naproti tomu nepůjdu lovit hřivnáče, ač je to krásný lov, protože manželka by mě s úlovkem vyhodila a střelit holuba a nesníst ho pokládám za myslivecký hřích. V některých státech USA či v Kanadě, nevím to přesně, platí při lovu lesních kurů ustanovení, že člověk v divočině smí ulovit jen tolik zvěře, kolik stačí zkonzumovat - a kdyby ho státní kontrola přistihla, že loví a nechává zvěřinu zkazit, přijde o licenci a čeká ho mastná pokuta. Čili i když už dnes lovíme většinou pro zábavu a ne pro potravu, naše lovecká vášeň a její ukojení nám nedává sebemenší právo bezdůvodně ničit a plundrovat přírodu. Tak to má byt, tak je to správne... A v naší civilizované krajině, kde se už vůbec nejedná jen o lov, ale o myslivecké hospodaření se zvěří, navíc platí to, co mne učíval starý bažantník Zrostlík : Jako myslivec máš právo si z přírody brát - ale především máš povinnost něco pro tu přírodu a zvěř udělat. A těch povinností musí být vždy více, než těch práv !
Naposledy upravil(a) fesoj dne sob 10.11.2012, 5:58, celkem upraveno 1 x.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět