Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Já vidím spory jako aplikaci příběhu
....byl vesničan, měl hluboko do kapsy, žil v chudý vesnici v chajdě, ve voknech mastnej papír,ženu ošklivku a 5 dětí, skoro neměli co do huby.Naštěstí měli kozu, mlíko dávali dětem a tak se protloukali.Jednoho dne přestala koza dojit.Všichni nešťastný, vesničan slzy jak hrachy, zašel nevěda si rady kostela.Modlí se, modlí, najednou děsná záře, stojí před nim Bůh.Povídá co se stalo? tak mu to chudák vylíčí.Bůh povídá Já Ti pomůžu, mužeš si přát cokoliv chceš.Chudák se vděčně podívá a vyhrkne: CHCI ABY SOUSEDOVI KOZA ZDECHLA!!
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Jen v jedné věci s Tebou zásadně nemohu souhlasit. Primárně ten problém není v penězích, ale jen a jen v lidech. Je to vidět i tady na fóru, kde je taky pár přispívatelů, kteří evidentně nemají hluboko do kapsy a přesto se nad nikoho nepovyšují a chovají se normálně. Skutečně dobrého člověka snad ani ty peníze nezkazí.
Kritériem pravdy je praxe.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Hm,njn,asi jsem byl pochopenej jako lidozrout:-),holt vychazim ze soucasnyho systemu jako takovyho.Neni to o penezich,o ty jde az teprv v prvni rade,ale jeste pred nima je to opravdu o tech lidech.Kusi nepohrdam,ale nebavi me,stejne jako nepohrdam klasickym lukem ani treestandem,ale mam jisty vyhrady,treestand je nuda,navic nefer podle myho nazoru a pro me,klasikou se musi umet opravdu dobre strilet a to hrozi "ojedinele",jsem tedy proti nemu jen z jednoho duvodu,je levnejsi a kdekterej "umelec" by si ho poridil a sel se do lesa predvadet,nasledky necham na vas,jaky si predstavite.Stejnym smerem premejslim i o kusi,prave proto ze ji dobre znam a jeji moznosti.Tak me neberte ve zlym,ale jsem realista,a mate pravdu,je to v lidech,bejt lidi v poradku,proti nicemu ani nepipnu,vsechno je fajn,kdyz se to rozumne pouziva,skutecnost je ale zatim bohuzel jina,tak me neukamenujte:-). Stejne me nebudou mir radi ani ti co pouzivaj flinty,proti tem jsem uplne nejvic,ale chapu jejich nutnost k "hospodareni",tedy odstrelu slabejch a nemocnejch kusu,skudcu,i kdyz mam i na myslivectvi a vubec pristup k prirode svuj nazor,uplne jinej od dnesni skutecnosti,ale co clovek to nazor,no ne?:-).Inu Fesoji,aspon vidis,kolik je tech skutecne dobrejch lidi,z toho je cloveku az smutno,ale neni to beznadejny,porad je sance na zmenu.......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Já tostejně uvažuju jenom tak hypoteticky.
Vždycky když se víc napijem s kolegou Batmanem, řiká že není oprávněn život brát a tohle heslo jsem tak nějak přijal :) ,
a když jsem nyní v tejdnu zmizel z lukostrelce.cz bylo to proto, že přítomnost smrti tam mne omrzela.V lovu typu z "bezpečí stromu" a podobně vidim jenom předstupeň střílení z okýnka auta, no ale čert to vem :shock: , mě by v tom chyběl adrenalin, kterej čerpu při setkáních například s kancem Ignácem-jednou já na sloupu napětí, jednou utekl on,potřetí nás vyrušil jelen :D takže nerozhodně...
Ale když to někdo potřebuje,chce a vyžaduje, případně tak činí z dobrých důvodů. proč ne.Konečně na tý tlupě prasat co likviduje blízkou vesnici, je vidět že někdo střílet zvířata a regulovat je musí.
Já jsem zase nenašel zalíbení v luku, zkoušel jsem to a s reflexem jsem si připadal jako podivnej domorodec, s kladkou jsem seknul protože tehdy frčel Rambo a lidi na mne koukali,...no podivně :D .Z kuší děruju terče a dobrý.Dokázal bych s tim ale jít na černou zvěř, občas mě přivádí k šílenství(vysvětlit mohu v soukromé zprávě).
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Sitka »

Proude,
ja Te vubec nechci stavet do nejake pozice tim jak se k Tvemu prispevku vyjadruji. Mas svuj nazor na toto tema a ja ho uprimne respektuji.
Tady jde o vymenu informaci a pokud je to v mezich slusneho chovani, tak kazdy nazor je uzitecny a muze druheho obohatit.
Clovek ma byt otevreny vsemu a udelat si pak vlastni usudek a pri tom stale respektovat druhe. Obcas mam pocit, ze se tu lide svym zpusobem omlouvaji za to, ze lovi lukem, nebo kusi, z treestand atd. Nechapu proc, kazdy ma pravo jit svou cestou a co si o nem druzi mysli neni dulezite. Ja jsem vzdy sel svou cestou a vzdy pujdu.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Sitko,ono ac se to zda jednoduchy,je to slozitejsi.Jiste,je prima a spravny jit si svobodne svou cestou,ale ma to hacek,aby to slo a fungovalo,je treba se ridit tim povestnym "necin druhym co nechces aby oni cinili tobe" soucasne s "dobru dobro a zlu zlo",zlo nesmi bejt tolerovano(jsem ateista,tak ne ze ze me nekdo udela panbickare:-)).Pak se divas na dost veci ktery bys rad udelal jinejma ocima,samozrejme lepsima,ale uz jinejma:-).Ovsem jinak absolutni souhlas,treestand nikomu neskodi a je na kazdym,jestli se pro nej rozhodne.Ovsem treba u zbrani uz to plati v plny mire,je jedno cim lovis,ale neni jedno jak lovis.Vzdycky by mela bejt prvni bezpecnost a poctivost,ohleduplnost k loveny zveri,pak si muze lovit kazdej cim chce.Ale dokud se z takovyho pravidla nestane samozrejmost,nemuzeme se divit,ze se jednotlivec i spolecnost brani zneuziti,kdyz se v hojnym meritku deje a pak zakonite premejslej kterou zbran jeste "pustit" a za jakejch podminek a kterou zakazat.A je po svobode,ono se s ni musi umet zachazet,aby mohla existovat........proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Ono se to stejně ak nějak v čechách vrací do původních kolejí-mám tedy pocit-že myslivec byl pan továrník, řídící, apod. a lid prostý mohl dělat toliko naháněče s možným bonusem v podobě postřelení.První se novejch adeptů ptaj na pozemky, co mi povídali, no tak nevim.Když někdo přizná že má Zháčko, málem se zblázněj smíchy co to je za chudou verbež.....Já je docela chápu že se brání novotám(myslivci), protože když se podívaj na rozličný jiný lidský činnosti a obory, který už se povedlo dovést docela do míst kam slunce nesvítí..........
Jo, s vlastní cestou to beru.
Bohužel stejně to vidí i třeba každej pitomec řítící se lesem čtyřkolmo s vykuchanym vejfukem :( Takže je to zase u lidí....
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Red Arrow..,tvoje příspěvky jsou pro mne trošku zmatečné a moc nechápu co tím chceš vlastně říci.Já bych spíš přivítal nějaké zkušenosti,rady,postřehy..,např. diskuse o oblečení..,ta mě jako jediná opravdu zaujala.
Jinak ,co jak s kým a za kolik nemá smysl řešit.
¨Mysliveckou obec jako takovou znám moc dobře,neboť jsem lesník a to co se děje v dnešní době mne jen ubíjí a znechucuje.
Jací lidé se dostávají k myslivosti,jen díky penězům,nebo majitelé pozemkú co vymýšlí a komu své pozemky dají k dispozici..
Lidová myslivost končí a nikdo s tím nic nedudělá,to je fakt .. Takže jestli se bude lovit lukem nebo kuší zavisí pouze na lidech,kteří mají páky a budou tlačit na tom správném místě.Jinak prezentace svých vnitřních pocitú..,na tomto foru asi nic nevyřeší.
Jinak ja se za Treestand neomlouvám,nebo to neberu jaky nějaký nefér způsob.Když lovím přes den,tak šoulám a snažím se ke zvěři dostat co nejblíž po svých.Když lovím prasata v noci,tak sedím na sedačce..,ale i za něma chodím,pokud to podmínky dovolí.
Rád sedávám v mezích a čekám na procházející zvěř..,prostě pestrost je pro mne to pravé..,neprferuji žádný ze spůsobu.
Tak ať vám to střílí... :wink:
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Jooo,kamuflaz,to je moje tema:-))),zvlast ve spojeni s kladkacem a snahou dostat se co nejbliz ke zvireti:-).Shrnu to,jedu zas jen na zkusenost a tu jasne se vsema camo nemam :-).Ale cislo 1 je u me us vojenska univerzalni acu digital,vyzkousena,je super jak na ridkym porostu,tak v lese,i na louce.Pak real tree hard wood,vynikajici do lesa,ale jenom tam.Ke kmenum stromu je bezva natural gear camo.Multicam,zas jen do lesa.To je co mam vyzkouseny a zajimavy,hodne zajimavy se mi jevi ASAT camo.Ale kazda tmavsi kamuflaz ,nebo obleceni se vzdalenosti tmavne a to je problem,vytvari tmavou ostrou siluetu,takze do tmavejch se nehrnu. Ale je fakt ze nejlepsi kamuflaz je nehejbat se a zmenit siluetu:-)))).Kamos jak vlez v kamuflazi do lesa a usel par metru,ztratil se mi,nasel jsem ho po siluete a pohybu,jak si nandal hejkala na hlavu,ramena a zada,byl jsem v haji:-).Ovsem nejvic spoleham na prirodu,jak jsem si vsimnul u whitetaila v zimnim havu,jak vleze dolesa,stane se neviditelnym,v lese dokud se nehne ho prakticky nevidis a muzes na nej i trenovat oci.Jeho sedohneda,jen s jemnouckym nadechem olivovy je proste perfektni a jeste jsem nenasel nikoho kdo by tuhle barvu vyrabel,protoze bych si ji hned poridil a zadnou kamuflaz nepotreboval,stacil by mi k ni jen ten hejkal upravenej pro lukostrelbu! :-).Pak je dobry vedet jak zvirata videj,nikdy neprat obleceni do lesa v beznejch pracich prostredcich,pak modre svetylkujou a to pritahuje oci zvirat jak divy,je to jako by sel clovek lesem s rozsvicenou zarivkou v ruce:-))),pak pozor na modrou a cervenou barvu,tyhle barvicky vnimaj.A to je asi tak z myho camo badani vsechno:-)......proud
bastik
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 28.2.2012, 7:28

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od bastik »

Koukám že se máme na co tešit.. jestli nám po lese budou běhat lidi s lukem v maskáčích nebo hejkalovi potěšprd.. nejen že je lov chladnejma zbraněma zakázanej (teda pokud nejde o oboru atd.. kde je nejaká ta vyjímka) ale navíc z hlediska myslivce i nehumání. Nejsem žádnej střeštěnej zelenej nebo něco takovýho. Ale jako myslivec jsem proto aby zvěř skonala za co nejkratší dobu. Viděl sem pár videí kde se loví lukem a je to děs prostřelená laň skrz na skrz a dohledáváj jí 2km?? Tim nechci někoho napadat nebo něco to v žádnym případě. Ale když už má to zvíře zemřít tak ať netrpí. Druhá věc je že by se rozmohlo pytláctví tichá zbraň nikdo mi nedokáže že šíp je můj. Proto bych byl nejraděj aby luky zůstaly na střelnici a za hranicema ČR. To je můj názor a myslety si o mě co chcete. Myslivec by měl dodžovat kodex a nejen kuli tomu že česká myslivost byla zapsána do památek UNESCO. Někteří by si měli uvědomit že myslivost není sport.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

:D :lol: :roll: Tady si zase někdo přečetl pár posledních příspěvkú a je vymalováno...Já Vám pošlu.., fotky mnou dohledané zvěře..,postřelené kulovnicí..,a bude to masakr.Ustřelené čelisti,běhy..,roztržená svalovina prolezlá červama a jiné lahůdky.O lovu lukem nic nevíte a neznáte ranivost....No a neznám moc myslivcú pro ktré je lov jen čistě účelová záležitost..,které nezajímá trofej a hledí pouze na chovnost ..vjíma pár oborníkú pro které to je práce..,rutina..,ve vašem případě to bude asi poslání a náhrada predátorú samo že v olivovém oblečení... :wink: http://www.youtube.com/watch?v=FI9vSFaniy0
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Bastiku,to je v poradku ,vyrozumel jsem,zes nikdy lukem nestrilel,natoz lovil,tvoje reakce je u nas bezna a normalni :-). A mimochodem,co ze to tedy je ta myslivost,kdyz ne konicek a sport? Laska k prirode? Tu ma i houbar a nezabiji zvirata.Hospodareni? Porid si stado krav :-). A ze je luk tichej,mas za to,ze kdybych chtel pytlacit,ze by me chytli podle rany v lese? Flinta se mnohem lip schovava ! Rany uz davno nikoho nezajimaj,navic se myslivci pytlaku pravem bojej.A kazdy mehlo umi na hlaven flinty nandat obycejnej prezervativ, nebo jednoduchej na kolene vyrobenej tlumic z petky a dratenek.Ale o tom to samozrejme neni,davam to k dobru jen jako reakci na zlou reakci,navic nesmyslnou:-),takze nic ve zlym:-). Jestlize je myslivost poslani a laska k prirode a samozrejme i divocine na taliri,pak to je laska vsech DOBREJCH lovcu a je uplne jedno cim lovej,paklize se tim ridej! A nesrovnaval bych a nediskutoval o tom,jaky je humannejsi zabiti zvirete,tam je flinta az ta posledni,kdo nezkusil oboji,nikdy nepochopi o cem tocim,ani ten kdo si nezjistil mechaniku kulky a sipu pri zasahu,chce to jen mit zajem.Dalsi aspekty ani nemusim hlasit,jako je sok a podobny veci. A kdyz neumis strilet a mizerne zvire trefis,bude se trapit at strilis z ceho chces,kdyby se mi chtelo se opakovat,zacnu jmenovat kusy postreleny umelcema s flintama,ktery jsem lukem dostreloval.Tak bych radeji nepouzival taktiky typu : Kdo chce psa bit,hul si vzdycky najde! Jiste,kazdej "myslivec"-pytlak ma hruzu z tichejch a tezko zahlidnutelnejch maskovanejch lovcu v lese,protoze by mu smejdovi videli do talire,ze ano?!!! Ovsem to poctivejm lovcum nevadi a nezajima je to ;-),myslivectvi by melo bejt v prvni rade o dobrejch lidech,at lovej cimkoliv,porad jsou to zbrane,a ty previtum do rukou nepatrej. .........proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

No, a je to zase tady.Nikdo nic neví, nikdo nic nezná, všichni jsou blbí.......zrovna tohle se vyčítá myslivcům :? .
Věci nejsou černý ani bílý, věci jsou šedivý.Tohle je prostě lovec.Lovec a myslivec,
aspoň jak to chápu já, je dost rozdíl.V zemích odkud jsou tyhle videa, je díky
rozloze a stavu přírody spousta zvěře, navíc co tak čtu tak leckdo se na svejch
pozemcích zabývá chovem zvěře kterou pak nechává(za prachy) lovit.
Lov se jako sport prostě bere(zrovna na americkejch serverech hledám DVD o lovu zrovna v těhle místech).
Proč, to mi moc nedochází.
Nějak mi není jasný, co si tím kdo dokazuje(hlava mi bere lov face to face u predátorů, lovit bezbrané zvíře pro zábavu mi přijde asi tak statečný jako bejt "zápasník a ranař" a dokazovat to mlácením dětí před školou.Stejně jako je mi záhadou, jakou zábavou a krásou je tahat někoho nebo něco za hubu z vody a pak ho tam házet zpátky(tzv. lov ryb chyť a pusť).
Nevim, nechápu........možná protože nemám malej penis? :D
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

:-)))))))))))),to bylo dobry:-))))))))))))), i kdyz je fakt,ze nemiluju lov jen pro maso a jen pro radost ze zabijeni,natoz jen pro trofeje,nezabranim tomu.Ja si myslim,ze se tu bavime hlavne lidi co maj radi prirodu a i ten adrenalin s lovem spojenej,priznam se,ze ze samotnyho zabiti ja osobne zadnou radost nemam,ale divocinu na taliri miluju,takze u me kompromis,musim zabit pro tu divocinu,ale ne pro plnej mrazak,takze s mirou.A ty reci o pytlactvi me vazne jen vzdycky namichnou,protoze jako pytlakovi,masarovi,nebo kseftarovi,zabijakovi,by mi nestalo vubec za to psat na fora.A jeste bych si strilel pekny,zdravy kousky.Jelikoz vim,ze kdybych byl previt,mam masa se svejma zkusenostma na rozdavani.Skocit do auta a projet se kolem lesa s poradnym reflektorem a trochou drzosti,ani se nemusim schovavat,je to tak rychla akce,ze bych rozhodne nemel strach a zadnej rozumnej clovek by se me ani nahodou nepokousel zastavit,protoze riskovat zdravi pro bohapustyho ozbrojenyho darebaka je pri dnesnich zakonech nerozum,abysme si rozumeli,sam bych se na pytlaka za takovejch okolnosti vykaslal.Bejt po mym,dam myslivcum ze zakona pravo pytlaky strilet a hned by to vypadalo s tema previtama jinak,pisu strilet,ne zabijet,to jen pro poradek,i kdyz sem tam by sel holt nejakej co by po me zkusil strelit do "ztrat",jinak bych se spokojil jen s postrelenim. Dokud se budeme s kriminalnikama mazlit,nikdy se jich nezbavime,natoz abysme je odradili.Uz jen proto vsechno bych urcite povolil zpusoby lovu ve svete normalni a za rozumnejch pravidel,abych i tim zpusobem pytlaceni a huntovani prirody predchazel a pytlaky tvrde trestal,nejen pytlaky,vsechny kriminalniky.Je jich tolik jen proto,ze se prakticky nemaj ceho bat,pri tak mekkejch trestech a uplatkarstvi a kamaradickovani........proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Tak bych ti Red arrows doporučil jiné forum..,asi nějaké erotické :D. Lov je adrenalin..,odreagování ..,odpočinek,ale musí se dělat s rozumem.Já myslím že luk nebyl vynalezen na hraní..,nebo na odreagování po práci.Byl vymyšlen za jediným účelem a to zabít..,jak zvíře..,tak i člověka.Pokud někdo chce hovořit o tradicích..,tak moderní myslivost a palné zbraně jsou o několik tísiciletí mladší než lov chladnými zbraněmi :!: Pro mne lov patří k životu,a je pro mne i zdrojem potravi..,nebo lépe řečeno spestřením jídelníčku.Lov trofejové zvěře nechávám jiným..,to už mám za sebou.
U palných zbraní je to stejné..,nebyli vymyšleny za účelem sportovní terčové střelby..
Odpovědět