Lov kladkáčem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od fesoj »

Oboje má své pro a proti - tak tohle je asi ten nejsprávnější názor, který tu zazněl, a to i s odůvodněním. Já o lovu lukem vím jen to, co jsem si přečetl, moje parketa to není a nikdy nebude, ale těm, kteří to umí, docela fandím. Jen jsem docela skeptický k těm názorům, které zavrhují flintu a luk vynášejí do nebes.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Je škoda že se diskusí neůčastní i Slováci,kteří už zkušenosti mají..Tady to je pořád souboj extrémú,žádná zlatá střední cesta.
Přehrát si pár videíí a udělat si obrázek o něčem,co jsem nikdy nezkusil nebo nezažil je zavádějící.Člověk nikdy nemůže říci,jak se zvěř po zásahu zachová a jak daleko poběží..,jak z kulovnice,tak z luku :!:
Co se myslivecké etiky,nebo trápení zvěře z hlediska ochráncú týče..,tak já osobně bych byl raději ,kdyby mne někdo do stehna střelil šípem než 300W Magnum :wink:
Naprostá většina lukostřelcú,kteří tímto způsobem loví,tak se nežene za trofejí,ale zážitkem :!: A mají opravdovou radost z každého úlovku,neboť dosáhnout ho je opravdu velmi náročné..,hlavně časově.
LOVU ZDAR !!
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Zdravim :-). Jo no,je to hodne o zkusenosti i argumentech,vsechno ma svy pro i proti.Jenze dokud to nerozebereme a jak se rika,nerozdelime si "reviry",budeme proste porad jen stat proti sobe,misto abysme stali spolu a slo nam o spolecnou vec,jediny v cem se vlastne lisime,je zpusob lovu a druh zbrane :-).Takze bysme si ani pri lovu neprekazeli.Vlastne jde jen o to ,urcit si pravidla hry,ne si konkurovat,to je myslim jen skodlivy na vsechny strany.........proud
Naposledy upravil(a) proud dne úte 16.10.2012, 17:09, celkem upraveno 1 x.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Mathews sakra ;-) , to prase jsi vzal z posedu,nebo ze zeme? :-).To musel bejt perfektni mazec,bravo:-),mimochodem,mas uple stejny parametry luku jako ja :-)) ,cirka 62 liber,29 natah,dxt,jen na zimu jsem ubiral silu natahu o pul otacky,zkrehlejm ubejvaj sily:-))).....proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

:wink: Dlouho jsem lovil lukem,který měl 70 lbs..,ale co výstřel to zničený hrot a někdi i šíp.62 lbs prostřelí taky vše a nejde to tak hluboko do země.
Jinak prase jsem lovil ze stromu a netušil jsem že bude tak velké...,vypadalo to na kňoura kolem 140 kg.Jenže to byla strašná koule,ani jsem s ním nehnul,z lesa jelo na čtyřkolce. :)
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Pekny:-) , njn ,jeste si pockame na takovy zazitky u nas, az tu jednou,mozna,nekdy,bude ta......svoboda......jenze ta bez vychovanejch lidi neni mozna(vychovany je mysleny jako dobrovolne slusny,prejici,zodpovedny a myslici :-)......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

No zatim to nevypadá.Hádáme se různě navzájem,kritizujem se, práskáme a svoboda, to je jenom slovo.
A hajzlové jasně vedou :(
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

Njn,jenze v tomhle uz je ten problem u kazdyho jednotlivce,to si musime srovnat v hlave kazdej sam za sebe,tady zadna "ideologie" nepomuze,ovcan co se nauci kriticky myslet se stane obcanem a pak uz to bude o necem jinym,ale to musi zacit mit zajem,to je zakladni predpoklad,kdo se jenom "veze",zustane ovcanem.........proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Jenže to musí bejt nějaká vůle.Vzhledem k tomu že Ti co ovládají funkce,politici,státní správa apod. na tohle všechno zvysoka s... a hrabou stylem po nás potopa(a podle jijich vzoru většina ostaních) tak to nevidim růžově.
S tim lovem jedině si nakoupit nějaký zákonodárce, aby to přilepili k zákonu třeba o pomnících :D jenže na to nemáme-a nevim jestli je to špatně, protože už teď mi stačí co leze po lese.....mám tady synáčka místního mafi..pardon zboha...pardon velepodnikatele a ten frčí lesem na čtyřkolce cesta necesta(sem tam naháněje nějaký zvíře), když potká policajty, uctivě se ukloní(policajti) aby se papá nenazlobil.Trochu jsem ho tedy umravnil metodama z "příručky pro partyzánský boj" tak odklonil trasu o pár kilometrů dál..no to jsem někomu jinýmu udělal určitě radost :( bere to teď s kamarády za blízkou vesnicí tak mají bydlení jak u motokrosový trati...to mne mrzí)
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od kasari »

Pánové, téma je o lovu kladkovým lukem...
Ulkomaalainen...
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

To s tim souvisi,i kdyz se zda,ze zdanlive ne.Protoze kdyby se tim tematem opravdu nekdo seriozne zabejval na zodpovednejch mistech a za spravedlivejch podminek,uz davno s lukama v lese soucasne s vytvorenim dobrejch pravidel pro vsechny strany,lovime,nevidim v tom absolutne zadnej problem a zadnou hrozbu,je to jen o tech pravidlech......proud
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Mathews »

Ono se s tím už pomalinku hýbat začíná..,ale pokud se neotevře zákon o myslivosti..,tak se nic nedá dělat..,na Slovensku měli štěstí..,a vůli..
Tady se do toho opřou ještě ochránci zvířat a bude vymalováno :oops:
Jinak k tématu lov kladkáčem..,ve čtvrtek jsem ulovil prvního letošního jelena lukem..,trvalo mi to 3 týdny a jeleny jsem viděl prakticky denně..,bohužel buď byli daleko..,nebo proti mě stála příroda.Nakonec mi v silném větru přišel jelen na 25 m ,a začal brát spadlé jasanové listí.Díky tomu, že se se mnou strom kymácel ze strany na stranu jsem jelena zasáhl zešikma zepředu na střed těla,ten po té odběhl asi 120 m a po 30 sekundách začal vrávorat a padl.ŠÍP zasáhl játra,proletěl skrz slabinou a prostřelil ještě spodní část kýty a zapíchl se do země.
Poprvé jsem dělal játra,ve kterých nebyla kapka barvi a po zásahu byl v nich vyříznut jen trojůhelník.Zvěřina byla naprosto nepoškozana a myslím si že ani zvěř netrpěla,jelen po zásahu odběhl mírným klusem a když se zastavil,tak se ohlížel zpět co se stalo.I když se nejednalo o žádnou velkou trofej..,radost z úlovku byla velká. :wink:
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

:-) Lovu zdar! :-),jasne ze nevedel,to je ta vyhoda sipu,vubec nerozumel tomu co se stalo a deje,vykrvacel,usnul,stiplo ho to,tak pro sychr odbehnul,bezna a normalni reakce,ty jatra byla klika,jinak ses pobavil pri dohledavani,az druhej den,aby zalehnul a zustal na fleku,vsak to urcite znas.......proud
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od Red arrows »

Podle mne je to asi nastejno jako kulovnice...vzláště když bude pálit jouda......
Hele zase si to neidealizujme, viděl jsem fotky chlapa co ho jinej čarostřelec napálil lukem s loveckym hrotem a moc happy teda nevypadal :D Ono to tak spíš vypadá, protože zvěř neřve bolestí(aby nelákala další predátory), nemuže to popsat,nevolá Novu a nemuže k doktorovi apod.Svádí to tedy k tomu, že je to v pohodě-stejně se dá říct že po zásahu napalmem do školní třídy děti jen seděly a pak se prostě vypařily..... A to ještě nemluvě o tom, že zvířata holt nejsou jako my lidi zhejčkaný.
Konečně, jestli má někdo pocit že je to děsně cool, ať si napere loveckej šíp do nožky a vylíčí nám ten odvaz :D

Já aby se to nepletlo lovu s lukem fandim.Ale ta představa, že by se to u nás zvrhlo v nějakej ten neregulovanej způsob, kdy každej kdo udrží kuši,luk,moč a stolici(v spojení s plnou prkenicí) vyrazí do lesa mne upřimně děsí......
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

:-))))))))))))))))))),njn,ale prece si neodpustim otazecku,kolik zvirat uz jsi strelil lukem(za predpokladu loveckyho hrotu"ziletek") a jakej to melo vzdycky prubeh,a mas srovnani s tema strelenejma flintou? ;-). Fungovalo by to v pohode,stacej poradny pravidla a kontrola jejich dodrzovani,jsem si naprosto jistej.Kdyz to slape v ameru,a ze tam nejsou lidi poserove jako tady,ani zdaleka!!! To jsou jiny vlcaci,zvlast na vesnicich. :-)........proud
Odpovědět