Lov klasickým lukem

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
hanyking
Častý návštěvník
Příspěvky: 57
Registrován: pon 15.11.2010, 23:24

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od hanyking »

Co říkáš ne tento luk? http://kuse.cz/shop/cz/?149,hunt-bow-loveck%FD-luk
Je asi ale slabý.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.alexbow.cz/scripts/index.php

Uz jsem to sem jednou daval ,lovecky luk potrebuje mit nejmene 40 liber tahu zde v Severni Karoline a mel 45 liber tahu ale bylo to snizeno pred nekolika lety aby zenske mohly nam pomahat v lukostrelbe ,proste na tohle nejsou lidi a nemuzene dopadnout jako v Cesku kde prumerny stari myslivce je 50-55 let ....Zde zaciname brzo strilet kulovnici se uci ve 13-14 letech podle velikosti jeho postavy a jsou lidi co uci strelbu mnohem drive ,pouze ja mam zastarale zvyky a tak cekam az jim je nejmene 13 let ,lukostrelbou zaciname i od 3-4 let i kdyz normalne od 10 let ....Ptal jsem se stareho kolik maji asi zaku ve skole a tak odpovedel ze uci asi 700 deti strilet kladkovym lukem ne vsichni jasne vydrzi ,cetl jsem jak IBO jich zaucovat rocne asi 300 000 deti lukostrelbe z kladkoveho luku .....Co tam predstavuji na te strance je jasne nesmysl tak pro zenske na 3D...Testoval jsem ty Kelvalovi luky a tak 45 liberni recurve mi dostrelil 170 metru daleko tezkym sipem 550 grains ,muj zakriveny luk jej vrhme asi o 25 metru dale a pak jsem zkousel ten jeho hybrid 55liber a ten vrhne stejny sip 200m pak jsem zkousel jeste 60 liberni zakriveny luk a ten vrhne stejny sip asi 220m daleko ,jasne ze na zvirata strilime tak do 20 m ...
Magnesiova rukovet atd jsou paskvily co se vyrabeji az posledni roky jde o zrychleni vyroby a vydelani vice penez na ukor estetiky drevolaminatovych luku .....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.3riversarchery.com/PowerRevi ... heads.html

Tady je neco o brouseni spicek a prodavaji spicky do tradicnich luku.........
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Ja jsem nalehal na Kejvala /alexbow aby udelal presnou kopii luku Black widow ,ale aby luk vyrobil za polovicni cenu a tak uvidime ,docela se mi libi ......
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Sitka »

Mám PSR a je to opravdu krasnej luk. Je drahej, ale nelituju ty investice, je úžasnej. Chtel jsem ho původně koupit na Ebay, ale prakticky neni šance tam koupit Black Widow aby ti vyhovoval. Délkou, nátahem a tak. Neni to jak u kladky, kterou si můžeš na Ebay vybírat, protože je jí tam hodně. Klasickej luk je osobní volba a pokud si ho objednáš od výrobce, můžeš si říct přesně to, co chceš aby luk splňoval.
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Nevim proc jste tak zasedli neco kupovat z USA ,kdyz e-bay ma pobocku v Nemecku a urcite usetrite na postovnem ,tak podivejte se na nemeckou e-bay jsou tam zajimave luky.....
Suter
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20.5.2011, 22:39

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Suter »

Mal by som otazku na luk HOYT Gamemaster II, hlavne nazor Alwareza. Ďakujem
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

Absolutni nesmysl ,firmu zacal Earl Hoyt co skutecne byl dodry a mel v subliku pripravene konstrukce luku co se zacinaji vyrabet az roku 1990 a to byl uz davno po smrti ,dnes se firma soustredila na vyrobu kladkovych luku a nechteji prijit o penize stale vetsi popularitou drevolaminatovych luku ,nebot u tech kladkovych je to vse slozite a vzdy jsou rozladene a tak lidi hledaji neco jednodussiho a jasne ve firme nikdo nerozumi lukum a tak madlo je z hliniku a ramena jsou upravena takze vlastne utahnutim sroubu je mozno manipulovat nahoru 5 liber a tak 50 liberni luk je mozno manipulovat na 45liber tahu a nebo na 55 liber tahu .
Game master II je pokracovani luku z luku Gamemaster I, ale oba dva luky jsou strasne drahe a oba dva stakuji na konci a pekne dost a tak nikdo z tech ing si neudelal ani natahovou krivku, aby videl jak nepravidelne nabiraji vahu na konci ja bych tento luk nechtel ani zadarmo ,kdyz potrebuji zvysit tah tak treba o 10 liber a koupim si rozkladaci luk a necham si udelat nekolik paru ramen anebo si proste koupim 2 luky .....Muzete si koupit luky od Kejvala asi za 1/3 ceny jak Gamemaster anebo dost drahe luky od Bena Grahama co vyrabi skladaci luky a tak vam muze vyrobit ramen co chcete.....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.alexbow.cz/scripts/index.php

Tady je stranka Kejvala z Jeseniku a ta jeho kopie Black widow je zvlaste povedena. Nebot jeden lukar z Nemecka mu poslal vyhruznou e-mail ze jej pujde soudit a tak ze sebe udelal jen pitomce ,ale vite ze delate neco dobre, kdyz vam nekdo vyhrozuje ,ze proste v Nemecku nekomu zavadite v trhu s tou cenou.......
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.hummingbirdbows.com/

Tady je stranka Bena Grahama co vyrabi ty rozkladaci luky a tak muze vam vyrobit nekolik paru ramen a je o neco levnejsi nez Game master do porucuji proklikat stranku a ja jasne strilel s jeho luky a povazuji jej za nejlepsiho lukare na vychodnim pobrezi a jasne asi 5 luku je v Cesku a vyrabi do Evropy ,jasne ja Bena Grahama znam vice jak 10 let .....
Musite si uvedomit ze tyhle luky jsou lovecke a sportovni jsou daleko delsi ,tam se strili daleko lehci sipy ,prosim nekupujte si nejakeho Samicka co je vyraben v Cine a vydrzi pul roku ,je sice levny, ale to jsou vsechny vyrobky z Ciny ,Samick je jihokorejska firma na hudebni nastroje co se zacina zabyvat vyrobou luku asi roku 1990 a prestehovali vyrobu do Ciny diky levne pracovni sile a tak velko sklady v Evrope je kupuji za 15 $ US a prodavaji za 100 dolaru a vice co si obchody napari......mnoho lidi se pak chytne na tu cenu a pak narikaji .....co doporucuji kupovat z druhe ruky asi tak vyrobek stary 2-3 roky a tu obchodni cenu nechat zaplatit nekoho bohatsiho nez jsme mi .......
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

No co se týče toho Hoytu tak úplně špatný luk to není,problém je u lidí co mají delší nátah,28" a více.Je to takový recurve s kladkovým středem :D . Měl jsem tu možnost z něj střílet a nejvíc mi vadil ten šílený zvuk co vydává,podobalo se to výstřelu z kuše.Pokud člověku stačí ,že mu budou lítat šípy dopředu a dá se říci že i celkem dobře,a má dost pěněz,tak proč ne.Je to celkem bezůdržbový luk,a účel splní.Já bych ovšem volil variantu jak psal Alvarez,jen z Amerických výrobcú bych zvolil Morissna.Měl jsem možnost si z něj vystřelit a byl jsem nadšený,proti BlackWidows to byli housle.Luk měl 50 lbs a měl jsem pocit jako bych střílel z luku 45 lbs,dokonce se mi zdálo jako by v zadu malinko povolil.
Co se Samicku týče,tak mu budu taky mírně oponovat.Střílím 3D asi 5 let,a mám tam spoustu kamarádú co Samickem střílí.
Samozřejmě že za ty peníze nemůžeme očekávat super luk,ale co se problémú s kvalitou týče tak nikterak velké nejsou.Navíc záruka funguje bez problémú a někteří prodejci ji i prodlužují.Jsou to jen mé zkušenosti né globální.Do Ameriky se vyveze ticíce lukú,takže tam ty zkušenosti budou zcela jiné.
Jinak jak Alwarez píše že kladkové luky se musí neustále seřizovat..,tak to je hloupost.Pokud je pro něj časté seřizování jednou za 2 roky při výměně tětivy,tak potom ano.Luk seřizuji při vyměně lan a tětivy,při změně šípú,hrotú...,nebo nových věcí jako je zakládka nebo mířidla.Pokud ovšem nic neměním,tak na to nemusím sáhnout.A kladkový luk se dá pořídit v cenových relacích lepších recurve.Pokud nechci zcela nový luk,tak i podstatně levněji.
Suter
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pát 20.5.2011, 22:39

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Suter »

U tohoto luku je zaujmave ze na celom svete maju ludia nan dva nazory, bud uplne nadšene reakcie :D , alebo ho absolutne zavrhuju :twisted: A je jedno z ktoreho konca sveta. Čital som mnoho for o lukoch v USA, NZ, EU a pod. Celkove by som to odhadol ze 70% ludi tvrdi super OK a 30% mu nevie prist na chut. Gamemaster 1 sa da v ČR uz kupit za nejakych 7000 Kč a to nie je uz tak moc. Dvojka stoji 12000 Kc. A tu by som mal otazku, aky je technologicky rozdiel medzi 1 a 2? Vo vzhlade je nejaky, ale ci aj v ramenach. Ja si luk vyberam podla dvoch kriterii, vzhlad a aky maju nan ludia nazor. Vzhladovo ma zaujal uz davno, ale nez investujem take peniaze chcem mat aj istotu ze si kupujem vtej cene odpovedajucu kvalitu spracovania.
Strielal som z jednicky, ale urceny pre lavaka a ja som pravak, strielat z neznameho luku a este v opacnom garde, to človeku moc nenapovie a v SR a ČR nieje moc ludi co maju Gamemastera na vyskusanie.
A co sa presnosti týce, na sutazi v 3D s nim davaly slusne vykony.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od Mathews »

Názory jsou jen orientační věc...,základem je luk si vyzkoušet.Bohužel v našich končinách je to problém,luky na objednávku vyzkoušet nelze.Takže nezbývá nic jiného než zjistit kdo luk má,nebo to risknout.Tenhle problém jsem měl i u kladkových lukú.
Každopádně střelci musí luk padnout...,a né že si bude na něco zvykat.Takže bych byl raději zdrženlivý a luk bych nejdřív otestoval :!:
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=YAcefViZm4E&NR=1

Tak tohle jsem vyhrabal na netu je to banda nevycvalanych vyrostku co se urcite nemusi myslivci bat ze neco upytlaci ,kdyz mu doleti sip z luku 5 metru.....
alwarez
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 29.4.2010, 16:19
Bydliště: North Carolina USA

Re: lov - klasickym lukem

Příspěvek od alwarez »

http://www.youtube.com/watch?v=1o9RGnujlkI

Zde je mongolska strelba z luku nejde moc o presnost ale jak co nejvice pobit tech krestanskych psu ,muslimskych a hinduistickych psu. Proto kazdy nas/ mongolsky/ vojak ma prisne narizeno nevysilovat se a tak muze podrezat pouze za den 50 lidi :lol: :lol:
Odpovědět