Lovecké kopí, lovecký tesák

Kuše, luky, praky a jiné
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Mathews »

Nevím jestli to bude k tématu ,ale je to ze života.Chovám už několik let barváře,mám už třetího v pořadí.Ani jeden nebyl chvatař,každý zvěř pouze obýhal a stavěl.Loni jsem měl ovšem celkem ojedinělou zkušenost.Bydlím na hájovně navíc na samotě.
Zvěř mi chodí až na zahradu,vysoká,srnčí,černá.Pes ji maximálně žene 200m a vrací se,pokud není poraněná.Jednou jsem se vracel za tmy domú a psa jsem pul km před domem vypustil z auta a on vždy běží před autem domú.Zaparkoval jsem auto na zahradě,když jsem vystoupil, tak slyším ve dvoře strašný řev..Poprvé jsem u svého psa viděl chvat..,držel černou za běh..,tada spíš za lítko :D Psa jsem po delším domlouvání odvolal,musel dostat 2 kopance,pak pustil.Bohužel záraz se nekonal,jen strašné nadávání a útěk.Tím jsem si myslel že je celá záležitost vyřešena..,omyl nebyla :!:
Za týden ke mě přijela policie a pozvala mě na výslech.Musel jsem jet na veterinu,vyšetření přivest no obv.od. policie,tam jsem musel vypovědět že jsem na černou psa nepoštval úmyslně a že mi také nestihla udělat žádnou škodu.., za tyden jsem musel dovezt další potvrzení z veteriny.Praporčík se na to podíval a dodal, ok pes nic nechytl :o Tím jsem si myslel že je vše ukončeno...,nebylo :!:
Přišel mi dopis z Obecního uřadu ,pokuta 500 kč a 1000 kč spr.řízení za porušení občanského soužití.Pes by na volno.. :!: :!:
Jsem se odvolal a po celkem úsměvném pohovoru na Obci kdy jsem se zeptal chvatovaného :wink: kdo ho pzval na návštěvu na můj dvůr ..,posléze usoudili na trestní komisi, že pes byl celkem v právu a že netřeba jej trestati a připravit jej tímto o přísun kvalitních granulí :) No a bilance byla ta ,že mě první a snad i poslední chvat mého zabijáka přišen na 2000 kč..,veterina,ježdění..atd..
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od fesoj »

Možná, že to za ty peníze stálo - je přeci všeobecně známo, že černá se po delší dobu vyhýbá místu, kde některý člen tlupy přišel k úhoně. Jen ty kopance asi nebyly směrovány na to správné místo :( - a přitom by to bylo reálně možné, svědek tam nebyl...A taky by mě zajímalo, v čí moudré hlavě se vylíhl ten nápad s udělením pokuty. Tento případ je bohužel jen dokumentací toho, že černá je čím dál tím víc drzá a většinou přesvědčená o své nezranitelnosti. Jen víc takových loveckých pejsků, kteří postrádají politickou korektnost :!:
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Mathews »

Jelikož jsem opravdu opatrný a nepálím na neobeznaný kus..,tak to dopadlo takto,schytal to pes.Že to byla černá jsem v té tmě nevěděl,myslel jsem že pes chytil něco z domácího zvířectva,že to manželka večer nezavřela.Až od orgána jsem se dověděl co to bylo..,hlásili to totiž z veteriny..,tak to museli řešit :lol:
Uživatelský avatar
MiraDuchek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 24.1.2009, 14:44
Bydliště: Malměřice

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od MiraDuchek »

.
Naposledy upravil(a) MiraDuchek dne pát 22.3.2013, 12:55, celkem upraveno 1 x.
CZ 550 medium,7mm rem.mag.+Swarowski Z6i 2,5-15
Ruger No.1 9,3 x 74 R, Meostar 7x56
Stafordšírský bulteriér Alli Staf Anatol,Christopher Blue Nijada
http://jana-duchkova.webnode.cz/
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Lovecké kopí, lovecký tesák

Příspěvek od Petr1970 »

vím že je to "zakázané", ale letos sem stál na nahánce u stromu a srnčí skočilo (žádný pes, prostě jen panika.. trefilo vedlejší strom... motalo se 5 metrů přede mnou na zemi a co?

slug z metru? tenkou čepel-zavazák sem neměl, navíc 20kg srnčí když kope kolem - to sem se i bál na to kleknout...
přiběhl pes, nechat to dávit? taky blbě..

to sou potom dilemata....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Odpovědět