Lov chladnými zbraněmi

Kuše, luky, praky a jiné
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov kladkáčem

Příspěvek od proud »

vhool píše:nechci nijak moc zasahovat do teto vcelku prijemne a zajimave diskuze,jen jeden postreh ktery me napada, a to sice je to ze osobne bych nemichal myslivce ci myslivost s lovem lukem.v mych ocich totiz lov lukem (a obecne chladnou zbrani krome zarazu) jakkoliv zajimavy ci narocny, je pouze sport a s ideou myslivosti jako takove jak je nejen zde prezentovana nema v dnesni dobe nic spolecneho.proto jsem osobne proti pouzivani luku pro lov ve volnosti pod hlavickou myslivosti.tim nerikam ze se mi tento zpusob nejak protivy nebo sprajcuje... jen bych nechtel byt za pokrytce a pod pojmem vykon prava myslivosti behat s kladkacem po reviru ... kdyz uz tak pod hlavickou treba outdoor aktivit nebo jinou :wink:
zdravim,nevidim rozdil mezi mysliveckym hospodarem s flintou a lukem,rozdil je jen ve zpusobu lovu,pravda?:-))).Muzu lovit treba nozem a nebrani mi to v starani se o honitbu a zver,nebo se pletu?:-).......proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od proud »

Sitka píše:jo to uz jsem nekde videl. To muselo bolet :?
jo,no,ten trumpeta si mazal na sebe a i vyplachoval pusu prodavanejma "atraktantama",nechutny:-)))),a takhle se mu to vymstilo,asi podcenil navody k pouziti:-)....proud
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od proud »

Sitka píše:o Sitka:
Píšeš,že nikdy palnou zbraň.Tak doporučuji nelovit medvědy Dohledávat medvěda, pouze s lukem v ruce se doporučuje pouze bezdětným lidem se sebevražednými sklony. To bych řekl i u dohledávek divočákú nad 50 kg..

Mathews
Pravidelný diskutér

Příspěvky: 145
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21



Cus Mathews,

vsak ja se s tim medou nakonec domluvim :)
Tak pokud je mi znamo,lovci co chodej na velky selmy,at s lukem,nebo flintou,maji za opaskem devitky,bez pistole by ani lovit nesli,aspon co vim od tech,s kterejma jsem mel tu cest:-).Ono kdyz vas chytne na aljasce ranger(i jako turistu),ze jdete do divociny,prvni co chce videt je vase zbran,kdyz ji nemate,sezene vam i povoleni hned na miste a ukaze vam,kde ji koupite,porad lepsi nez po vas vyhlasovat patrani a hledat vas se sakem na mrtvoly.....proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Nevim jak na Alaska, ale v Canade nemuzes mit kratkou palnou zbran, na to musis mit specialni povoleni a
navic ji pouzivat jen na sportovni ucely. Takze muzes mit brokovnici, nebo peprak. No a kdyz jsi turista, tak s brokovnici asi
nepujdes. Peprovy sprej je uciny. No a na lov medveda s lukem bez pusky se da take jit. Ja odletam na takovy lov v patek, tak Ti dam vedet jestli to preziju.
proud
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 173
Registrován: ned 16.9.2012, 7:41

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od proud »

Zdravim Sitko,njn,tak po svym navratu domu do Cech uz ti ten lov lukem muzu jen tise zavidet,samozrejme v dobrym.Ja dolovil,ale v lese jsem jak muzu a porad se dostavam zviratum na kobylku a dari se mi to,zrovna vcera jsem mel par jelenu od 30 do 50 metru,a kosik hub :-).Samozrejme ve volnym lese,ne v obore "na obojcich" :-))),preju dobrej lov Sitko a navrat ve zdravi:-)......proud
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Verim ze preziji :) spis mam obavu, ze se nedostanu k medvedovi na 20m, coz je maximalni vzdalenost na kterou muzu rexlexnim lukem strilet. Budu lovit soulackou, takze to nebude snadne, ale uvidime, snad bude u me stat stesti. Dam vedet jak to cele dopadlo.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Tak jsem prezil, medved ovsem take. Bohuzel jsem nezahledl ani jednoho, nenasel jedinou stopu ani trus. Je pravda ze v teto oblasti BC uz par mesicu neprselo a neni moc brusinek ani boruvek. Nasel jsem jednoho napul sezraneho medveda posledni vecer. Mohl jsem strelit doe od whitetail a mule deer, ale nesmeji se lovit. Zacala losi rije, byl jsem od nedherneho byka asi 20m, byl to trofejni kus, nanestesti sezona v tomto regionu zacina 15 rijna :( . Budu se snazit vratit na lov medveda v prubehu listopadu na Vancouver Island, ale nevim jak na tom budu pracovne. Zkusim dat na forum par fotek, ale az budu zpet doma.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Red arrows »

No tak smůla, podle mne by to asi byl jeden z mála medvědů který nepráskli ze stromu nalákaný na žrádlo :D
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Tak to by urcite nebyl. V BC a na Yukonu se na ujed lovit nesmi, takze pekne ze zeme. Pripadne pouzit vabnicku, na kterou dojde priste.
Red arrows
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 152
Registrován: čtv 23.8.2012, 19:07

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Red arrows »

No to mi teda řekni proč ssebou někdo neveme kameru..fakt jsem ještě nic ve stylu face to face neviděl.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Urcite by jsi nektera videa na tohle tema na youtube nasel. Tady je odkaz na par fotek co jsem slibil. http://kuiu.rajce.idnes.cz/BC#
stanislav janoch
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: úte 02.10.2012, 8:12
Bydliště: North Carolina

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od stanislav janoch »

Tak konecne se mi podarilo sem dostat :D
Jasne obdivuji Sitku ,ze se vydal na takovou streku a k jeho ulovkum a jasne nevim jak je to v Canade ,ale tady je to dost volne sezona na White tail zacina na konci srpna a ostatni mate napsano v knizce co je kazdy rok jina a necha se zadarmo ziskat v obchode.....Ja jsem rad ,ze tady nekdo bude verit a neverit tem myslivcun ,ze sip nic nezabije a ze to nema energii kulky .....ti take tvrdi ,ze loveni ladovackou je nemyslivecke a tak at mi nekdo vysvetli cim ti medvedi v Cechach byly vytluceni a posledni medved na Sumave byl zastrelen roku 1856 i kdyz ja jsem stopoval medveda s jednim asi 2 km pod Karlstejnem a ti pitomci mi dali 14 basy na vojne ,kdyz se mne zaptali kde jsem byl a ja jim rekl ,ze stopoval medveda ......ja jsem si tukal na celo jak jsou ti lampasaci blbi......kdyby se Sitka na to vice pripravil ,tak jeho take -down a nejmene 2 pary ramen rozdilneho tahu zde si vozi do Afriky take -down a maji 3 pary ramen rozdilneho tahu a pokud maji kladkovy luk tak ten je natahu od 50 liber do 70 liber a od 45 liber do 65 liber ......A ja kazdemu myslinci preju si dojit zalovit do Canady aby zmenil nazory co je jasne blbost jak jsem psal zde myslivci jako je znate nejsou a tak 90% jich strli kladkopvym lukem a ten zbytek drevolaminatem.....
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

no ja to zase az takovou streku do Britske Columbie nemam, asi 2h letadlem. Obavam se, ze pripravit se lepe moc nejde. Pri lovu lukem je to hodne o stesti. Na lov v Canade nepotrebujes dvoje ramena, jedny staci. ja mam 53lb a staci na vse, jen na grizlliho by mohli byt silnejsi, nicmene se na nej v nejblizsi dobe nechystam, preci jen jsem na umirani mlady.
Uživatelský avatar
Mathews
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 255
Registrován: úte 09.2.2010, 12:21

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Mathews »

Vratil jsem se ze Sibiře minulý týden...,jel jsem tam na Medvěda,Losa,Srnce,nebo Marala a ulovil jsem pouze prase..,kterých mám slovených desítky...,ale to Ruské mělo 210 kg... :wink: Zdravím Sitku a držím palce..,na medvěda jedu na jaře..,do Irkutské oblasti.
Uživatelský avatar
Sitka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 169
Registrován: sob 04.12.2010, 21:15
Bydliště: Ostrov Vancouver

Re: Lov chladnymi zbranemi ...

Příspěvek od Sitka »

Ahoj Mathews,

gratuluji. Doufam, ze jsi si to uzil jak se patri, posli mi par fotek.
Odpovědět